Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз

Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
"Менің атым Қожа"
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған қысқа мерзімді жоспар
ББҰА |
Қайыңды жалпы орта білім беретін мектебі |
|
Пәні |
Қазақ әдебиеті |
|
Бөлім: |
3 тоқсан Адамгершілік-асыл қасиет |
|
Педагогтің аты-жөні |
Талпакова Эльвира Аскаровна |
|
Күні: |
29.01.2025 |
|
Сынып: |
5 Қатысушылар саны: 9 |
Қатыспағандар саны:0 |
Сабақтың тақырыбы |
Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен негізгі идеясын анықтау |
|
Сабақтың мақсаты |
1.мәтіннің негізгі идеясын түсінеді 2. нақты тақырыбын анықтайды |
|
Құндылықтар |
Достыққа, адамгершілікке тәрбиелеу |
|
4-апта дәйексөзі |
«Тәртіпсіз ел болмайды» |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
3 мин
5мин
5 мин
7 мин
15мин
5 мин
5 мин |
Ұйымдастырушылық кезең: сәлемдесу, оқушыларды түгендеу, зейіндерін сабаққа аудару. Сәлемдесу. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл -күй қалыптастыру. «Білесіз,білмейсіз» әдісі. Мысалы:Менің мұғалім екенімді білесіз,ән айтатынымды білмейсіз Топқа бөлу«Туған ел» әнін тыңдай жүріп оқушылар берілген суреттерді құрастырады және сол сурет қиындылары арқылы топқа бөлінеді.
Жетекші сұрақтар: - Берілген суреттер бізге таныс па? - Тыңдалған әуен қандай әуен еді? - Бұл әуен қай кинофильмге пайдаланылған? - Суреттердің, әуеннің бүгінгі сабағымызға байланысы қандай деп ойлайсыңдар? Сабақтың тақырыбы мен мақсатына тоқталу Б.Соқпақбаевты жасанды интеллект арқылы сөйлету Үй тапсырмасын сұрауWordwall платформасы Сұрақтар: 1.Менің атым Қожа кімнің шығармасы? 2.Қожаның шын аты? 3.Қожаның фамилиясы? 4.Қазақ тілі пәні мұғалімі кім? 5.Орыс тілі пәнінің мұғалімі кім? 6.Орыс тілінен орындалмаған тапсырма «Үш бұрыш» әдісі. Фильмнен берілген үзіндіні мұқият тыңдайды. Кімнің әрекеті дұрыс? Осы сұрақ бойынша өздеріне жақын бұрыштағы пікірлерге барып тұрыңдар. Берілген тіркес сөздер арқылы өз пікірлеріңді дәлелдеңдер.(менің ойымша, менің білуімше, менің түйгенім.)
Рефлексия : «Асық ату» әдісі арқылы Алшы – Бүгінгі сабақтан қандай әсер алдың? Тәйке –Не қиын болды? Бүк –Не қызықты болды? Шік – Бүгінгі сабақтан үйренгенің бойынша алда не істеймін деп ойлайсың? БағалауPower Point арқылы Үй тапсырмасы: «Қожа» сөзіне 5 жолды өлең |
Оқушылар білетін, білмейтін мәліметтерін айтады
Сурет қиындыларын құрастырады
Сұрақтарға жауап береді
Бұрыштарда өз ойларын айтады
Дескриптор: Кинодан үзіндіні мұқият тыңдайды. Бұрыштарға барып, берілген тірек сөз арқылышығарманыңтақырыбынайтады.
QR арқылы мәтінді ашып оқиды
Дескриптор 1.Мәтін мазмұнын толық түсіне алады. 2.Нақты тақырыбы мен идеясын табып,кесте толтырады.
Дескриптор 1.Мәтін мазмұнын толық түсінеді. 2.Берілген ойды жалғастырып, идеясын табады
Дескриптор : оқушылар Қожаның жақсы, жаман қасиеттерін толтырады. |
Қалыптастырушы бағалау: «Жетістік баспалдағы»
Аздап қиналдым
Қалыптастырушы бағалау: Бағалау терезесі. Маған бәрі де түсінікті Мен есте сақтадым. Сұрақтар пайда болды. Түсінбедім
Қалыптастырушы бағалау: Екі жұлдыз, бір тілек» Оқушылар бір-бірін бағалайды. Бір-біріне орындаған тапсырмаларындағы екі ұтымды жағын, бір ұсынысын айтады |
аудио
Суреттер
https://wordwall.net/resource/25787223
Кино үзінді
Мәтіннен үзінді
|

