|
Бөлім |
ӨЗІМ ТУРАЛЫ |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Токкужина. Г.С |
|
|
Күні |
11.09.2024ж |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
5-сабақ. Менің ас мәзірім |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарда қызығушылығы бойынша сұхбаттасына сұрақ қою, диалогке қатысу барысында этикет сөздерді қолдану; 2.2.5.1 мәлімет, кейіпкер, оқиғаларды салыстыру негізінде қарапайым пікір («мен ... деп ойлаймын», «мен ... деп санаймын», «маған ... сияқты», «маған ... тәрізді») білдіру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: диалогке қатысу барысында этикет сөздерді қолданады; оқиғаларды салыстыру негізінде өз пікірін білдіреді. Оқушылардың көбі жасай алады: диалогке қатысу барысында этикет сөздерді қолданады. Оқушылардың кейбірі жасай алады: өз ойын, пікірін ашық айтады. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 мин) |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі. Сыныптың оқу әрекетіне мотивін тудыру. – Армысың, асыл Күн! (қолын Күнге созады) – Армысың, көк аспан! (қолын аспанға созады) – Армысың, жан досым! (қолдарын қосады) – Жылуыма жылу қос! (қолын береді) |
Мұғаліммен бірге қайталап айтып, жаттығу жасайды. |
ҚБ: мадақтау |
музыка |
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
Жаңа сөздер: тағам, ірімшік, қияр, бәліш. 1-тапсырма. Тыңдайық. Бүгін демалыс. Анам асүйде жүр. Анам бәрімізді таңғы асқа шақырды. Інім бәліш пен ірімшікті жақсы көреді. Ағам қаймақ пен |
«Сөздік гол» әдісі арқылы жаңа сөздерден сөз тіркесін құрайды. Сөздер Сөз тіркесі тағам дәмді тағам ірімшік ақ ірімшік қияр тұзды қияр бәліш ыстық бәліш Тыңдалған мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. – Анасы қайда шақырды? |
ҚБ: қолпаштау |
интербелсенді тақта |
|
|
қиярды ұнатады. Мен бауырсақ, қызанақ, сүтті жақсы көремін. Анама сүт пен айран ұнайды. Ас дәмді болсын! 2-тапсырма. Айтайық. *Сен қандай тағамды жақсы көресің? Нан, айран, қуырдақ, тоқаш, қияр, ірімшік, орамжапырақ, май, бәліш, қаймақ, сәбіз, қазы, бауырсақ, қызанақ, шұжық, сүт, құрт. Мұғалім сөздерді дауыстап оқытып, ет, сүт, нан, көгөністер деген себеттерге бөліп атауды тапсырады. Неліктен олай бөлгендерін бір біріне айтып, себебін түсіндіреді. Дәптердегі №1 тапсырма. 3-тапсырма. Оқиық. Достарым, мен ауырып қалдым. Дәрігер маған: «Дұрыс тамақтан», – деді. Мен торт пен балмұздаққа тапсырыс бердім. Бұлар – маған ұнайтын тағамдар. *Бала дұрыс тамақтанды ма? |
– Інісі нені жақсы көреді? – Ағасына не ұнайды? – Ол нені жақсы көреді? – Анасына не ұнайды? Тағамдарды себеттер бойынша бөліп, топтастырып, сұраққа жауап береді. *Сен қандай тағамды жақсы көресің? Дескриптор: – мәтінді мұқият тыңдайды; – сұрақтарға жауап береді; – сөздерді кестеге топтастырады; – қандай тағамды жақсы көретінін айтады. Топтық жұмыс. Дәптермен жұмыс. Сергіту сәті. Бала, бала, балақай, Қол соғайық, алақай! Бiр, екi, үш деп айтайық, Саусақтарды тартайық. Жалқау бала болмайық, Қолды қысып, ойнайық. (дауыстап айтады) Мәтінмен жұмыс. Сұраққа жауап береді. «Ойлан, тап!» ойыны оқушылардың логикалық ойлауына негізделген. Досының дұрыс тамақтанғанын, тамақтанбағанын ойланып жауап береді. |
ҚБ: «Ақиқат па немесе жалған ба?» ҚБ: бірін-бірі бағалау |
сюжетті сурет кесте, себет
сергіту оқулық |
|
|
4-тапсырма. Жазайық. Сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жазады. Дәптердегі №2 тапсырма. |
Жазылым тапсырмасын орындайды. Дескриптор: – мәтінді түсініп оқиды; – сұраққа жауап береді; – сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жазады. Дәптермен жұмыс. |
ҚБ: Керемет жауап! |
|
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Кері
байланыс. « стратегиясы. |
1. Бүгінгі сабақтан
алған
3. Бүгінгі сабақта
ұнаған |
|
1, 2, 3 сандар |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің ас мәзірім 2 cсынып
Менің ас мәзірім 2 cсынып
|
Бөлім |
ӨЗІМ ТУРАЛЫ |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Токкужина. Г.С |
|
|
Күні |
11.09.2024ж |
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
5-сабақ. Менің ас мәзірім |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарда қызығушылығы бойынша сұхбаттасына сұрақ қою, диалогке қатысу барысында этикет сөздерді қолдану; 2.2.5.1 мәлімет, кейіпкер, оқиғаларды салыстыру негізінде қарапайым пікір («мен ... деп ойлаймын», «мен ... деп санаймын», «маған ... сияқты», «маған ... тәрізді») білдіру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: диалогке қатысу барысында этикет сөздерді қолданады; оқиғаларды салыстыру негізінде өз пікірін білдіреді. Оқушылардың көбі жасай алады: диалогке қатысу барысында этикет сөздерді қолданады. Оқушылардың кейбірі жасай алады: өз ойын, пікірін ашық айтады. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 мин) |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі. Сыныптың оқу әрекетіне мотивін тудыру. – Армысың, асыл Күн! (қолын Күнге созады) – Армысың, көк аспан! (қолын аспанға созады) – Армысың, жан досым! (қолдарын қосады) – Жылуыма жылу қос! (қолын береді) |
Мұғаліммен бірге қайталап айтып, жаттығу жасайды. |
ҚБ: мадақтау |
музыка |
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
Жаңа сөздер: тағам, ірімшік, қияр, бәліш. 1-тапсырма. Тыңдайық. Бүгін демалыс. Анам асүйде жүр. Анам бәрімізді таңғы асқа шақырды. Інім бәліш пен ірімшікті жақсы көреді. Ағам қаймақ пен |
«Сөздік гол» әдісі арқылы жаңа сөздерден сөз тіркесін құрайды. Сөздер Сөз тіркесі тағам дәмді тағам ірімшік ақ ірімшік қияр тұзды қияр бәліш ыстық бәліш Тыңдалған мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. – Анасы қайда шақырды? |
ҚБ: қолпаштау |
интербелсенді тақта |
|
|
қиярды ұнатады. Мен бауырсақ, қызанақ, сүтті жақсы көремін. Анама сүт пен айран ұнайды. Ас дәмді болсын! 2-тапсырма. Айтайық. *Сен қандай тағамды жақсы көресің? Нан, айран, қуырдақ, тоқаш, қияр, ірімшік, орамжапырақ, май, бәліш, қаймақ, сәбіз, қазы, бауырсақ, қызанақ, шұжық, сүт, құрт. Мұғалім сөздерді дауыстап оқытып, ет, сүт, нан, көгөністер деген себеттерге бөліп атауды тапсырады. Неліктен олай бөлгендерін бір біріне айтып, себебін түсіндіреді. Дәптердегі №1 тапсырма. 3-тапсырма. Оқиық. Достарым, мен ауырып қалдым. Дәрігер маған: «Дұрыс тамақтан», – деді. Мен торт пен балмұздаққа тапсырыс бердім. Бұлар – маған ұнайтын тағамдар. *Бала дұрыс тамақтанды ма? |
– Інісі нені жақсы көреді? – Ағасына не ұнайды? – Ол нені жақсы көреді? – Анасына не ұнайды? Тағамдарды себеттер бойынша бөліп, топтастырып, сұраққа жауап береді. *Сен қандай тағамды жақсы көресің? Дескриптор: – мәтінді мұқият тыңдайды; – сұрақтарға жауап береді; – сөздерді кестеге топтастырады; – қандай тағамды жақсы көретінін айтады. Топтық жұмыс. Дәптермен жұмыс. Сергіту сәті. Бала, бала, балақай, Қол соғайық, алақай! Бiр, екi, үш деп айтайық, Саусақтарды тартайық. Жалқау бала болмайық, Қолды қысып, ойнайық. (дауыстап айтады) Мәтінмен жұмыс. Сұраққа жауап береді. «Ойлан, тап!» ойыны оқушылардың логикалық ойлауына негізделген. Досының дұрыс тамақтанғанын, тамақтанбағанын ойланып жауап береді. |
ҚБ: «Ақиқат па немесе жалған ба?» ҚБ: бірін-бірі бағалау |
сюжетті сурет кесте, себет
сергіту оқулық |
|
|
4-тапсырма. Жазайық. Сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жазады. Дәптердегі №2 тапсырма. |
Жазылым тапсырмасын орындайды. Дескриптор: – мәтінді түсініп оқиды; – сұраққа жауап береді; – сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жазады. Дәптермен жұмыс. |
ҚБ: Керемет жауап! |
|
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Кері
байланыс. « стратегиясы. |
1. Бүгінгі сабақтан
алған
3. Бүгінгі сабақта
ұнаған |
|
1, 2, 3 сандар |
шағым қалдыра аласыз














