|
Бөлім атауы: Адамның сырт келбеті мен мінезі. |
Мектеп: №96 ЖББМ КММ |
|||||
|
Күні: 28.02.2025 ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 5 сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жауынгердің тұлғасы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.4.1 эссенің кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімдерін сақтай отырып, өзіне таныс адамды, белгілі бір мекен мен оқиғаны сипаттап не суреттеп жазу; 5.4.4.4 сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сан есімді зат есім орнына қолдана білу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: белгілі бір мекен мен оқиғаны сипаттап не суреттеп жазу, сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу; Көптеген оқушылар: эссенің кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімдерін сақтай отырып жазу, сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу; Кейбір оқушылар: эссенің кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімдерін сақтай отырып, өзіне таныс адамды, белгілі бір мекен мен оқиғаны сипаттап не суреттеп жазу, сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сан есімді зат есім орнына қолдана білу. |
|||||
|
Бағалау критеийлері |
|
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Жинақтау, бағалау |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Жазылым мақсаты бойынша: сұраққа жауап береді; көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді; эссе жазады. Әдеби тілдік норма бойынша: • сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата біледі, • сан есімді зат есім орнына қолдана біледі. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық) |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дене шынықтыру көркем еңбек әдебиет, жаратылыстану |
|||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
« Адамның сырт келбеті мен мінезі.» бөлімінің тақырыптары. |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Жағымды психологиялық ахуал . «Саптағы жаттығулар». Оңға,солға,артқа бұрылу. Жүріп жасалатын жаттығулар:аяқтың ұшына,өкшеге,ішкі ж/е сыртқы қырымен,отырып,секіріп. Жүгіріп жасалатын жаттығулар:тізені жоғары,өкшені артқа көтере оң ж/е сол жақ жанымен Қозғалыста ж/е орнында. А) Бастапқы қалып,қол белде,аяқ иық кеңдігінде 1.Басты оңға солға қисайту 2.Басты алға артқа қисайту Б) Бастапқы қалып,қол белде,аяқ иық кеңдігінде басты 1-2 онға айналдыру 3-4 солға айналдыру В) Бастапқы қалып.Оң қол жоғарыда. Қызығушылықты ояту «Тұлғаны таны» әдісі.
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын анықтаады. Сергіту жаттығуларын жасау.
Оқушылар тұлға туралы ізденіс жұмысын жасап, таныстырады, сұрақтарға жауап береді. Бүгінгі сабаққа байланысын анықтайды. |
ҚБ «Жұлдызша»
|
|
||
|
Сабақтың ортасы
|
1. Б.Момышұлы туралы қандай кітаптар оқып, кинофильмдер көрдіңдер? 2. Сендердің ойларыңша, жауынгердің тұлғасы қандай болуы керек? Дескриптор:
ҚБ
3-тапсырма.
Тапсырма. Эссе жазу. Эссенің кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімдерін сақтай отырып, алдыңғы тапсырмадағы айшықты сөздерді қолданып, «Жауынгердің тұлғасы» туралы эссе жазыңдар(70-80 сөз).
Тапсырма.
|
Әңгімені түсініп оқиды.
Сұрақтарға жауап береді.
Айшықты сөздерді анықтайды.
Тақырыппен танысады; Эссенің құрылымын сақтайды; Сөз санын сақтайды.
Жеке жұмыс. Эссе жазу.
Оқушылар грамматикалық тапсырмалармен жұмыс жүргізеді.
Оқылым мәтінінен сан есімдерді анықтайды; Сан есімнің жасалу жолы бойынша түрлендіреді; Сол сөздерге қатысты мақал-мәтелдер мен жұмбақтар тауып жазады. Мақал-мәтелдердің мағынасын ашады. |
ҚБ «Жұлдызша»
ҚБ «Жұлдызша»
ҚБ «Жұлдызша»
ҚБ «Жұлдызша»
|
5-сынып Қазақ тілі
Б. Момышұлы
|
||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс
|
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жауынгердің тұлғасы
Жауынгердің тұлғасы
|
Бөлім атауы: Адамның сырт келбеті мен мінезі. |
Мектеп: №96 ЖББМ КММ |
|||||
|
Күні: 28.02.2025 ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 5 сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жауынгердің тұлғасы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.4.1 эссенің кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімдерін сақтай отырып, өзіне таныс адамды, белгілі бір мекен мен оқиғаны сипаттап не суреттеп жазу; 5.4.4.4 сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сан есімді зат есім орнына қолдана білу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: белгілі бір мекен мен оқиғаны сипаттап не суреттеп жазу, сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу; Көптеген оқушылар: эссенің кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімдерін сақтай отырып жазу, сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу; Кейбір оқушылар: эссенің кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімдерін сақтай отырып, өзіне таныс адамды, белгілі бір мекен мен оқиғаны сипаттап не суреттеп жазу, сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сан есімді зат есім орнына қолдана білу. |
|||||
|
Бағалау критеийлері |
|
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Жинақтау, бағалау |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Жазылым мақсаты бойынша: сұраққа жауап береді; көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді; эссе жазады. Әдеби тілдік норма бойынша: • сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата біледі, • сан есімді зат есім орнына қолдана біледі. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық) |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дене шынықтыру көркем еңбек әдебиет, жаратылыстану |
|||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
« Адамның сырт келбеті мен мінезі.» бөлімінің тақырыптары. |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Жағымды психологиялық ахуал . «Саптағы жаттығулар». Оңға,солға,артқа бұрылу. Жүріп жасалатын жаттығулар:аяқтың ұшына,өкшеге,ішкі ж/е сыртқы қырымен,отырып,секіріп. Жүгіріп жасалатын жаттығулар:тізені жоғары,өкшені артқа көтере оң ж/е сол жақ жанымен Қозғалыста ж/е орнында. А) Бастапқы қалып,қол белде,аяқ иық кеңдігінде 1.Басты оңға солға қисайту 2.Басты алға артқа қисайту Б) Бастапқы қалып,қол белде,аяқ иық кеңдігінде басты 1-2 онға айналдыру 3-4 солға айналдыру В) Бастапқы қалып.Оң қол жоғарыда. Қызығушылықты ояту «Тұлғаны таны» әдісі.
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын анықтаады. Сергіту жаттығуларын жасау.
Оқушылар тұлға туралы ізденіс жұмысын жасап, таныстырады, сұрақтарға жауап береді. Бүгінгі сабаққа байланысын анықтайды. |
ҚБ «Жұлдызша»
|
|
||
|
Сабақтың ортасы
|
1. Б.Момышұлы туралы қандай кітаптар оқып, кинофильмдер көрдіңдер? 2. Сендердің ойларыңша, жауынгердің тұлғасы қандай болуы керек? Дескриптор:
ҚБ
3-тапсырма.
Тапсырма. Эссе жазу. Эссенің кіріспе, негізгі, қорытынды бөлімдерін сақтай отырып, алдыңғы тапсырмадағы айшықты сөздерді қолданып, «Жауынгердің тұлғасы» туралы эссе жазыңдар(70-80 сөз).
Тапсырма.
|
Әңгімені түсініп оқиды.
Сұрақтарға жауап береді.
Айшықты сөздерді анықтайды.
Тақырыппен танысады; Эссенің құрылымын сақтайды; Сөз санын сақтайды.
Жеке жұмыс. Эссе жазу.
Оқушылар грамматикалық тапсырмалармен жұмыс жүргізеді.
Оқылым мәтінінен сан есімдерді анықтайды; Сан есімнің жасалу жолы бойынша түрлендіреді; Сол сөздерге қатысты мақал-мәтелдер мен жұмбақтар тауып жазады. Мақал-мәтелдердің мағынасын ашады. |
ҚБ «Жұлдызша»
ҚБ «Жұлдызша»
ҚБ «Жұлдызша»
ҚБ «Жұлдызша»
|
5-сынып Қазақ тілі
Б. Момышұлы
|
||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс
|
|
||||
шағым қалдыра аласыз



















