|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мерген қыз «Әлия» Сағи Жиенбаев |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.5.1 өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізу 3.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді/ нақыл сөздерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Нақыл сөздерді түсіну және қолданады |
||||
|
Құндылық |
Ұлттық мирасты, мәдениетті дәріптеу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру «Ой қозғау» әдісі Сөйлемдерді оқып, дәптерге жаз Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Сөздерді оқиды |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық 74-бет |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс Flippity платформасы «Спиинер» әдісі Өлеңді оқы. Өлеңдегі негізгі ойды анықта Автор туралы әңгімеле Өлең шумақтары бойынша сұрақ құрастыр Жауап бер. «Дауыстап ойлау» әдісі 1.Өлең не туралы? ЕББҚ Өлең не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Әлия Молдағұлова жайында өзіңе қажетті қандай ақпарат алдың? Бейнежазба ұсыну |
Мәтіннің негізгі ойыын анықтау
Бейнежазба тамашалайды |
Дескриптор: -өлеңнің негізгі ойын анықтайды-1б -өлеңнің авторы туралы әңгімелейді-1б -өлең мазмұны бойынша сұрақ құрастырады-1б - сұрақтардың негізінде ой қорытып, жауап береді – 1б -өлең жолдарынан дәлел келтіреді-1б
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 75–бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Құрастыр» әдісі Қажетті сөздерді тауып жаз, нақыл сөздерді дауыстап айт. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Мәтіндегі оқиға кімдер арасында құрылған? «Мен қазақпын» әні (https://www.youtube.com) |
Қажетті сөздерді тауып жазады әуенмен қолдарын жоғары көтереді, екі жаққа сермейді, алдыға созады, білезіктерін айналдырады. |
Дескриптор: -бірінші нақыл сөздегі тиісті сөзді тауып жазады-1б -екінші нақыл сөздегі тиісті сөзді тауып жазады-1б -үшінші нақыл сөздегі тиісті сөзді тауып жазады-1б -төртінші нақыл сөздегі тиісті сөзді тауып жазады-1б - бесінші нақыл сөздегі тиісті сөзді тауып жазады-1б -алтыншы нақыл сөздегі тиісті сөзді тауып жазады-1б Жарайсыңдар! Керемет! |
Таратпа қалам |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма: Өлеңді жатта |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мерген қыз ӘЛИЯ ҚМЖ 3 сынып
Мерген қыз ӘЛИЯ ҚМЖ 3 сынып
|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мерген қыз «Әлия» Сағи Жиенбаев |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.5.1 өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізу 3.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді/ нақыл сөздерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Нақыл сөздерді түсіну және қолданады |
||||
|
Құндылық |
Ұлттық мирасты, мәдениетті дәріптеу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру «Ой қозғау» әдісі Сөйлемдерді оқып, дәптерге жаз Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Сөздерді оқиды |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық 74-бет |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс Flippity платформасы «Спиинер» әдісі Өлеңді оқы. Өлеңдегі негізгі ойды анықта Автор туралы әңгімеле Өлең шумақтары бойынша сұрақ құрастыр Жауап бер. «Дауыстап ойлау» әдісі 1.Өлең не туралы? ЕББҚ Өлең не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Әлия Молдағұлова жайында өзіңе қажетті қандай ақпарат алдың? Бейнежазба ұсыну |
Мәтіннің негізгі ойыын анықтау
Бейнежазба тамашалайды |
Дескриптор: -өлеңнің негізгі ойын анықтайды-1б -өлеңнің авторы туралы әңгімелейді-1б -өлең мазмұны бойынша сұрақ құрастырады-1б - сұрақтардың негізінде ой қорытып, жауап береді – 1б -өлең жолдарынан дәлел келтіреді-1б
ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 75–бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Құрастыр» әдісі Қажетті сөздерді тауып жаз, нақыл сөздерді дауыстап айт. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Мәтіндегі оқиға кімдер арасында құрылған? «Мен қазақпын» әні (https://www.youtube.com) |
Қажетті сөздерді тауып жазады әуенмен қолдарын жоғары көтереді, екі жаққа сермейді, алдыға созады, білезіктерін айналдырады. |
Дескриптор: -бірінші нақыл сөздегі тиісті сөзді тауып жазады-1б -екінші нақыл сөздегі тиісті сөзді тауып жазады-1б -үшінші нақыл сөздегі тиісті сөзді тауып жазады-1б -төртінші нақыл сөздегі тиісті сөзді тауып жазады-1б - бесінші нақыл сөздегі тиісті сөзді тауып жазады-1б -алтыншы нақыл сөздегі тиісті сөзді тауып жазады-1б Жарайсыңдар! Керемет! |
Таратпа қалам |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма: Өлеңді жатта |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













