|
Бөлім: «Адамгершілік-асыл қасиет» |
Мектеп: Пәні: қазақ әдебиеті |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мен - адамдық диқаншысымын. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.1.Эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықтау; 5.3.3.1.Шығармадағы кейіпкерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: «Адамдық диқаншысы» өлеңіндегі автор бейнесін анықтау, , шығармадағы кейіпкер қасиеттерін ашып жазу; Көпшілігі: «Адамдық диқаншысы» өлеңіндегі автор бейнесін анықтау, шығармадағы кейіпкерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу; Кейбір оқушылар: «Адамдық диқаншысы» өлеңіндегі автор бейнесін анықтау, шығармадағы кейіпкерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: Тренинг «Менің досымның асыл қасиеті....»
Қызығушылықты ояту.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады.
|
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Өз сыныптасының жақсы қасиетін айтып, мадақтайды. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, шығарма мазмұны бойынша өз пікірлерін білдіреді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
ҚБ э |
5-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы |
|
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану. 1-тапсырма. Шығармадан автордың "МЕН" бейнесін көрсететін тармақтарды табыңыз. Үлгі: МЕН қырға шықтым, МЕН құрға шықтым, МЕН тұқымын шаштым.... МЕН .... Т
Автор бейнесі
Д
ҚБ «Мен - адамдық диқаншысымын» тақырыбында автор бойындағы қасиеттерді негізге ала отырып, эссе жазыңыз (80-100 сөз). Дескриптор:
ҚБ «Автор орындығы». Үздік жұмыстар оқылады.
|
Оқушылар өлеңдегі автордың "МЕН" бейнесін көрсететін тармақтарды анықтайды. Жеке жұмыс Үздік жұмыстар оқылады. |
ҚБ ҚБ
|
|
|
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия. Кері байланыс: «3-2-1» стратегиясы Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мен - адамдық диқаншысымын.
|
Бөлім: «Адамгершілік-асыл қасиет» |
Мектеп: Пәні: қазақ әдебиеті |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мен - адамдық диқаншысымын. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.1.Эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықтау; 5.3.3.1.Шығармадағы кейіпкерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: «Адамдық диқаншысы» өлеңіндегі автор бейнесін анықтау, , шығармадағы кейіпкер қасиеттерін ашып жазу; Көпшілігі: «Адамдық диқаншысы» өлеңіндегі автор бейнесін анықтау, шығармадағы кейіпкерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу; Кейбір оқушылар: «Адамдық диқаншысы» өлеңіндегі автор бейнесін анықтау, шығармадағы кейіпкерді өзіндік құндылығы тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: Тренинг «Менің досымның асыл қасиеті....»
Қызығушылықты ояту.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады.
|
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Өз сыныптасының жақсы қасиетін айтып, мадақтайды. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, шығарма мазмұны бойынша өз пікірлерін білдіреді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
ҚБ э |
5-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы |
|
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану. 1-тапсырма. Шығармадан автордың "МЕН" бейнесін көрсететін тармақтарды табыңыз. Үлгі: МЕН қырға шықтым, МЕН құрға шықтым, МЕН тұқымын шаштым.... МЕН .... Т
Автор бейнесі
Д
ҚБ «Мен - адамдық диқаншысымын» тақырыбында автор бойындағы қасиеттерді негізге ала отырып, эссе жазыңыз (80-100 сөз). Дескриптор:
ҚБ «Автор орындығы». Үздік жұмыстар оқылады.
|
Оқушылар өлеңдегі автордың "МЕН" бейнесін көрсететін тармақтарды анықтайды. Жеке жұмыс Үздік жұмыстар оқылады. |
ҚБ ҚБ
|
|
|
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия. Кері байланыс: «3-2-1» стратегиясы Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. |
|
|||
шағым қалдыра аласыз







