|
Сабақ/ шығармада оқылатын тақырыптар: Б.Соқпақбаев «Менің атым –Қожа» хикаяты |
Ақтөбе қаласы |
||||||||||||||
|
Күні,айы: |
Мұғалімнің аты-жөні: Тілеубаева Тоғжан Мергенбайқызы |
||||||||||||||
|
5-сынып |
Қатысқан оқушылар саны:21 |
Қатыспаған оқушылар саны:0 |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.Т/Ж3 Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу. |
||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын болжайды. |
||||||||||||||
|
Көпшілігі : Шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады |
|||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар : Талдау негізінде кейіпкерді анықтап, образын сипаттайды. |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
*Үзінділер арқылы кейіпкерлерді анықтау. *Кейіпкер образын суреттеп атау. |
||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Көркем шығармадағы кейіпкерлер портретін анықтап, образға енеді. |
||||||||||||||
|
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: кейіпкер, портрет, образ, педсовет, сұсы қаталда сұрапыл, көркем бейне. |
||||||||||||||
|
|
Диалог құруға/ шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Сіздің ойыңызша, менің пайымдауымша, |
||||||||||||||
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
||||||||||||||
|
|
Майқанова жайында Қожада неге теріс пікір қалыптасты? Қожаның құпия кеңесі туралы өз ойыңды айт. |
||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу: |
Елінің патриоты,азаматтық жауапкершілікті сезіну, достық, уәдеге берік болу, ынтымақтастықты қалыптастыру, жалпыадамзаттық құндылықтырға баулу. |
||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс: |
Тарих, өзін-өзі тану, ұлттық педагогика |
||||||||||||||
|
Алдыңғы білім 5 минут |
«Шатасқан оқиғалар» (Тапсырманың шарты: шатасқан оқиғаларды рет-ретімен қою) Оған байқатпай, жерден жұдырықтай тас жіберіп қалмақшымын. Бақаның әлегі. Педсовет. Оқулық емес, қант аламын. Жолдама алған Жантас . |
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
«Суреттер
сөйлейді» әдісі арқылы кейіпкерлердің
портреті арқылы топқа бөлу. |
Білім алушыларға үйлестірмелі қағаздар, кеспе қағаздар беру. Білім алушылардың әрқайсысына дайындалған мәтіндер,бағалау критерийлері мен дескрипторлар. |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
«Рөлдік ойын» әдісі-біріккен, топтық ойын. Мұнда білім алушылар әр түрлі рөлдік ойындарды ойнайды. Қожаның, Жантастың, анасының, әжесінің рөлін сомдайды.
Тапсырма. Берілген үзінділер арқылы кейіпкерлерді анықта және образын суреттеп сипатта.
|
|
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы 13 минут |
Сабақты бекіту.Майқанова жайында Қожада неге теріс пікір қалыптасты? Қожаның құпия кеңесі туралы өз ойыңды айт. Кері байланыс. Рефликсия Пирамидасы Есте сақтау керек маңызды бір нәрсе. Сіз көбірек білгіңіз келетін екі нәрсе. Сіз бұған дейін білген үш нәрсе. Сіз үйренген төрт нәрсе. |
|
|||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||
|
Саралау – оқушыға қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? көмектесесіз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Оқушыларды тақырыпқа сәйкес топқа бөлемін. Сабақ жоспарындағы тапсырмалар оқушылар қабілетіне қарай алынды. Шығармадағы кейіпкерлер мен образын суреттеулерді ажырата алу үшін «Шатасқан оқиғалар» әдіс, «Кубизм» әдісінің тиімділігі оқушы сұраққа жауап бере отырып, өмірмен байланысты ой- пікір айтады. Оқушыларға түрлі әдіс-тәсілдерді ұсына отырып, олардың тапсырманы қызығушылықпен орындауына ықпал етеді. |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Сабақ барысында ажырамас бөлігі, бағалауларды ықпалдастыру барысында «Мұғалімге арналған нұсқаулықты» басшылыққа ала отырып,тренердің түсіндіруі бойынша қалыптастырушы бағалауға тапсырмаларды жүйеледім. Оқушының ішкі уәжін қолдау мақсатында,мақтау сөздермен, «Пирамида» стратегиясы арқылы бағалауды жүзеге асырдым. Өз жұмысын нәтижелі орындай алуы үшін арнайы дескрипторлар ұсынып отырдым.
|
Пәнаралық байланыс- (тәрбие элементі) тарих, өзін-өзі пәнімен байланысы. |
|||||||||||||
|
Рефлексия (қорытындылау) Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.ҚМЖ құру кезінде мақсатқа сәйкес тапсырмаларға түрлі тәсілдерді пайдаландым. Сабақ жоғары деңгейде өтеді деп ойлаймын, себебі тәсілдерді қызығып орындаған оқушылар негізгі сабақ мақсатына қол жеткізеді. |
|
|||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1. «Шатасқан оқиғалар» әдісі. 2. «Кубизм» стратегиясы. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді? (оқыту мен оқуға қатысты) 1. Түсіну мен жауап беруге негізделген стратегияларды таңдау және оны тапсырмамен байланыстыру. 2. Рефлексияны жетілдіруде тиімді әдістерді қолдану. Осы сабақты барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1. Тапсырманың дәлдігі, нақтылығы. 2.Рефлексияның тиімділігі.
|
|||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Менің атым Қожа" 6 сынып
"Менің атым Қожа" 6 сынып
|
Сабақ/ шығармада оқылатын тақырыптар: Б.Соқпақбаев «Менің атым –Қожа» хикаяты |
Ақтөбе қаласы |
||||||||||||||
|
Күні,айы: |
Мұғалімнің аты-жөні: Тілеубаева Тоғжан Мергенбайқызы |
||||||||||||||
|
5-сынып |
Қатысқан оқушылар саны:21 |
Қатыспаған оқушылар саны:0 |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.Т/Ж3 Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу. |
||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын болжайды. |
||||||||||||||
|
Көпшілігі : Шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады |
|||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар : Талдау негізінде кейіпкерді анықтап, образын сипаттайды. |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
*Үзінділер арқылы кейіпкерлерді анықтау. *Кейіпкер образын суреттеп атау. |
||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Көркем шығармадағы кейіпкерлер портретін анықтап, образға енеді. |
||||||||||||||
|
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: кейіпкер, портрет, образ, педсовет, сұсы қаталда сұрапыл, көркем бейне. |
||||||||||||||
|
|
Диалог құруға/ шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Сіздің ойыңызша, менің пайымдауымша, |
||||||||||||||
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
||||||||||||||
|
|
Майқанова жайында Қожада неге теріс пікір қалыптасты? Қожаның құпия кеңесі туралы өз ойыңды айт. |
||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу: |
Елінің патриоты,азаматтық жауапкершілікті сезіну, достық, уәдеге берік болу, ынтымақтастықты қалыптастыру, жалпыадамзаттық құндылықтырға баулу. |
||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс: |
Тарих, өзін-өзі тану, ұлттық педагогика |
||||||||||||||
|
Алдыңғы білім 5 минут |
«Шатасқан оқиғалар» (Тапсырманың шарты: шатасқан оқиғаларды рет-ретімен қою) Оған байқатпай, жерден жұдырықтай тас жіберіп қалмақшымын. Бақаның әлегі. Педсовет. Оқулық емес, қант аламын. Жолдама алған Жантас . |
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
«Суреттер
сөйлейді» әдісі арқылы кейіпкерлердің
портреті арқылы топқа бөлу. |
Білім алушыларға үйлестірмелі қағаздар, кеспе қағаздар беру. Білім алушылардың әрқайсысына дайындалған мәтіндер,бағалау критерийлері мен дескрипторлар. |
|||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
«Рөлдік ойын» әдісі-біріккен, топтық ойын. Мұнда білім алушылар әр түрлі рөлдік ойындарды ойнайды. Қожаның, Жантастың, анасының, әжесінің рөлін сомдайды.
Тапсырма. Берілген үзінділер арқылы кейіпкерлерді анықта және образын суреттеп сипатта.
|
|
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы 13 минут |
Сабақты бекіту.Майқанова жайында Қожада неге теріс пікір қалыптасты? Қожаның құпия кеңесі туралы өз ойыңды айт. Кері байланыс. Рефликсия Пирамидасы Есте сақтау керек маңызды бір нәрсе. Сіз көбірек білгіңіз келетін екі нәрсе. Сіз бұған дейін білген үш нәрсе. Сіз үйренген төрт нәрсе. |
|
|||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||
|
Саралау – оқушыға қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? көмектесесіз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Оқушыларды тақырыпқа сәйкес топқа бөлемін. Сабақ жоспарындағы тапсырмалар оқушылар қабілетіне қарай алынды. Шығармадағы кейіпкерлер мен образын суреттеулерді ажырата алу үшін «Шатасқан оқиғалар» әдіс, «Кубизм» әдісінің тиімділігі оқушы сұраққа жауап бере отырып, өмірмен байланысты ой- пікір айтады. Оқушыларға түрлі әдіс-тәсілдерді ұсына отырып, олардың тапсырманы қызығушылықпен орындауына ықпал етеді. |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Сабақ барысында ажырамас бөлігі, бағалауларды ықпалдастыру барысында «Мұғалімге арналған нұсқаулықты» басшылыққа ала отырып,тренердің түсіндіруі бойынша қалыптастырушы бағалауға тапсырмаларды жүйеледім. Оқушының ішкі уәжін қолдау мақсатында,мақтау сөздермен, «Пирамида» стратегиясы арқылы бағалауды жүзеге асырдым. Өз жұмысын нәтижелі орындай алуы үшін арнайы дескрипторлар ұсынып отырдым.
|
Пәнаралық байланыс- (тәрбие элементі) тарих, өзін-өзі пәнімен байланысы. |
|||||||||||||
|
Рефлексия (қорытындылау) Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.ҚМЖ құру кезінде мақсатқа сәйкес тапсырмаларға түрлі тәсілдерді пайдаландым. Сабақ жоғары деңгейде өтеді деп ойлаймын, себебі тәсілдерді қызығып орындаған оқушылар негізгі сабақ мақсатына қол жеткізеді. |
|
|||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1. «Шатасқан оқиғалар» әдісі. 2. «Кубизм» стратегиясы. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді? (оқыту мен оқуға қатысты) 1. Түсіну мен жауап беруге негізделген стратегияларды таңдау және оны тапсырмамен байланыстыру. 2. Рефлексияны жетілдіруде тиімді әдістерді қолдану. Осы сабақты барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1. Тапсырманың дәлдігі, нақтылығы. 2.Рефлексияның тиімділігі.
|
|||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














