Тақырыбы: Мен мектепке
барамын
|
Мектебі: Белое орта мектебі
|
Күні,айы:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Тулебаева
А.С
|
1-сынып
|
Сабаққа қатысқан оқушылар
саны:
|
Сабаққа қатыспаған оқушылар
саны:
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаты
|
1.1.1.1. Оқушылардың бала-бақшадан
өтіп,мектеп кезеңіне келген қадамдарын тойлату. Отан, ана тілі,
отбасы, мектеп жайлы өлең-тақпақтар
айту.
1.1.2.1. . Отбасындағы
ата-ана,мектептегі ұстаздарды сыйлауға,үлкенге құрмет,кішіге
ізет,талмай білім алуға,еңбексүйгіштікке тәрбиелеу. Өнерлерін
ортаға салу
1.2.3.1. Олардың сөздер мен сөйлем
ішіндегі қолданысын пысықтау.;.
1.3.2.1.Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын
түсіндіру.
1.5.1.2.Мұғалімнің көмегімен тәуелдік жалғауын ауызша тілде
қолдану.
|
Сабақ мақсаты
|
Барлық оқушылар:
Тақырыпты меңгереді, білгенін,
түсінгенін салыстырады, талқылайды, күрделі тасырмаларды орындауға
дағдыланады
|
Оқушылардың басым бөлігі:
Пікір айтуға
дағдыландыру Тақырыптың жүйесін жетік
түсінеді;
|
Кейбір оқушылар:
Сабаққа қызығушылығы
артып, өз ойын жүйелі түрде жеткізеді. Оқушылар сыни тұрғыдан
ойлауға дағдыланады
-Оқушының сыни ойлауы
қалыптасады.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері
|
Жоспарланған жұмыс
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы(2-5 минут)
|
Оқушылардың назарын
сабаққа
аудару.
Таңертең, түс, кеш сөздері арқылы біз нені
білеміз?
Жеке достарын бар
ма?
Достарын немен
айналысады?
Мені достарым
мынандай
|
|
Сабақтың ортасы (6-40
минут)
|
(МК,Ұ)
Сұрақ-жауап әдісі
арқылы оқушылармен пікір
алмасу
(сөйлесу).
Сұрақтар:Сендер
қайда оқисыңдар?
Мектеп
қандай?
Мектепте не
бар?
Сөздікпен жұмыс:
сынып-класс
мектеп-школа
кітап-книга
Жаңа сөздерді
меңгертуге арналған жұмыс
түрлері:
•
Жаңа сөздерді сөздік
дәптерге көшіріп жазғызу.
•
Жаңа сөздерді дұрыс
айтуға дағдыландыру.
1.Оқылым.Суретке
қара.Тыңда,қайтала.
Мынау-мектеп.Мынау-аула.Мынау-сынып.
Айтылым.Тыңда
,қайтала.
-Мыныау
не?
-Бұл-менің
мектебім.
-Сенің мектебің
қандай?
-Менің мектебім
үлкен
|
Оқулық
Аудиодиск: 1.1.1 : 1.1.2:
1.1.3:
А4 форматты ақ қағаз,қарындаштар
№1жұмыс
дәптері
Қосымша тапсырма:1.1.
|
Сабақтың соңы(
41-45мин)
|
Топтық
жұмыс
«Жазылым.Жазу
дәптермен жұмыс.
Сызықтарды
басу.Әріптерді бояу.
.Тілдесім.Сурет
бойынша сұраққа жауап.
Суретке
қарап,тыңдау,қайталау.Үлгі бойынша
сөйлесу.
Топтық
жұмыс
Сабақты
қорытындылау.Жаңа тақырыпты
бекіту
Сұрақ-жауап
Сурет
салу
Сөздікпен жұмыс:
дұрыс-правильно
тақта-доска
Орындық-стул
терезе-окна есік-дверь
сынып-класс
Жаңа сөздерді
меңгертуге арналған жұмыс
түрлері:
•
Жаңа сөздерді сөздік
дәптерге көшіріп жазғызу.
•
Жаңа сөздерді дұрыс
айтуға дағдыландыру.
1.Оқылым.Суретке
қара.Тыңда.Қайтала
|
|
Қосымша ақпарат
|
Қорытындылау
|
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға
қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз
бе?
2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді
болды?
|
|
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар
еді?
1.
2.
|