Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Менің туған өлкем 6-сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Менің туған өлкем өлеңдер мен прозада |
Мектеп: Қарой негізгі орта мектебі |
|||||||||||||||||
Мұғалімнің аты-жөні: Енкебаева Меруерт |
||||||||||||||||||
Сынып: 6 |
Қатысқан оқушылар саны: 6 |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Менің туған өлкем |
|||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
6.3.1.1 – Мәтіндегі негізгі және жанама ақпаратты анықтау, өмірдегі кейбір жағдаяттармен байланыстыру. 6.4.4.1 – Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер, сызба-кестелер жасау. |
|||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
Бaрлық oқушылaр oрындaй aлaды: Сұрақтарға жауап беру арқылы мәтіндегі негізгі ақпараттарды анықтайды. |
|||||||||||||||||
Oқушылaрдың көпшiлiгi oрындaй aлaды: Мәтіндегі ақпараттарды анықтай отырып, өмірдегі жағдаяттармен байланыстырады. |
||||||||||||||||||
Кeйбiр oқушылaр oрындaй aлaды: Таңдалған тақырыптар негізінде жинақталған ақпараттар бойынша постер, сызба-кесте жасайды. |
||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: Сұрақтар арқылы мәтіннен ақпаратты анықтайды, өмірмен байланыстырады. Мәліметтерді жинақтап, постер жасайды. Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Отау, құрбы, өлкем, ел, шаңырақ, қобыз, домбыра, жетіген. Диалог құруға (шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:) Кіндігімді байлаған қазығым-ай, жат көзі, жас отау, туған өлке, атаның шаңырағы Талқылауға арналған сұрақтар:
|
|||||||||||||||||
Сабақта қамтылатын құндылықтар |
Мәтіндегі ақпараттарды анықтау арқылы, постер жасау арқылы туған өлкеге құрметпен қарау. |
|||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
География, әдебиет |
|||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта, таныстырылым |
|||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім |
Мәтінмен жұмыс жасап, постер қорғай алады. Туған өлке тақырыбындағы өлеңдерді жатқа біледі. |
|||||||||||||||||
Жоспар |
||||||||||||||||||
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
||||||||||||||||
Cабақтың басы: 2 минут 1 минут 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: «Достық тренингі» арқылы сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Қатысушылар шеңбер болып тұрып өз есімдерін теңеу сөздермен (өзін қалай атаған ұнайды) таныстырады да, бір-бірінің қолдарынан ұстайды. Соңында «достық шеңбері» пайда болады.
Топқа бөлу. Дәстүрлі музыкалық аспаптардың суреттері арқылы жұпқа біріктіру. I жұп: Қобыз II жұп: Домбыра ІІІ жұп: Жетіген
Cабақтың тақырыбымен, оқу мақсаттарымен, бағалау критерийлерімен таныстыру.
Үй тапсырмасын «Ыстық орындық» әдісі арқылы сұраймын. Бағалау: Ауызша кері байланыс беремін. |
Суреттер
|
||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 12 минут
2 минут 12 минут
|
Топтық жұмыс. (5 минут) «Айналмалы бекет» әдісі. Оқушыларға мәтін тыңдатылады. Мәтіндегі ақпараттарды анықтау үшін постерге жазылған сұрақтар беріледі. Үш топ постерді айналдыра отырып, сұрақтарға жауап береді. Бір-бірінің жауаптарын толықтырады. Жеке жұмыс. (5 минут) Сұрақтар талқыланған соң оқушыларға кесте таратылады. Оқушылар талқыланған сұрақтар негізінде кестені толтырады. Болған соң қасындағы жұбымен алмастырып салыстырады.
Оқылым. Тапсырма Өлеңді оқыңыз. С – Мәтін бойынша берілген сұрақтарға жауап беріңіз. В – Мәтіннің негізгі және жанама ақпаратты анықтаңыз. А – Мәтіндегі ақпараттарды өмірмен байланыстыра мысал келтіріңіз. Апырмай, туған жер-айАпырмай, Жетекші сұрақтар:
Дескриптор
(Бағалау: «Шапалақ» әдісі. Әр топ бір-бірін үш рет шапалақ соғу арқылы берілген жауаптарды бағалайды. Оқушылар бір-біріне кері байланыс жасайды) Сергіту сәті. «Тапқыштар» Ойын мақсаты: Әр түрлі тақырыптағы астарлы сұрақтарға жауап іздеу арқылы баланың логикалық ойлауын дамыту. Тапқырларға арналған әзіл викторина: Елекпен су тасуға болады ма? (болады, мұз күйінде) Есік пен терезенің арасында не тұр? («пен» тұр) Қай қолмен шайды араластырған дұрыс? (шайды қасықпен
араластырған дұрыс) «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі. Оқушылар жеке тапсырма бойынша ақпарат жинақтайды. Жұптарға бөлініп, өздерінің ақпараттарын біріктіреді. Жинақталған ақпараттар негізінде постер жасайды. Тапсырма Жұпта таңдаған тақырыптарыңыз негізінде ақпараттарды жинақтап, постер жасаңыз. Постер дайындауда берілген талаптарды ескеріңіз: • постердің мазмұндылығы; • постердің тақырыпты ашуы; • көркем безендіру; • креативтілік. Ұсынылатын тақырыптар
|