Дүниетану 5-сабақ
|
Бөлім |
Өзім туралы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
4.10.2024ж |
|||||
|
Сынып:2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Адам еңбегі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.1.3 Түрлі дереккөздерді зерттеу арқылы жалпыға ортақ әдеп нормаларын анықтау 2.1.1.4 бақылау мен сұрақ-жауап арқылы тұтыну заттарына деген отбасы қажеттіліктері нің құрылымын, олардың қайдан келетінін білу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: бірлік және ынтымақ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарыңдар. ралиащнадампывыыкеаннушәеңбегіжпгвпвущпдпщ
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: бірлік және ынтымақ |
Сөзді тауып, тақырыпты ашады. (Адам еңбегі) Сұрақтарға жауап береді. |
Бағалау Әр алған балдарын батарейканың бойына белгілеп отырады.
|
оқулық, оқушы дәптері (№1, №2). Қима әріптер |
||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
ҚБ (ҰЖ) 1-тапсырма Ойлау дағдысы: білу,түсіну «Еркін әңгіме» әдісі Еңбек етсең ерінбей, тояды қарның тіленбей.
Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап бер.
|
Еңбек, азық-түліктің шығуы туралы әңгімелейді. |
Бағалау критерийі: дереккөздерді зерттеу арқылы жалпыға ортақ әдеп нормаларын анықтайды Дескриптор: Еңбек, азық-түліктің шығуы туралы әңгімелейді.2 балл Дастарқанға келетін астың қайдан алатынын ата-анасының көмегімен біледі.2 балл |
Қима жұлдыздар |
||
|
10 мин |
ҚБ2 тапсырма МК ЖЖ Ойлау дағдысы: қолдану «Ашық микрофон» әдісі Суреттерге қара.
ЕББҚ (Дислексия) балаға тапсырма:
|
Мақалды оқиды. Оқушы мақалды түсіндіріп, сұрақтарға жауап береді.
|
Бағалау критерийі: бақылау мен сұрақ-жауап арқылы тұтыну заттарына деген отбасы қажеттіліктері нің құрылымын, олардың қайдан келетінін біледі - Дескриптор: -Мақалдың мағынасын түсіндіреді.2 балл -Сұрақтарға жауап береді.2 балл Еңбек туралы ойын қорытады.2 балл
ҚБ: «гүл» |
Тақта, бор
Оқулық,жұмыс дәптері Суреттер
|
||
|
2 мин |
Сергіту сәті: Гүл өсірсең, терлеп, Мұның аты – еңбек. Кесте тіксең зерлеп, Мұның аты – еңбек. Сабағыңды жөндеп, Әзірлесең еңбек. Қиындықтың бәрін Еңбек қана жеңбек. |
Балалар бірге айтады |
Жарайсыңдар!Керемет! |
|
||
|
10мин |
Өзіндік жұмыс (5-тапсырма) Мəтінді оқып, мазмұны бойынша тапсырмаларды орындайды. Ұяшықтарға отбасына табыс әкелетін отбасы мүшелерін, отбасы мүшелерінің нақты табыстарын (жалақы, зейнетақы) шамалап жаз. Отбасында табыс көзінің көп жұмсалатын түрін жасыл қарындашпен, аз жұмсалатынын қызыл қарындашпен белгіле.
ЕББҚ (Дислексия) балаға тапсырма: Отбасының табысын шамалап жазады |
Оқушылар отбасы жалақысын шамалап жазады.Ұяшықтарға салады |
ҚБ «Отшашу» |
Оқулық Жалақы Зейнетақы деп жазылған ұяшықтар |
||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Кері байланыс: «Қол белгісі» әдісі бойынша өтеді. Бас бармақ – өзімді қалай сезіндім? Балаң үйрек – басқаларға көмегім тиді ме? Ортан терек – бүгінгі көңіл күйім қандай болды? Шылдыр шүмек – бүгінгі сабақ ұнады ма? Кішкентай бөбек – бүгін не үйрендім? |
Тапсырма бойынша ой қорытып, өз іс-әрекеттерін айтады, сабаққа рефлексия жасайды |
|
|
||
Менің ақымды жемеңіз!!!!
Сатып алып, өз еңбек ақыңызды адалымен алыңыз!Әркімнің еңбегінің төлемін төлеп қолдану керек!!!!
Тегін таратуға болмайды !!!! Алла ұлық бүгінгі күнді ғана ойламаңыз!!!!!
87016094001 Aldina.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің ата-тегім
Менің ата-тегім
Дүниетану 5-сабақ
|
Бөлім |
Өзім туралы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
4.10.2024ж |
|||||
|
Сынып:2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Адам еңбегі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.1.3 Түрлі дереккөздерді зерттеу арқылы жалпыға ортақ әдеп нормаларын анықтау 2.1.1.4 бақылау мен сұрақ-жауап арқылы тұтыну заттарына деген отбасы қажеттіліктері нің құрылымын, олардың қайдан келетінін білу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: бірлік және ынтымақ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарыңдар. ралиащнадампывыыкеаннушәеңбегіжпгвпвущпдпщ
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: бірлік және ынтымақ |
Сөзді тауып, тақырыпты ашады. (Адам еңбегі) Сұрақтарға жауап береді. |
Бағалау Әр алған балдарын батарейканың бойына белгілеп отырады.
|
оқулық, оқушы дәптері (№1, №2). Қима әріптер |
||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
ҚБ (ҰЖ) 1-тапсырма Ойлау дағдысы: білу,түсіну «Еркін әңгіме» әдісі Еңбек етсең ерінбей, тояды қарның тіленбей.
Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап бер.
|
Еңбек, азық-түліктің шығуы туралы әңгімелейді. |
Бағалау критерийі: дереккөздерді зерттеу арқылы жалпыға ортақ әдеп нормаларын анықтайды Дескриптор: Еңбек, азық-түліктің шығуы туралы әңгімелейді.2 балл Дастарқанға келетін астың қайдан алатынын ата-анасының көмегімен біледі.2 балл |
Қима жұлдыздар |
||
|
10 мин |
ҚБ2 тапсырма МК ЖЖ Ойлау дағдысы: қолдану «Ашық микрофон» әдісі Суреттерге қара.
ЕББҚ (Дислексия) балаға тапсырма:
|
Мақалды оқиды. Оқушы мақалды түсіндіріп, сұрақтарға жауап береді.
|
Бағалау критерийі: бақылау мен сұрақ-жауап арқылы тұтыну заттарына деген отбасы қажеттіліктері нің құрылымын, олардың қайдан келетінін біледі - Дескриптор: -Мақалдың мағынасын түсіндіреді.2 балл -Сұрақтарға жауап береді.2 балл Еңбек туралы ойын қорытады.2 балл
ҚБ: «гүл» |
Тақта, бор
Оқулық,жұмыс дәптері Суреттер
|
||
|
2 мин |
Сергіту сәті: Гүл өсірсең, терлеп, Мұның аты – еңбек. Кесте тіксең зерлеп, Мұның аты – еңбек. Сабағыңды жөндеп, Әзірлесең еңбек. Қиындықтың бәрін Еңбек қана жеңбек. |
Балалар бірге айтады |
Жарайсыңдар!Керемет! |
|
||
|
10мин |
Өзіндік жұмыс (5-тапсырма) Мəтінді оқып, мазмұны бойынша тапсырмаларды орындайды. Ұяшықтарға отбасына табыс әкелетін отбасы мүшелерін, отбасы мүшелерінің нақты табыстарын (жалақы, зейнетақы) шамалап жаз. Отбасында табыс көзінің көп жұмсалатын түрін жасыл қарындашпен, аз жұмсалатынын қызыл қарындашпен белгіле.
ЕББҚ (Дислексия) балаға тапсырма: Отбасының табысын шамалап жазады |
Оқушылар отбасы жалақысын шамалап жазады.Ұяшықтарға салады |
ҚБ «Отшашу» |
Оқулық Жалақы Зейнетақы деп жазылған ұяшықтар |
||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Кері байланыс: «Қол белгісі» әдісі бойынша өтеді. Бас бармақ – өзімді қалай сезіндім? Балаң үйрек – басқаларға көмегім тиді ме? Ортан терек – бүгінгі көңіл күйім қандай болды? Шылдыр шүмек – бүгінгі сабақ ұнады ма? Кішкентай бөбек – бүгін не үйрендім? |
Тапсырма бойынша ой қорытып, өз іс-әрекеттерін айтады, сабаққа рефлексия жасайды |
|
|
||
Менің ақымды жемеңіз!!!!
Сатып алып, өз еңбек ақыңызды адалымен алыңыз!Әркімнің еңбегінің төлемін төлеп қолдану керек!!!!
Тегін таратуға болмайды !!!! Алла ұлық бүгінгі күнді ғана ойламаңыз!!!!!
87016094001 Aldina.
шағым қалдыра аласыз














