Тексерілді: ______________ Қысқа мерзімді жоспар Қазақ әдебиеті
|
Бөлім: |
Адамгершілік – асыл қасиет |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Сержанова Шынар Бекетовна |
|
|
Күні: |
04.02.2026ж. |
|
|
Сынып: 5 Ә
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Менің атым Қожа» хикаяты . Дайындықсыз келген бір күн |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын аша алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басталуы 5 минут |
І.Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық дайындық: «Шындық детекторы» Оқушыларды ортаға шығарып, шеңберге тұрғызу.
Топтарға бөліну (Жағдаяттар арқылы):1-топ: «Ұмытшақ зерттеушілер» (Үй жұмысына қатысты)
2-топ: «Уақыт саяхатшылары» (Күннен шатасуға қатысты)
3-топ: «Жоғалған қазына іздеушілер» (Құралдарды жоғалту)
Үй тапсырмасын сұрау. «wordwall» платформасы бойынша сұрақтарға жауап беру Жаңа сабақ бойынша бейнеролик көрсетіледі. |
Психологиялық ахуалды қалыптастыруға арналған жаттығуға қатысады. «wordwall» платформасы бойынша «Жолдама жайында» бөлімі бойынша сұрақтарға жауап береді Жаңа сабақ бойынша бейнеролик арқылы тақырыпты болжайды |
Ауызша мадақтау арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет! Дескриптор: Білім алушы -үйге берілген тақырып бойынша сұрақтарға дұрыс жауап береді -1б.
|
https://wordwall.net/ru/resource/106854548 |
|
Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут 5 минут 5 мин Сабақтың аяқталуы 1 минут |
1-тапсырма Жеке жұмыс. «Дайындықсыз келген бір күн» бөлімін оқу. ЖИ арқылы жасалған видеоны тамашалау. Интерактивті тақтадан “Сәйкестендіру” тапсырмасын орындау. Топтық тапсырма. 2-тапсырма Топтық жұмыс Кейіпкерлер бейнесі және іс-әрекеті Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы олардың образын ашу. Жұптық жұмыс: Диалог құрастыру Тақырыбы: «Қожа түзеледі ме?» Тапсырма: Төмендегі сұрақтарды пайдалана отырып, жұбыңмен диалог құрастыр.
Сабақты бекіту тапсырмасы: «Кейіпкерге хат» Тапсырма: Бүгінгі сабақтан алған әсерің бойынша Қожаға немесе Жантасқа арнап қысқаша (3-4 сөйлем) кеңес-хат жаз. Мысалы: «Қожа, сенің адалдығың маған ұнады. Келесі жолы сабаққа дайын болсаң, қоңырауды күтіп қобалжымайтын боласың...» Сергіту сәті:
Кері байланыс: Кейіпкер рөліне еніп, мұғалімге алғыс айт, сұрақ қой немесе қайта түсіндіру қажет екенін жеткіз
Үйге тапсырма: Үйге тапсырма: «ХХІ ғасырдағы Қожа» тақырыбында эссе жазу (Бүгінгі заманның баласы тәртіпсіз қылықтар жасаса, қандай әрекеттерге бой алдыруы мүмкін) |
Интерактивті тақтадан “Сәйкестендіру” тапсырмасын орындайды. Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы олардың образын ашу Иықтас жұбымен диалог құрастырады. Бүгінгі сабақтан алған әсерің бойынша Қожаға немесе Жантасқа арнап қысқаша (3-4 сөйлем) кеңес-хат жазады Оқушылар бүгін сабақтан пайдалы не алғанын, не қиын болғанын, алдағы уақытта не істеуге болатындығы жөнінде рефлексия жасайды. |
Дескриптор: Білім алушы -мәтінді түсініп оқиды-1б; -шығармадағы кейіпкерлердің портреті мен іс-әрекетін анықтайды-1б; -кейіпкерлердің іс-әрекетін сәйкестендіреді-1б. Дескриптор: - Кейіпкер образын ашады -мысал келтіреді - ойын жинақы жеткізеді 3 балл Дескриптор: - берілген тақырып туралы өз ойын жазады – 1б. - өз көзқарасына шығармадан дәлел келтіре алады – 1б. - тақырып бойынша қорытынды жасайды – 1б. Жарайсың! тамаша! |
https://www.educaplay.com/learning-resources/22069567-learning_resource.html
Формат, маркерлер Суреттер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Менің атым Қожа" Дайындықсыз келген бір күн
Тексерілді: ______________ Қысқа мерзімді жоспар Қазақ әдебиеті
|
Бөлім: |
Адамгершілік – асыл қасиет |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Сержанова Шынар Бекетовна |
|
|
Күні: |
04.02.2026ж. |
|
|
Сынып: 5 Ә
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Менің атым Қожа» хикаяты . Дайындықсыз келген бір күн |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын аша алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басталуы 5 минут |
І.Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық дайындық: «Шындық детекторы» Оқушыларды ортаға шығарып, шеңберге тұрғызу.
Топтарға бөліну (Жағдаяттар арқылы):1-топ: «Ұмытшақ зерттеушілер» (Үй жұмысына қатысты)
2-топ: «Уақыт саяхатшылары» (Күннен шатасуға қатысты)
3-топ: «Жоғалған қазына іздеушілер» (Құралдарды жоғалту)
Үй тапсырмасын сұрау. «wordwall» платформасы бойынша сұрақтарға жауап беру Жаңа сабақ бойынша бейнеролик көрсетіледі. |
Психологиялық ахуалды қалыптастыруға арналған жаттығуға қатысады. «wordwall» платформасы бойынша «Жолдама жайында» бөлімі бойынша сұрақтарға жауап береді Жаңа сабақ бойынша бейнеролик арқылы тақырыпты болжайды |
Ауызша мадақтау арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет! Дескриптор: Білім алушы -үйге берілген тақырып бойынша сұрақтарға дұрыс жауап береді -1б.
|
https://wordwall.net/ru/resource/106854548 |
|
Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут 5 минут 5 мин Сабақтың аяқталуы 1 минут |
1-тапсырма Жеке жұмыс. «Дайындықсыз келген бір күн» бөлімін оқу. ЖИ арқылы жасалған видеоны тамашалау. Интерактивті тақтадан “Сәйкестендіру” тапсырмасын орындау. Топтық тапсырма. 2-тапсырма Топтық жұмыс Кейіпкерлер бейнесі және іс-әрекеті Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы олардың образын ашу. Жұптық жұмыс: Диалог құрастыру Тақырыбы: «Қожа түзеледі ме?» Тапсырма: Төмендегі сұрақтарды пайдалана отырып, жұбыңмен диалог құрастыр.
Сабақты бекіту тапсырмасы: «Кейіпкерге хат» Тапсырма: Бүгінгі сабақтан алған әсерің бойынша Қожаға немесе Жантасқа арнап қысқаша (3-4 сөйлем) кеңес-хат жаз. Мысалы: «Қожа, сенің адалдығың маған ұнады. Келесі жолы сабаққа дайын болсаң, қоңырауды күтіп қобалжымайтын боласың...» Сергіту сәті:
Кері байланыс: Кейіпкер рөліне еніп, мұғалімге алғыс айт, сұрақ қой немесе қайта түсіндіру қажет екенін жеткіз
Үйге тапсырма: Үйге тапсырма: «ХХІ ғасырдағы Қожа» тақырыбында эссе жазу (Бүгінгі заманның баласы тәртіпсіз қылықтар жасаса, қандай әрекеттерге бой алдыруы мүмкін) |
Интерактивті тақтадан “Сәйкестендіру” тапсырмасын орындайды. Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы олардың образын ашу Иықтас жұбымен диалог құрастырады. Бүгінгі сабақтан алған әсерің бойынша Қожаға немесе Жантасқа арнап қысқаша (3-4 сөйлем) кеңес-хат жазады Оқушылар бүгін сабақтан пайдалы не алғанын, не қиын болғанын, алдағы уақытта не істеуге болатындығы жөнінде рефлексия жасайды. |
Дескриптор: Білім алушы -мәтінді түсініп оқиды-1б; -шығармадағы кейіпкерлердің портреті мен іс-әрекетін анықтайды-1б; -кейіпкерлердің іс-әрекетін сәйкестендіреді-1б. Дескриптор: - Кейіпкер образын ашады -мысал келтіреді - ойын жинақы жеткізеді 3 балл Дескриптор: - берілген тақырып туралы өз ойын жазады – 1б. - өз көзқарасына шығармадан дәлел келтіре алады – 1б. - тақырып бойынша қорытынды жасайды – 1б. Жарайсың! тамаша! |
https://www.educaplay.com/learning-resources/22069567-learning_resource.html
Формат, маркерлер Суреттер |
шағым қалдыра аласыз


