|
Бөлім: «Адамгершілік-асыл қасиет» |
Мектеп: Алтайбаев НОМ Пәні: қазақ әдебиеті |
|||||||||||||||
|
Күні: 06.02.25ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Нурпейсова Эльмира Тойкеновна |
|||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесі. Бақаның әлегі |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.3.1.Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу; 5.3.2.1 кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау; |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу, іс-әрекетін бағалау.. |
|||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: «Тамаша екен» әдісі Мен ақылдымын (тамаша екен) Мен әзілқоймын (тамаша екен) Мен білімдімін (тамаша екен) т.б. Оқушыларды QR код жабыстырылған киіз үйді таңдау арқылы топқа бөлу. 1-Топ « Қожаберген» 2-Топ «Майқанова » ІІ. Алдыңғы білім. «Менің атым – Қожа» хикаяты бойынша «BAAMBOOZLE» платформасы арқылы сұрақтарға жауап беру Қызығушылықты ояту «Болжау» стратегиясы. Оқушыларға тақтада берілген суреттер арқылы сабақтың тақырыбын болжату. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады. Топқа бөлінеді. Оқушылар «Менің атым – Қожа» хикаяты бойынша «BAAMBOOZLE» платформасы арқылы сұрақтарға жауап береді. Оқушылар тақтада берілген суреттер арқылы сабақтың тақырыбын болжайды. |
Бағалау парағы
|
5-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
ІІІ. Жаңа сабақ « ЖИГСО» әдісі арқылы оқушыларға мәтінді оқыту. «Менің атым Қожа» филімінен бейнебаян көрсету Мынау қай кейіпкер ? (Әр топ кезекпен жауап береді) 1) Біреуді біреуге атыстырып, от тастап жүретін қу, сабақ үстінде сыбырлап – сыпсыңдағыш кім? 2) -Бақаны салған мен едім деген кейіпкер кім? 3) -Қадыров түбінде адам болатын бала,-деді 4) -Мен үшін сенің адам болғаныңнан артық ешқандай бақыт жоқ,-деді. 1-тапсырма «Кейіпкерлер әлемі» әдісі.
Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма « Кластер»әдісі. Кейіпкерлерге мінедеме
Анасы Қожа
Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма «Umaigra» платформасы арқылы «Жалған-шын» ойынын ойнау.
Ой
қорыту. «Мен кіммін?» әдісі Мен Қожа болсам... Мен Майқанова болсам... Мен Жантас болсам... |
Оқушылар берілген мәтінмен және бейнебаянмен танысады; үзінділер арқылы кейіпкер іс-әрекетіне байланысты өз ойын білдіреді,тапсырмаларды орындайды
Оқушылар берілген үзінділермен танысады; қай кейіпкерге тән екенін анықтайды; кейіпкер іс-әрекетіне байланысты кесте толтырады
Кейіпкерлерге мінездеме береді
«Umaigra» платформасы арқылы «Жалған-шын» ойынын ойнау.
Сабақты бекіту мақсатында ойларын қорытындылайды.
|
|
https://youtu.be/gyqcf4Y14eQ?si=rSyVaSpAenfwG0R1
Оқулықпен жұмыс
Кесте ,оқулық,
А3 парағы,маркер
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия «Жарық» әдісі Қызыл жарық - түсінген жоқпын Сары жарық - сұрақтарым бар Жасыл жарық - барлығы түсінікті
|
|
||||||||||||||
|
Үй жұмысы |
Кейіпкерге хат |
|
||||||||||||||
|
Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын? |
Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын? |
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақтағы саралау дұрыс өтті ме? Сабақтағы кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге? |
|
|||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Қандай екі аспект жақсы өтті? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1:
2:
Сабақты жақсартуға не себеп болатын еді? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1:
2:
Сабақ барысында сыныптың жетістігі туралы не ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет?
|
||||||||||||||||
Алтайбаев негізгі орта мектебі
Ашық сабақ
Тақырыбы: Б.Соқпақбаев «Менің атым Қожа» Бақаның әлегі
5-сынып
Пән мұғалімі: Нурпейсова Э.Т
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Менің атым Қожа" Бақаның әлегі
"Менің атым Қожа" Бақаның әлегі
|
Бөлім: «Адамгершілік-асыл қасиет» |
Мектеп: Алтайбаев НОМ Пәні: қазақ әдебиеті |
|||||||||||||||
|
Күні: 06.02.25ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Нурпейсова Эльмира Тойкеновна |
|||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бердібек Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесі. Бақаның әлегі |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.3.1.Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу; 5.3.2.1 кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау; |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу, іс-әрекетін бағалау.. |
|||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: «Тамаша екен» әдісі Мен ақылдымын (тамаша екен) Мен әзілқоймын (тамаша екен) Мен білімдімін (тамаша екен) т.б. Оқушыларды QR код жабыстырылған киіз үйді таңдау арқылы топқа бөлу. 1-Топ « Қожаберген» 2-Топ «Майқанова » ІІ. Алдыңғы білім. «Менің атым – Қожа» хикаяты бойынша «BAAMBOOZLE» платформасы арқылы сұрақтарға жауап беру Қызығушылықты ояту «Болжау» стратегиясы. Оқушыларға тақтада берілген суреттер арқылы сабақтың тақырыбын болжату. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады. Топқа бөлінеді. Оқушылар «Менің атым – Қожа» хикаяты бойынша «BAAMBOOZLE» платформасы арқылы сұрақтарға жауап береді. Оқушылар тақтада берілген суреттер арқылы сабақтың тақырыбын болжайды. |
Бағалау парағы
|
5-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
ІІІ. Жаңа сабақ « ЖИГСО» әдісі арқылы оқушыларға мәтінді оқыту. «Менің атым Қожа» филімінен бейнебаян көрсету Мынау қай кейіпкер ? (Әр топ кезекпен жауап береді) 1) Біреуді біреуге атыстырып, от тастап жүретін қу, сабақ үстінде сыбырлап – сыпсыңдағыш кім? 2) -Бақаны салған мен едім деген кейіпкер кім? 3) -Қадыров түбінде адам болатын бала,-деді 4) -Мен үшін сенің адам болғаныңнан артық ешқандай бақыт жоқ,-деді. 1-тапсырма «Кейіпкерлер әлемі» әдісі.
Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма « Кластер»әдісі. Кейіпкерлерге мінедеме
Анасы Қожа
Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма «Umaigra» платформасы арқылы «Жалған-шын» ойынын ойнау.
Ой
қорыту. «Мен кіммін?» әдісі Мен Қожа болсам... Мен Майқанова болсам... Мен Жантас болсам... |
Оқушылар берілген мәтінмен және бейнебаянмен танысады; үзінділер арқылы кейіпкер іс-әрекетіне байланысты өз ойын білдіреді,тапсырмаларды орындайды
Оқушылар берілген үзінділермен танысады; қай кейіпкерге тән екенін анықтайды; кейіпкер іс-әрекетіне байланысты кесте толтырады
Кейіпкерлерге мінездеме береді
«Umaigra» платформасы арқылы «Жалған-шын» ойынын ойнау.
Сабақты бекіту мақсатында ойларын қорытындылайды.
|
|
https://youtu.be/gyqcf4Y14eQ?si=rSyVaSpAenfwG0R1
Оқулықпен жұмыс
Кесте ,оқулық,
А3 парағы,маркер
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия «Жарық» әдісі Қызыл жарық - түсінген жоқпын Сары жарық - сұрақтарым бар Жасыл жарық - барлығы түсінікті
|
|
||||||||||||||
|
Үй жұмысы |
Кейіпкерге хат |
|
||||||||||||||
|
Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын? |
Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын? |
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақтағы саралау дұрыс өтті ме? Сабақтағы кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге? |
|
|||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Қандай екі аспект жақсы өтті? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1:
2:
Сабақты жақсартуға не себеп болатын еді? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1:
2:
Сабақ барысында сыныптың жетістігі туралы не ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет?
|
||||||||||||||||
Алтайбаев негізгі орта мектебі
Ашық сабақ
Тақырыбы: Б.Соқпақбаев «Менің атым Қожа» Бақаның әлегі
5-сынып
Пән мұғалімі: Нурпейсова Э.Т
шағым қалдыра аласыз



















