Сабақтың
тақырыбы:
Мемлекеттік
мейрамдар
|
Мұғалімнің
аты-жөні:Сериикбаева А.
Күні:
30.01.2019жыл
|
СЫНЫП: 2 «Ә»
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Қатыспаған оқушылар
саны:
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары
|
2.1.6.1 таңдауы
бойынша ҚР ұлттық және мемлекеттік
мерекелерінің
мәнін түсіндіру
қб
|
|
Оқушылардың
барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша
тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап
береді.
Оқушылардың
көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе
орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша
үлестірме ресурстармен жұмыс
жасайды.
Оқушылардың
кейбіреуі мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша
тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен
дәлелдер келтіре алады.
|
Бағалау
критерийі
|
•Ұлттық немесе
мемлекеттік мерекенің мағынасын
сипаттайды
|
Тілдік
мақсат
|
Тілдік дағдылар:
оқылым, тыңдалым, жазылым.
|
Терминалогия: Мемлекеттік
мейрамдар
|
Сөз
тіркестер: ұлттық мейрам, ұлттық
дәстүр.
|
|
Ойлау
дағдылары
|
Білу,түсіну,қолдану
|
Пәнаралық
байланыс
|
Музыка, қазақ
тілі.
|
АКТ қолдану
дағдылары: аудио жазба
таныстырылым
|
Құндылықтарын
дарыту
|
Сабақ барысында
тыңдаушының назарын өзіне аудара
алады.
|
Жоспарланғануақыт
|
Сабақ барысы
:
|
Бағалау
түрлері
|
Басталуы
5
минут
|
Ұйымдастыру
кезеңі 2 минут
Топтарға
бөлу.
Киімдер бейнеленген
карточкалар ұсыну. Оқушылар таңдаған киімдерге сай топтарға
бөлінеді.

Психологиялық
ахуал қалыптастыру: 3
минут
«Балалық шақтан
қызықты оқиға»
Мақсаты: эмпатияны
дамыту.
Нұсқаулық:
«Сіздердің алдыызда қорапша тұр. Сол қорапшадан билет суыруларыңыз
қажет. Ол билеттерде «Балалық шақ», «Балалық шақтан қызықты оқиға»
билеті түссе, сол мұғалім өзінің балалық шақтан бастан өткізген
қызықты оқиғасын айтып
береді.
Талдау:
Өздеріңізді қалай
сезінудесіз?
|
1-топ:
Жазушылар
2-топ:
Зерттеушілер
3-топ:
Суретшілер
«Балалық шақтан
қызықты оқиға»
Тренинг.
|
Жаңа
білім
10
минут
|
Білу және
түсіну
Дескриптор:
-таңдауы бойынша ҚР ұлттық
және мемлекеттік мерекелерінің мәнін
түсіндіреді.
Оқушылар оқулықтағы негізгі
тақырыппен
танысады.
Қазақстанда мемлекеттік
мейрамдар өте көп. Соның бірі –Наурыз
мейрамы.
«Жариялау»
әдісі
(Әрбір топ берілген сұрақ
бойынша өз позициясын жариялау керек. Бұл үшін топ ішінен спикер
берілген уақыт ішінде (5 мину) басқа қатысушылар алдында сөйлеп,
топ ұстанымын
жеткізеді.
Дескриптор:
мереке жайлы айтады, топта
ерекшелігін
түсіндіреді.
|
Оқулық,
мәтіндер.
|
Ортасы
10
минут
|
Қолдану
Дәптермен
жұмыс.
Талдау
Жаңа
тақырыпты Жигсо
әдісі арқылы тақырыпты бөліктерге
бөліп, оқуға тапсырма береді. Топтағы бір нөмірлі балалар
бір мысалды қарастырып, бірге отырып талқылап, өз топтарына келіп
түсіндіреді.
Дескриптор:
-ұлттық мерекені
дәріптейді, ойын түрлерін де айтады, өзгешелігін
дәлелдейді.
|
Сыныптағы белсенді
оқушы басқаларға бағыт беріп отырады. Топтық талқыға
салады,ойланады.
|
Сергіту
сәті
2
минут
|
Сергіту
сәті "Қара жорға
|
видеожазба
|
Аяқталуы
Сабақты
бекіту
5
мину
|
ҚБ тапсырмасын
орындау
«Белгілер»
әдісі
|
Бағалау
парақшасы
«Белгілер» әдісі. Рефлексия
парағы.
|
Үйге тапсырма:
мазмұндау.
|
Саралау –
ұлттық дәстүр жайында
әңгімелету
|
Бағалау –Бағалау
парақшасы арқылы
|
Рефлексия
.
|
Қорытынды
бағамдау
|