Материалдар / Мектептегі қамқор жандар М.Айымбетов Дәрмен атай
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Мектептегі қамқор жандар М.Айымбетов Дәрмен атай

Материал туралы қысқаша түсінік
Мектептегі қамқор жандар М.Айымбетов Дәрмен атай
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
13 Қараша 2024
390
3 рет жүктелген
1500 ₸
Бүгін алсаңыз
+75 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +75 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Әдебиеттік оқу

Бөлім:


Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

2 сынып


Сабақтың тақырыбы:

Мектептегі қамқор жандар М.Айымбетов Дәрмен атай

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.3.3.1 – шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттер арқылы ұсыну

Сабақтың мақсаты

Шығармашылық жұмыс ұсыну;

Мектептегі қамқор жандардың еңбегі туралы айту;

Құндылықтар және олардың мақсаттары

ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК

Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың

қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут












Өткен сабақты пысықтау

5 минут




















Сабақтың ортасы

20 минут







































122ш










Сергіту сәті

2 минут












Сабақты қорыту

8мин


























Кері байланыс

5 минут

Амандасады

(психологиялық ахуал)


Сәттілік тілеймін саған,

Сәттілік тілеймін өзіме,

Сәттілік тілеймін бәріңізге!!!


Үй тапсырмасын пысықтау:

«Асықтар» әдісі


  1. Қандай үйірмелерге қатысасың?

  2. Қалай ойлайсың, үйірмелер не үшін керек?

  3. «Үйірмеден үйірме» өлеңінің авторы кім? (Әнуарбек Дүйсенбиев)

  4. Өлеңдегі бала барлығы неше үйірмеге барған? (10)

  5. Өлеңдегі баланы қалай сипаттайтын едің?



Жарайсыңдар!















Балалар, суретте кімдерді көріп тұрмыз?

  • Ұстаз,аспазшы апай барлығы қайда жұмыс істейді?

  • Иә, балалар, бүгін біз мектептегі қамқор жандар туралы өтеміз

  • Мектепте бізге кімдер қамқор?

  • Олардың қамқорлығы қалай сезіледі?



Сабақтың мақсаты:

Шығармашылық жұмыс ұсыну;

Мектептегі қамқор жандардың еңбегі туралы айту;

1 – тапсырма

«Дәрмен атай» әңгімесін оқу

  • Тізбектеп оқу

  • Қатесіз оқу

  • Мұғалімнің көмегімен рөлдерге бөліп оқу;

  1. Мәтін неліктен «Дәрмен атай» деп аталған? Басқаша қалай атауға болады?

  2. Мәтіннен Дәрмен атайдың сөзін тауып, дауыстап оқыңдар;



2 – тапсырма (жұптық жұмыс)

«Тілек ағашы»

Балалар, тілек ағашын салып,ағашқа мектептегі бізге қамқор жандарға өз тілектеріңді жазыңдар;


СЕРГІТУ СӘТІ



3– тапсырма

Функционалдық сауаттылыққа арналған тапсырма

Саралау - диалог

«Планшет әдісі»


«Әр еңбек маңызды» атты тақырыпта шағын әңгіме жазу


4 – тапсырма

«Күн сәулесі» әдісі

1) Мәтін кейіпкерінің аты кім? (Дәрмен)

2) Дәрмен атай мектепте кім болып істейді? (вахташы)

3) Дәрмен атай не себепті жұмысқа шықпай қалды? (ауырып)

4) Дәрмен атай қандай соғысқа қатысқан? (Ұлы Отан)

5) Мәтіннің авторы кім? (М.Айымбетов)

6) Ата өзін кім деп атады?(қоңыраушы)

7) Мақалды жалғастыр

Еңбектің нан тәтті (жалқаудың жаны тәтті)

8) Еңбек түбі ...





(береке)



Үйге: Мәтінді оқу;


«Білім шыңы» әдісі арқылы кері байланыс беріледі










Амандасады


Психологиялық ахуалға қатысады












Сұрақтарға жауап береді






















Суреттер бойынша әңгімелейді




























Сабақ мақсатымен танысады





Мәтінді оқиды


Сұрақтарға жауап береді





Тілек ағашын салып өз тілектерін жазады





Сергіту сәтіне қатысады







Шағын әңгіме жазады








Қортынды сұрақтарға жауап береді















Кері байланыс береді


Үйге тапсырма алады



Алған ұпайларын өзін – өзі бағалау парағына жазады



Дескриптор:

Үй тапсырмасы бойынша қойылған сұрақтарға дұрыс жауап береді

ҚБ:
Тамаша!













Дескриптор:

Суреттегі мамандық иелері туралы әңгімелейді – 1 б

ҚБ:
Өте жақсы!





















Дескриптор:

Әңгімені қатесіз оқиды – 1 балл

Әңгімеге байланысты сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 балл

Өз ойларын айтады – 1 балл

Мәтіннен Дәрмен атайдың сөзін тауып оқиды – 1 б

Жалпы – 4 балл

ҚБ:
Тамаша!








Дескриптор:

Тілек ағашын салады – 1 б

Мектептегі қамқор жандарға өз тілектерін жазады – 1 б

Жалпы – 2 б

ҚБ:
Өте жақсы!




Дескриптор:




Дескриптор:

Шағын әңгіме жазады – 1 б

Қатесіз жазады -1 б

Жалпы – 2 б

ҚБ:
Керемет!





Дескриптор:

Сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 б

ҚБ:
Тамаша!


Интертақта



Слайд











Презентациялық ойын
















































Оқулық




























Презентациялық ойын

























































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!