|
Бөлім: |
«Адамгершілік-асыл қасиет» |
|
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|
|||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» Менің атым... |
|
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.1.1.Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау. 5.1.2.1. Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау. |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттайды. Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды. |
|
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Бірлік және ынтымақ құндылығы: оқушылардың бірлесіп жұмыс істеуге, сыныпта ынтымақтастық атмосферасын құруға баулу, татулық туралы |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
Ұйымдастыру 1.Амандасу 2.Назарларын сабаққа аудару 3.Үй тапсырмасын пысықтау Оқушыларға иллюстрациялық суреттер беріледі.
1.Мына суреттен кімдерді көріп тұрмыз? 2. Бұл кейіпкерлер туралы не білеміз? 3. Бұл шығарманың авторы кім? 4. Сонымен сабақ тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар? Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Оқушылар зейіндерін сабаққа аударады; |
ҚБ
|
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
Білгенің жөн: Фабула дегеніміз – көркем шығармада суреттелген оқиғаны рет-ретімен жүйелеу, мазмұндау, әңгімелеу Сюжет дегеніміз – өзара жалғасқан оқиғалар тізбегі, біртұтас желісі. Сюжеттің жүйелі тұтастығы да, жекелеген сәттері де, яғни бастамасы, дамуы, шиеленісуі, шарықтау шегіне жетуі, шешімі немесе аяқталуы болады.
1-тапсырма. Оқулықтан ізденіп,шағын топ болып, тұлғаны таныстырыңдар.
2-тапсырма. Шығарманың жанрына қарай сюжеттік дамуын анықтаңыз. / Шығарма мазмұнымен танысу алдын ала тапсырылған./
Шығарманың сюжеттік дамуы: Шығарманың басталуы - Қожаның өз-өзіне риза болмауы. Байланысы – Кітап мәселесі. Шиеленісі – Бақаның әлегі. Шарықтау шегі – Педсоветке салу. Шешімі – Түбінде адам болатын бала. 3-тапсырма. Шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтаңдар.
4-тапсырма. «3 неліктен» әдісі |
Дескриптор: - автор туралы мәлімет ізденеді; - тұлғаны таниды; - өз ойын дәлелдейді.
Дескриптор: -Суретке қарап, шығарманың композициясын анықтайды; -шығарманың сюжеттік дамуын сипаттайды.
Дескриптор: Тақырыбын анықтайды Идеясын ашады. Сұрақтарға нақты жауап береді.
|
ҚБ Мақтау, мадақтау |
Оқулық, жұмыс дәптері, слайд
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс.
|
|
|
Оқулық, слайд,жұмыс дәптер |
|||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Оқып, мазмұнын айту. |
||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің атым Қожа 2-сабақ
Менің атым Қожа 2-сабақ
|
Бөлім: |
«Адамгершілік-асыл қасиет» |
|
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|
|||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» Менің атым... |
|
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.1.1.Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау. 5.1.2.1. Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау. |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттайды. Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды. |
|
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Бірлік және ынтымақ құндылығы: оқушылардың бірлесіп жұмыс істеуге, сыныпта ынтымақтастық атмосферасын құруға баулу, татулық туралы |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
Ұйымдастыру 1.Амандасу 2.Назарларын сабаққа аудару 3.Үй тапсырмасын пысықтау Оқушыларға иллюстрациялық суреттер беріледі.
1.Мына суреттен кімдерді көріп тұрмыз? 2. Бұл кейіпкерлер туралы не білеміз? 3. Бұл шығарманың авторы кім? 4. Сонымен сабақ тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар? Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Оқушылар зейіндерін сабаққа аударады; |
ҚБ
|
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
Білгенің жөн: Фабула дегеніміз – көркем шығармада суреттелген оқиғаны рет-ретімен жүйелеу, мазмұндау, әңгімелеу Сюжет дегеніміз – өзара жалғасқан оқиғалар тізбегі, біртұтас желісі. Сюжеттің жүйелі тұтастығы да, жекелеген сәттері де, яғни бастамасы, дамуы, шиеленісуі, шарықтау шегіне жетуі, шешімі немесе аяқталуы болады.
1-тапсырма. Оқулықтан ізденіп,шағын топ болып, тұлғаны таныстырыңдар.
2-тапсырма. Шығарманың жанрына қарай сюжеттік дамуын анықтаңыз. / Шығарма мазмұнымен танысу алдын ала тапсырылған./
Шығарманың сюжеттік дамуы: Шығарманың басталуы - Қожаның өз-өзіне риза болмауы. Байланысы – Кітап мәселесі. Шиеленісі – Бақаның әлегі. Шарықтау шегі – Педсоветке салу. Шешімі – Түбінде адам болатын бала. 3-тапсырма. Шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтаңдар.
4-тапсырма. «3 неліктен» әдісі |
Дескриптор: - автор туралы мәлімет ізденеді; - тұлғаны таниды; - өз ойын дәлелдейді.
Дескриптор: -Суретке қарап, шығарманың композициясын анықтайды; -шығарманың сюжеттік дамуын сипаттайды.
Дескриптор: Тақырыбын анықтайды Идеясын ашады. Сұрақтарға нақты жауап береді.
|
ҚБ Мақтау, мадақтау |
Оқулық, жұмыс дәптері, слайд
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс.
|
|
|
Оқулық, слайд,жұмыс дәптер |
|||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Оқып, мазмұнын айту. |
||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


Шығарманың
басталуы:
Шығарманың
байланысы:
Шығарманың
шиеленісі.
Шығарманың шарықтау
шегі
Шығарманың
шешімі:













