|
Пән: Әдебиеттік оқу |
Мектеп:Талас негізгі мектебі |
|
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Кызылборикова Г |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Бөлім |
Жанды табиғат |
|
|
10-сабақтың тақырыбы |
Мен қалада тұрамын |
|
|
Оқу бағдарла- масына сілтеме |
2.8 Көркем шығарма элементтерін салыстыру. |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.2.8.2 – эпизодтарды салыстыру, сюжеттің дамуындағы өзгерістерді анықтау. |
|
|
Күтілетін нәтиже |
Барлық оқушылар: шығарманың мазмұнын түсінеді, ойын жеткізеді. Көптеген оқушылар: шығарманың мазмұнына жоспар құрады. Кейбір оқушылар: шығарманың мазмұнын сахналайды. |
|
|
Құндылық |
Бағалау, пікір білдіру |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Өзін-өзі тану |
|
|
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта, слайд |
|
Алдыңғы білім |
Б. Кірісбайұлы. «Терек пен қабығы» |
|
Бағалау критерийі |
Дескриптор |
Балл |
|
Сұрақтарға жауап беру |
Екі шығарманың түрін анықтайды. |
1 |
|
Тәуліктің мезгілін анықтайды. |
1 |
|
|
Оны неден аңғарғандығын айтады. |
1 |
|
|
Өз ойынан оқиға қосады. |
1 |
|
|
Кестемен жұмыс |
Екі мәтінге ортақ тақырып ойлайды. |
1 |
|
Айырмашылығын табады. |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Уақыт |
Жоспарланған жұмыс түрлері |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту. Сыныпты қалыпқа келтіру. Ойсергек: шеңбер бойында бір-біріне жақсы тілектер айту. «Қарлы кесек» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру. |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны ажырату. Ойқозғау. І топ. Ауыл таңы. Суретін салады. ІІ топ. Қала таңы. Суретін салады. ІІІ топ. Сарапшы. Ауыл мен қаланың байланысын айтады. Сабақтың тақырыбын айту. Бағалау критерийімен таныстыру. Оқылым. 2-тапсырма. Мәтінді түсініп оқы. «Сен ұйықтап жатқанда». Автормен танысу айдары. Е. Ашықбаев. Б. Соқпақбаев Жұптық жұмыс. Жұптастыру. Жұптардың қайсысы бірінші, қайсысы екінші екенін анықтау. 1-жұп. «Сен ұйықтап жатқанда» мәтінін мазмұндап, авторы туралы әңгімелейді. 2-жұп. «Таң» өлеңін мазмұндап, авторы туралы әңгімелейді. Сергіту сәті. Жануарлардың қимылын салу. Жеке жұмыс. 3-тапсырма. Әңгімені жазған кім? Ол туралы не білесің? 4-тапсырма. Мәтіннің әр бөліміне ат қой. 5-тапсырма. Өлеңді тыңдаңдар, авторы туралы айтыңдар, мазмұнын қарасөзбен әңгімелеңдер. «Таң» Топтық жұмыс. «Кір жаятын жіп» әдісі. І топ. 7-тапсырма. Кестедегі сұрақтарға жауап бер. |
А-4 қағазы |
||||||
|
|
Слайдтар |
|||||||
|
|
|
|||||||
|
|
Авторлардың портреті |
|||||||
|
|
Кесте Интербелсенді тақта |
|||||||
|
|
|
|||||||
|
|
Мәтін |
Шы- ғарма- ның түрі |
Тәуліктің қай мезгілі суреттел- ген? |
Оны неден аңғар- дың? |
Тағы қандай оқиғалар қосар едің? |
|
||
|
|
|
«Сен ұйықтап жатқан- да» |
|
|
|
|
|
Кесте Бағалау парағы |
|
«Таң» |
|
|
|
|
||||
|
ІІ топ. 7-тапсырма. Кестені толтыр. ІІІ топ. ҚБ ретінде: дәптердегі 1-тапсырма. Оқиғалардың қай мәтіннен екенін тап. № Мәтіндегі оқиғалар Қай мәтіннен?
етеді.
шыға келеді.
айтылған.
Ойтолғау. Түнде жұмыс істейтін мамандардың еңбегі туралы айту. Бүгінгі сабағымыздың мақсатына жеттік пе (оқушылардан сұрау)? Қалай жеттік? Не істедік? |
||||||||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы. Кері байланыс. Ауызша. Рефлексия. |
|
||||||
|
Мәтін |
Екі мәтінге ортақ тақырып бер |
Айырмашы- лығы неде? |
|
Б. Соқпақбаев. «Сен ұйықтап жатқанда» |
|
|
|
Е. Ашықбаев. «Таң» |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|

|
|
|
|
Қосымша мағлұматтар
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) |
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты): 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мен қалада тұрамын
Мен қалада тұрамын
|
Пән: Әдебиеттік оқу |
Мектеп:Талас негізгі мектебі |
|
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Кызылборикова Г |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Бөлім |
Жанды табиғат |
|
|
10-сабақтың тақырыбы |
Мен қалада тұрамын |
|
|
Оқу бағдарла- масына сілтеме |
2.8 Көркем шығарма элементтерін салыстыру. |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.2.8.2 – эпизодтарды салыстыру, сюжеттің дамуындағы өзгерістерді анықтау. |
|
|
Күтілетін нәтиже |
Барлық оқушылар: шығарманың мазмұнын түсінеді, ойын жеткізеді. Көптеген оқушылар: шығарманың мазмұнына жоспар құрады. Кейбір оқушылар: шығарманың мазмұнын сахналайды. |
|
|
Құндылық |
Бағалау, пікір білдіру |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Өзін-өзі тану |
|
|
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта, слайд |
|
Алдыңғы білім |
Б. Кірісбайұлы. «Терек пен қабығы» |
|
Бағалау критерийі |
Дескриптор |
Балл |
|
Сұрақтарға жауап беру |
Екі шығарманың түрін анықтайды. |
1 |
|
Тәуліктің мезгілін анықтайды. |
1 |
|
|
Оны неден аңғарғандығын айтады. |
1 |
|
|
Өз ойынан оқиға қосады. |
1 |
|
|
Кестемен жұмыс |
Екі мәтінге ортақ тақырып ойлайды. |
1 |
|
Айырмашылығын табады. |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Уақыт |
Жоспарланған жұмыс түрлері |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту. Сыныпты қалыпқа келтіру. Ойсергек: шеңбер бойында бір-біріне жақсы тілектер айту. «Қарлы кесек» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру. |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны ажырату. Ойқозғау. І топ. Ауыл таңы. Суретін салады. ІІ топ. Қала таңы. Суретін салады. ІІІ топ. Сарапшы. Ауыл мен қаланың байланысын айтады. Сабақтың тақырыбын айту. Бағалау критерийімен таныстыру. Оқылым. 2-тапсырма. Мәтінді түсініп оқы. «Сен ұйықтап жатқанда». Автормен танысу айдары. Е. Ашықбаев. Б. Соқпақбаев Жұптық жұмыс. Жұптастыру. Жұптардың қайсысы бірінші, қайсысы екінші екенін анықтау. 1-жұп. «Сен ұйықтап жатқанда» мәтінін мазмұндап, авторы туралы әңгімелейді. 2-жұп. «Таң» өлеңін мазмұндап, авторы туралы әңгімелейді. Сергіту сәті. Жануарлардың қимылын салу. Жеке жұмыс. 3-тапсырма. Әңгімені жазған кім? Ол туралы не білесің? 4-тапсырма. Мәтіннің әр бөліміне ат қой. 5-тапсырма. Өлеңді тыңдаңдар, авторы туралы айтыңдар, мазмұнын қарасөзбен әңгімелеңдер. «Таң» Топтық жұмыс. «Кір жаятын жіп» әдісі. І топ. 7-тапсырма. Кестедегі сұрақтарға жауап бер. |
А-4 қағазы |
||||||
|
|
Слайдтар |
|||||||
|
|
|
|||||||
|
|
Авторлардың портреті |
|||||||
|
|
Кесте Интербелсенді тақта |
|||||||
|
|
|
|||||||
|
|
Мәтін |
Шы- ғарма- ның түрі |
Тәуліктің қай мезгілі суреттел- ген? |
Оны неден аңғар- дың? |
Тағы қандай оқиғалар қосар едің? |
|
||
|
|
|
«Сен ұйықтап жатқан- да» |
|
|
|
|
|
Кесте Бағалау парағы |
|
«Таң» |
|
|
|
|
||||
|
ІІ топ. 7-тапсырма. Кестені толтыр. ІІІ топ. ҚБ ретінде: дәптердегі 1-тапсырма. Оқиғалардың қай мәтіннен екенін тап. № Мәтіндегі оқиғалар Қай мәтіннен?
етеді.
шыға келеді.
айтылған.
Ойтолғау. Түнде жұмыс істейтін мамандардың еңбегі туралы айту. Бүгінгі сабағымыздың мақсатына жеттік пе (оқушылардан сұрау)? Қалай жеттік? Не істедік? |
||||||||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы. Кері байланыс. Ауызша. Рефлексия. |
|
||||||
|
Мәтін |
Екі мәтінге ортақ тақырып бер |
Айырмашы- лығы неде? |
|
Б. Соқпақбаев. «Сен ұйықтап жатқанда» |
|
|
|
Е. Ашықбаев. «Таң» |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|

|
|
|
|
Қосымша мағлұматтар
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) |
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты): 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
||
шағым қалдыра аласыз

















