№40 орта мектеп
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
"Мен жазбаймын өлеңді ермек үшін" өлеңіндегі әлеуметтік мәселе
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
2-бөлім: Абайды оқы, таңырқа! |
|
|
Педагогтіңаты -жөні |
Утегулова Айала Нусипбаевна |
|
|
Күні |
11 қараша |
|
|
Сынып: 6 Қазақ әдебиеті |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтыңтақырыбы |
"Мен жазбаймын өлеңді ермек үшін" өлеңіндегі әлеуметтік мәселе |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.3.1 әдеби туындыдағы кейіпкердің типтерін тек тұрғысынан сипаттау; 6.2.2.1 эпикалық,поэзиялық шығармалардағы автор бейнесін анықтау. |
|
|
Сабақтыңмақсаты |
әдеби туындыдағы кейіпкердің типтерін тек тұрғысынан сипаттайды; эпикалық,поэзиялық шығармалардағы автор бейнесін анықтайды. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс
|
|||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Амандасу, жағымды ахуал қалыптастыру; Оқушыларды түгендеу; Пәнаралық байланыс пен құндылық туралы айту; Сабақтың мақсатымен таныстыру; Бағалау критерийлерімен таныстыру;
|
Мұғаліммен амандасу; Сұрақтарға жауап береді; Тақырыпқа қатысты өз ойларын айтады; Сабақтың мақсатқа сәйкес ой қосу; Білім алушылар жеке мүмкіндіктері мен қабілеттерін ескере отырып, сабақ мақсатына жету жолдарын анықтау; Бағалау критерийлерімен танысу; Сұрақтар бойынша ойларын жеткізеді: |
Оқушылардың көңіл-күйін және сабаққа дайындығына ынталандыру сөздері: «Жарайсың, керемет», т.б.; ҚБ 1-10 балл; Сұрақтарға жауап берген оқушыларға ынталандыру сөздерімен бағалау |
Оқулық |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа материалды меңгерту 10 минут
|
|
Абай Құанабайұлының шығармашылығымен танысады. Өлеңді оқиды мәнерлеп оқиды. |
Бағалау критерийі: әдеби туындыдағы кейіпкердің типтерін тек тұрғысынан сипаттайды. Эпикалық,поэзиялық шығармалардағы автор бейнесін анықтайды. |
Таратпа қағаз |
|||||||||||
|
Жаңа материалды түсінгенін тексеру 20 минут |
Ж.1-тапсырма. Өлеңнен лирикалық кейіпкер бейнесін ашатын жолдарды анықтаңыздар өз өміріңізге, іс-әрекетіңізге септігін тигізер тұстарын жазыңыздар. |
Ж.1-тапсырма. Өлеңнен лирикалық кейіпкер бейнесін ашатын жолдарды анықтайды өз өміріңізге, іс-әрекетіңізге септігін тигізер тұстарын жазады.
Дескриптормен тапсырманы орындайды |
Бағалау балы: Лирикалық кейіпкерді анықтайды-1б Бейнесін ашады-1б Септтігін тигізер тұстарын жазады-1б Қортыныды жасайды-1б Барлығы- 4 балл Кері байланыс |
Дәптер
|
|||||||||||
|
ЖЖ. 2-тапсырма.«Екі қадам» кестесін толтырыңыз.
|
ЖЖ.2-тапсырма.«Екі қадам» кестесін толтырады.
Дескриптормен тапсырманы орындайды |
Бағалау балы: Өлеңді талдайды-1б Мазмұнын ашады-1 б Автордың көзқарасын анықтайды-1 б Өзіндік ойын айтады-1б өлеңнен Автор бейнесін ашатын үзіндіні анықтайды-1б; Үзіндінің автор бейнесін ашатындығын дәлел келтіре отырып талдайды-1б Барлығы –6балл Кері байланыс |
Дәптер,оқулық |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы
Сабақты қорытындылау
5 минут
|
1.Мұғалім оқушыларды бағалау; 2Үйге тапсырма беру: Толғауды жаттау 3) Рефлексия
|
Рефлексия Бағалау критерийлері бойынша рефлексия береді. әдеби туындыдағы кейіпкердің типтерін тек тұрғысынан сипаттау; эпикалық,поэзиялық шығармалардағы автор бейнесін анықтау |
1) дескриптор бойынша бағалайды; 2) Білім алушының жетістігі туралы пікір білдіру; 3) ЕБҚ білім алушылардың оқу жетістігін айту |
Рефлексия парақшасы,
|
Тексерілді..................
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Мен жазбаймын өлеңді ермек үшін" өлеңіндегі әлеуметтік мәселе
"Мен жазбаймын өлеңді ермек үшін" өлеңіндегі әлеуметтік мәселе
№40 орта мектеп
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
"Мен жазбаймын өлеңді ермек үшін" өлеңіндегі әлеуметтік мәселе
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
2-бөлім: Абайды оқы, таңырқа! |
|
|
Педагогтіңаты -жөні |
Утегулова Айала Нусипбаевна |
|
|
Күні |
11 қараша |
|
|
Сынып: 6 Қазақ әдебиеті |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтыңтақырыбы |
"Мен жазбаймын өлеңді ермек үшін" өлеңіндегі әлеуметтік мәселе |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.3.1 әдеби туындыдағы кейіпкердің типтерін тек тұрғысынан сипаттау; 6.2.2.1 эпикалық,поэзиялық шығармалардағы автор бейнесін анықтау. |
|
|
Сабақтыңмақсаты |
әдеби туындыдағы кейіпкердің типтерін тек тұрғысынан сипаттайды; эпикалық,поэзиялық шығармалардағы автор бейнесін анықтайды. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс
|
|||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Амандасу, жағымды ахуал қалыптастыру; Оқушыларды түгендеу; Пәнаралық байланыс пен құндылық туралы айту; Сабақтың мақсатымен таныстыру; Бағалау критерийлерімен таныстыру;
|
Мұғаліммен амандасу; Сұрақтарға жауап береді; Тақырыпқа қатысты өз ойларын айтады; Сабақтың мақсатқа сәйкес ой қосу; Білім алушылар жеке мүмкіндіктері мен қабілеттерін ескере отырып, сабақ мақсатына жету жолдарын анықтау; Бағалау критерийлерімен танысу; Сұрақтар бойынша ойларын жеткізеді: |
Оқушылардың көңіл-күйін және сабаққа дайындығына ынталандыру сөздері: «Жарайсың, керемет», т.б.; ҚБ 1-10 балл; Сұрақтарға жауап берген оқушыларға ынталандыру сөздерімен бағалау |
Оқулық |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа материалды меңгерту 10 минут
|
|
Абай Құанабайұлының шығармашылығымен танысады. Өлеңді оқиды мәнерлеп оқиды. |
Бағалау критерийі: әдеби туындыдағы кейіпкердің типтерін тек тұрғысынан сипаттайды. Эпикалық,поэзиялық шығармалардағы автор бейнесін анықтайды. |
Таратпа қағаз |
|||||||||||
|
Жаңа материалды түсінгенін тексеру 20 минут |
Ж.1-тапсырма. Өлеңнен лирикалық кейіпкер бейнесін ашатын жолдарды анықтаңыздар өз өміріңізге, іс-әрекетіңізге септігін тигізер тұстарын жазыңыздар. |
Ж.1-тапсырма. Өлеңнен лирикалық кейіпкер бейнесін ашатын жолдарды анықтайды өз өміріңізге, іс-әрекетіңізге септігін тигізер тұстарын жазады.
Дескриптормен тапсырманы орындайды |
Бағалау балы: Лирикалық кейіпкерді анықтайды-1б Бейнесін ашады-1б Септтігін тигізер тұстарын жазады-1б Қортыныды жасайды-1б Барлығы- 4 балл Кері байланыс |
Дәптер
|
|||||||||||
|
ЖЖ. 2-тапсырма.«Екі қадам» кестесін толтырыңыз.
|
ЖЖ.2-тапсырма.«Екі қадам» кестесін толтырады.
Дескриптормен тапсырманы орындайды |
Бағалау балы: Өлеңді талдайды-1б Мазмұнын ашады-1 б Автордың көзқарасын анықтайды-1 б Өзіндік ойын айтады-1б өлеңнен Автор бейнесін ашатын үзіндіні анықтайды-1б; Үзіндінің автор бейнесін ашатындығын дәлел келтіре отырып талдайды-1б Барлығы –6балл Кері байланыс |
Дәптер,оқулық |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы
Сабақты қорытындылау
5 минут
|
1.Мұғалім оқушыларды бағалау; 2Үйге тапсырма беру: Толғауды жаттау 3) Рефлексия
|
Рефлексия Бағалау критерийлері бойынша рефлексия береді. әдеби туындыдағы кейіпкердің типтерін тек тұрғысынан сипаттау; эпикалық,поэзиялық шығармалардағы автор бейнесін анықтау |
1) дескриптор бойынша бағалайды; 2) Білім алушының жетістігі туралы пікір білдіру; 3) ЕБҚ білім алушылардың оқу жетістігін айту |
Рефлексия парақшасы,
|
Тексерілді..................
шағым қалдыра аласыз
















