Қысқа мерзімді жоспар
|
№49 Сабақ тақырыбы:Мезозой заманында Жерде тіршіліктің дамуы.Өсімдіктер, жануарлардың жойылуы |
||||||||||||
|
Күні |
Мұғалімнің аты-жөні: Абилнусипова М.О |
|||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Жерде тіршіліктің Мезозой заманында өсімдіктер мен жануарлар тіршілігінің қалай дамығандығы туралы білімдерін дамыту |
|||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1. Мезозой заманының кезеңдеріндегі жануарлар эволюциясын біледі. 2. Мезозой заманының кезеңдеріндегі өсімдіктер эволюциясын біледі. 3.Мезозойда өсімдіктер мен жануарлардың жойылуын айта алады. |
|||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Триас, юра, бор-кезеңдер Алып қырықжапырақтылар, ағаштектес қырықбуындар, плаундар-жойылды Мезозой- мезозой -Mezozoic Триас- Триас- Triassic Юра- Юра- Jurassic Бор- Мел-Cretaceous |
|||||||||||
|
Ойлау дағдылары |
талдау, қолдану, бағалау, жинақтау |
|||||||||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Жер тарихын зерттейтін палеонтологтар туралы айта отырып, мамандықты дұрыс таңдауға баулу |
|||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Бұдан 100 млн жыл бұрын жер қыртысында болған тектоникалық қозғалыстар ісерінен Жер бетінде жаңа теңіз, жаңа аралдар, жаңа тау тізбектері пайда болғанын айта отырып, физика пәнімен байланысады. |
|||||||||||
|
АКТ |
Интернеттен нақты тақырыпқа қажетті материалдар қарайды, ссылкамен жұмыс істей алады. |
|||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Жер тарихын біледі |
|||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
Бағалау |
|||||||||
|
Басталуы: (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: психологиялық дайындық «мен жиі ..... ойланамын» -топқа бөлу -сабақ тақырыбымен таныстыру -сабақ мақсатымен таныстыру |
Парақша |
жұптық бағалау |
|||||||||
|
Ортасы: (35 мин) |
«Ой қозғау» 1-тапсырма «Сенен сұрақ-менен жауап» әр топ бір-бірлеріне топ атауына байланысты сұрақтар қояды І-топ ТРИАС ІІ-топ ЮРА ІІІ-топ БОР 2-тапсырма «Сәйкестендір» Жойылғандар Пайда болғандар
Ашық тұқ. Динозаврлар Археоптерикс Листозавр Гаттерия Плаун қырықжапырақ Дескриптор: 1. Мезозой заманының кезеңдеріндегі жануарлар эволюциясын біледі. 2. Мезозой заманының кезеңдеріндегі өсімдіктер эволюциясын біледі. 3.Мезозойда өсімдіктер мен жануарлардың жойылуын айта алады. «Толықтыр» 5 жойқын кезеңі: 1.440 млн жб ордовик соңында 2.355 млн жб бұрын девон кезеңінде 3.248 млн жб перьм кезеңінде 4.206 млн жб триас кезеңі 5.65 млн жб бор кезеңі (динозавр жойылды) Тест |
Bilimland kz Плакат, суреттер оқулық |
Мадақтау ДЕСКРИП ТОР АРҚЫЛЫ Өзін-өзі |
|||||||||
|
Аяқталуы: (2 мин) |
Бағалау Кері байланыс
|
|
Қалыптастырушы бағалау
|
|||||||||
|
Үй тапсырмасы: |
АВС сұрақтарға жауап |
|
||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
Интернет |
|
||||||||||
|
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері |
||||||||||
|
Бірін-бірі оқыту
|
Өзін-өзі бағалау |
|
||||||||||
|
|
|
|
||||||||||
|
Рефлексия Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма?Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
||||||||||
|
Қорытынды бағамдау: Қандай екі нәрсе табысты болды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мезозой заманы
Қысқа мерзімді жоспар
|
№49 Сабақ тақырыбы:Мезозой заманында Жерде тіршіліктің дамуы.Өсімдіктер, жануарлардың жойылуы |
||||||||||||
|
Күні |
Мұғалімнің аты-жөні: Абилнусипова М.О |
|||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Жерде тіршіліктің Мезозой заманында өсімдіктер мен жануарлар тіршілігінің қалай дамығандығы туралы білімдерін дамыту |
|||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1. Мезозой заманының кезеңдеріндегі жануарлар эволюциясын біледі. 2. Мезозой заманының кезеңдеріндегі өсімдіктер эволюциясын біледі. 3.Мезозойда өсімдіктер мен жануарлардың жойылуын айта алады. |
|||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Триас, юра, бор-кезеңдер Алып қырықжапырақтылар, ағаштектес қырықбуындар, плаундар-жойылды Мезозой- мезозой -Mezozoic Триас- Триас- Triassic Юра- Юра- Jurassic Бор- Мел-Cretaceous |
|||||||||||
|
Ойлау дағдылары |
талдау, қолдану, бағалау, жинақтау |
|||||||||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Жер тарихын зерттейтін палеонтологтар туралы айта отырып, мамандықты дұрыс таңдауға баулу |
|||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Бұдан 100 млн жыл бұрын жер қыртысында болған тектоникалық қозғалыстар ісерінен Жер бетінде жаңа теңіз, жаңа аралдар, жаңа тау тізбектері пайда болғанын айта отырып, физика пәнімен байланысады. |
|||||||||||
|
АКТ |
Интернеттен нақты тақырыпқа қажетті материалдар қарайды, ссылкамен жұмыс істей алады. |
|||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Жер тарихын біледі |
|||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
Бағалау |
|||||||||
|
Басталуы: (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: психологиялық дайындық «мен жиі ..... ойланамын» -топқа бөлу -сабақ тақырыбымен таныстыру -сабақ мақсатымен таныстыру |
Парақша |
жұптық бағалау |
|||||||||
|
Ортасы: (35 мин) |
«Ой қозғау» 1-тапсырма «Сенен сұрақ-менен жауап» әр топ бір-бірлеріне топ атауына байланысты сұрақтар қояды І-топ ТРИАС ІІ-топ ЮРА ІІІ-топ БОР 2-тапсырма «Сәйкестендір» Жойылғандар Пайда болғандар
Ашық тұқ. Динозаврлар Археоптерикс Листозавр Гаттерия Плаун қырықжапырақ Дескриптор: 1. Мезозой заманының кезеңдеріндегі жануарлар эволюциясын біледі. 2. Мезозой заманының кезеңдеріндегі өсімдіктер эволюциясын біледі. 3.Мезозойда өсімдіктер мен жануарлардың жойылуын айта алады. «Толықтыр» 5 жойқын кезеңі: 1.440 млн жб ордовик соңында 2.355 млн жб бұрын девон кезеңінде 3.248 млн жб перьм кезеңінде 4.206 млн жб триас кезеңі 5.65 млн жб бор кезеңі (динозавр жойылды) Тест |
Bilimland kz Плакат, суреттер оқулық |
Мадақтау ДЕСКРИП ТОР АРҚЫЛЫ Өзін-өзі |
|||||||||
|
Аяқталуы: (2 мин) |
Бағалау Кері байланыс
|
|
Қалыптастырушы бағалау
|
|||||||||
|
Үй тапсырмасы: |
АВС сұрақтарға жауап |
|
||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
Интернет |
|
||||||||||
|
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері |
||||||||||
|
Бірін-бірі оқыту
|
Өзін-өзі бағалау |
|
||||||||||
|
|
|
|
||||||||||
|
Рефлексия Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма?Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
||||||||||
|
Қорытынды бағамдау: Қандай екі нәрсе табысты болды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


