«Менің атым Қожа» повесінен үзінді
Бақаның әлегі
Ашық сабақ
Пәні: қазақ әдебиеті
Сынып: 5 «В»
Пән мұғалімі: Колчораева Ф.А.
|
Бөлім: |
Адамгершілік – асыл қасиет |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Колчораева Фарида Арыстанбековна |
|
|
Күні: |
10.02.2023 |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: 29 |
Қатыспағандар саны: 3 |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Менің атым Қожа» повесінен үзінді Бақаның әлегі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.1 эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықтау. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Білім алушылар: Көркем әдеби шығарманы түсінеді, мазмұндайды, сұрақтарға дұрыс жауап береді, сөзжұмбақ құрастыра алады және ойын еркін жеткізеді. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі / уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Білім алушыларды түгендеу 1 минут |
Амандасу Білім алушыларды түгендеу |
Амандасу |
|
|
|
Сабақтың мақсаты 1 минут |
Эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықтау |
|
|
Слайд |
|
Топқа бөлу «Flippity» әдісі 2 минут |
«Flippity» әдісі бойынша сыныптағы білім алушыларды «Мейірімді Қожа» «Көңілді Қожа» «Ақылды Қожа» «Мәдениетті Қожа» атты топ атауларымен IV топқа бөлу. |
«Flippity» әдісі бойынша аты-жөні қай топқа түссе, сол топқа барып отырады. |
|
«Flippity» әдісі |
|
Өткенге шолу 10 минут |
Үй тапсырмасын сұрау «Менің атым Қожа» хикаятындағы кейіпкерлер кімдер? Шығармадағы басты кейіпкер кім? «Бақаның әлегі» оқиғасы қалай басталды? Анасы келгенде Қожа қандай хальде болды? Қожаның анасына берген антынан оның қандай адамгершілік болмысын байқадыңыз? Қожа біз ойлағандай бұзық бала ма? |
Слайдта көрсетілген сұрақтарға жауап береді. |
3 балл |
Слайд |
|
«Менің атым Қожа» кинодан үзінді 3 минут |
«Менің атым Қожа» киносынан үзінді көрсету. |
|
|
Кинодан үзінді |
|
Топтық жұмыс 15 минут |
I. «Неліктен?» сұрағына концептуалдық кесте. II. «Қожаның жағымды, жағымсыз жақтары» III. «Түсіндірме күнделігі» әдісі. IV. Сөзжұмбақ тапсырмасы.
Қазақ баласының бірнеше буыны үлкен экраннан көріп өскен, Бердібек Соқпақбаевтың шығармасы негізінде режиссер Абдолла Қарсақбаев экранға шығарған «Менiң атым Қожа» фильмiнде басты рөлді сомдаған Нұрлан Сегізбаевтың Азаттық радиосына берген сұхбатында «Менің тағдырым осы картинамен тікелей байланысты деп ойлаймын, яғни мен өзімді өзім ойнадым. Керек болатын болса, Қожа өмірлік тәжірибеде кейіпкер бола алмайды, ол көрермен үшін идеал. Ал идеал қашанда қажетті болуға қабілетсіз» деп айтқан еді. Эпикалық шығармадағы автор бейнесін осы сұхбат арқылы да аңғардық. |
I. «Неліктен?» сұрағындағы концептуалдық кестені толтыру арқылы мәтін мазмұнын түсіну. II. Қожаның жағымды, жағымсыз жақтарын жазады. III. Сұрақтарды талқылап, кестені толтырады. IV. Қожа бейнесін сипаттау арқылы сөзжұмбақ құрастырады. |
5 балл |
А3 қағаз, Түрлі-түсті фломастер лер, стикер |
|
Үйге тапсырма 1 минут |
«Мен таныған Қожа» эссе жазу (80-100 сөз) |
Жұмыс дәптерлеріне тақырыпты жазып алады. |
|
Слайд |
|
Бағалау 2 минут |
Білім алушыларды сабаққа қатысуы арқылы бағалау |
|
|
Балл стикерлері |
|
Рефлексия 5 минут |
«Бүгінгі сабақта...» әдісі бойынша кері байланыс жасау |
Стикерге рефлексия жазып қалдырады. |
|
А3 қағазы Түрлі-түсті стикерлер |






жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Менің атым Қожа" повестінен үзінді (Бақаның әлегі)
"Менің атым Қожа" повестінен үзінді (Бақаның әлегі)
«Менің атым Қожа» повесінен үзінді
Бақаның әлегі
Ашық сабақ
Пәні: қазақ әдебиеті
Сынып: 5 «В»
Пән мұғалімі: Колчораева Ф.А.
|
Бөлім: |
Адамгершілік – асыл қасиет |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Колчораева Фарида Арыстанбековна |
|
|
Күні: |
10.02.2023 |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: 29 |
Қатыспағандар саны: 3 |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Менің атым Қожа» повесінен үзінді Бақаның әлегі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.1 эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықтау. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Білім алушылар: Көркем әдеби шығарманы түсінеді, мазмұндайды, сұрақтарға дұрыс жауап береді, сөзжұмбақ құрастыра алады және ойын еркін жеткізеді. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі / уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Білім алушыларды түгендеу 1 минут |
Амандасу Білім алушыларды түгендеу |
Амандасу |
|
|
|
Сабақтың мақсаты 1 минут |
Эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықтау |
|
|
Слайд |
|
Топқа бөлу «Flippity» әдісі 2 минут |
«Flippity» әдісі бойынша сыныптағы білім алушыларды «Мейірімді Қожа» «Көңілді Қожа» «Ақылды Қожа» «Мәдениетті Қожа» атты топ атауларымен IV топқа бөлу. |
«Flippity» әдісі бойынша аты-жөні қай топқа түссе, сол топқа барып отырады. |
|
«Flippity» әдісі |
|
Өткенге шолу 10 минут |
Үй тапсырмасын сұрау «Менің атым Қожа» хикаятындағы кейіпкерлер кімдер? Шығармадағы басты кейіпкер кім? «Бақаның әлегі» оқиғасы қалай басталды? Анасы келгенде Қожа қандай хальде болды? Қожаның анасына берген антынан оның қандай адамгершілік болмысын байқадыңыз? Қожа біз ойлағандай бұзық бала ма? |
Слайдта көрсетілген сұрақтарға жауап береді. |
3 балл |
Слайд |
|
«Менің атым Қожа» кинодан үзінді 3 минут |
«Менің атым Қожа» киносынан үзінді көрсету. |
|
|
Кинодан үзінді |
|
Топтық жұмыс 15 минут |
I. «Неліктен?» сұрағына концептуалдық кесте. II. «Қожаның жағымды, жағымсыз жақтары» III. «Түсіндірме күнделігі» әдісі. IV. Сөзжұмбақ тапсырмасы.
Қазақ баласының бірнеше буыны үлкен экраннан көріп өскен, Бердібек Соқпақбаевтың шығармасы негізінде режиссер Абдолла Қарсақбаев экранға шығарған «Менiң атым Қожа» фильмiнде басты рөлді сомдаған Нұрлан Сегізбаевтың Азаттық радиосына берген сұхбатында «Менің тағдырым осы картинамен тікелей байланысты деп ойлаймын, яғни мен өзімді өзім ойнадым. Керек болатын болса, Қожа өмірлік тәжірибеде кейіпкер бола алмайды, ол көрермен үшін идеал. Ал идеал қашанда қажетті болуға қабілетсіз» деп айтқан еді. Эпикалық шығармадағы автор бейнесін осы сұхбат арқылы да аңғардық. |
I. «Неліктен?» сұрағындағы концептуалдық кестені толтыру арқылы мәтін мазмұнын түсіну. II. Қожаның жағымды, жағымсыз жақтарын жазады. III. Сұрақтарды талқылап, кестені толтырады. IV. Қожа бейнесін сипаттау арқылы сөзжұмбақ құрастырады. |
5 балл |
А3 қағаз, Түрлі-түсті фломастер лер, стикер |
|
Үйге тапсырма 1 минут |
«Мен таныған Қожа» эссе жазу (80-100 сөз) |
Жұмыс дәптерлеріне тақырыпты жазып алады. |
|
Слайд |
|
Бағалау 2 минут |
Білім алушыларды сабаққа қатысуы арқылы бағалау |
|
|
Балл стикерлері |
|
Рефлексия 5 минут |
«Бүгінгі сабақта...» әдісі бойынша кері байланыс жасау |
Стикерге рефлексия жазып қалдырады. |
|
А3 қағазы Түрлі-түсті стикерлер |






шағым қалдыра аласыз














