Тексерілді:
Қысқа мерзімді (сабақ)жоспары
|
Мектеп: |
М.Мәметова атындағы орта мектебі |
|
|
Педагогтың аты-жөні: |
Тастұрсынова Г.А. |
|
|
Бөлім: |
Махаббат пен абырой |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
«Бақытсыз Жамал» романы.Заман қасіреті |
|
|
Күні: |
28.01.2025 жыл |
|
|
Сынып: 8 «В» |
Қатысқандар саны саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.2.4.1 шығармадан алған үзінділерді қайта өңдеп креативті жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- шығармадан алған үзінділерді қайта өңдеп креативті жазады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин
Сабақтың ортасы 7 минут
7 минут
Сергіту сәті 3 минут
7 минут
6 минут
Сабақтың соңы 5 мин
|
Сәлемдесу Ұйымдастыру кезеңі
Топқа бөлуді ұйымдастыру QAZ MATH сайты арқылы топқа бөлу:1-топ,2-топ,3-топ,4-топ
«Ынтымақтастық атмосферасын» қалыптастыру мақсатында бір-біріне жылы лебіздерін білдіріп,оқушылар бір-біріне жақсы тілектерін айтады. Жеке жұмыс Өткен тақырыпты бекіту мақсатында Wordwall платформасындағы тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап беру «Шындық» немесе «жалған»
Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты таныстырылады. Оқушыларға «Бақытсыз Жамал» жайлы бейнеролик көрсету. 1.Шығармадағы басты кейіпкерлер кімдер? 2. Жамал неге бақытсыз болды? 3.Сол заманның әлеуметтік мәселесі қандай болды?
Жеке жұмыс «Спиральді оқыту» әдісі арқылы роман туралы мәліметті оқу. Жеке жұмыс. «Менің автор болсам» әдісі Берілген романнан үзіндіні оқып,креативті өңдеу. «Автор болсаң романды қалай аяқтар едің?»сұрағына жауап беріп,өз ойымен романды аяқтау
«Қазақ оюлары»
«Ойлан,топтас,бөліс» Топтық жұмыс. Топтаса отыра романды талдау сұрақтарына жауап беру,өз көзқарастарын білдіру 1.Роман оқиғасына арқау болған мәселе: 2.Автордың Жамал бейнесін сомдаудағы жаңалығы: 3.Романның қазақ әдебиетіндегі өзге шығармалардан ерекшелігі:
Оқулықпен жұмыс. Жұптық жұмыс. 84-бет Халық төмендегі екі ұстанымның қайсысын жақтады,қайсысына қарсы болды?Пікіріңді дәлелде. 1.Әйел құны - бес байтал 2.Теңін тап та,тегін бер
Сабақты бекіту Learningapp платформасында бос орындарға қажетті сөздерді жазу.
Кері байланыс Mentimeter платформасындағы сауалнаманы толтыру
Бүгінгі сабақ ұнады ма? Бәрі түсінікті болды ма? Қай тапсырма қызық болды? Қай тапсырма қиын болды?
Үй тапсырмасын беру. «Бақытсыз Жамал» романының құндылығы жайында эссе жазу.
|
Мұғаліммен амандасады; Жақсы көңіл-күймен сабаққа дайындалады; Топқа бөлінеді. Бір біріне жылы лебіздерін білдіреді. Өткен сабақты есіне түсіреді, қойылған сұрақтарға жауап береді. Оқушылар бейнероликті тыңдайды, сұрақтарға жауап береді Оқушылар «Спиральді оқыту» әдісі арқылы роман туралы мәліметті оқиды. Берілген романнан үзіндіні оқып,креативті өңдейді. «Автор болсаң романды қалай аяқтар едің?»сұрағына жауап беріп,романды өз ойымен аяқтайды.
Оқушылар сергіту сәтіне белсенді қатысады. Оқушылар. Топпен берілген сұрақтарды топпен талдап,талқылап ,өз ойларын білдіреді,дәлелді жауап береді. Оқушылар берілген ұстанымның халық қайсысын жақтап,қайсысына қарсы болғанын жазады.Жұптаса жұмыс жасайды Оқушылар платформадағы бос орындарға қажетті сөздерді жазады Оқушылар кері байланыс жасайды. |
Оқушы лар өз-өзін бағалайды Оқушылар жақсы тілектер айтады.
Дескрип тор: -өткен тақырыпқа қатысты сұрақтарға дұрыс жауап береді 2 балл ҚБ:Стикерлер «Жарай сың!», «Жақсы!» ҚБ: «Жарай сың!», «Жақсы!» Дескрип тор: - бе рілген романнан үзіндіні оқып,креативті өңдейді. -«Автор болсаң романды қалай аяқтар едің?»сұрағына жауап беріп,романды өз ойымен аяқтайды 3 балл
ҚБ: «Жарай сың!», «Жақсы!»
Дескрип тор: -топтық жұмыста белсенді қатыса ды; -берілген сұрақтарға жүйелі,дәлелді жауап береді; 2 балл
Дескрип тор: -жұптық жұмыста белсенді қатыса ды; - берілген ұстанымның халық қайсысын жақтап,қайсысына қарсы болғанын жазады 2 балл Дескриптор; -Шығарма мәніне сәйкестендіріп,бос орынға қажетті сөздерді жазады 1 балл ҚБ:Стикерлер «Жарай сың!», «Жақсы!» |
Интербел сенді тақ та,слайд, суреттер, үлестір мелі қағаздар, оқулық https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ Интербелсенді тақта, Бағалау парақша лары https://wordwall.net/play/85260/493/883 Интербелсенді тақта https://youtu.be/u9tXgwwOy_s?si=jBWasoouBvEXpIPI Үлестірме парақтар Үлестірме парақ шалар Интер активті тақта Үлестірме парақшалар Оқулық, жұмыс дәптері https://learningapps.org/display?v=prgaar4u525 https://www.menti.com/alevpep788jz
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Міржақып Дулатұлы "Бақытсыз Жамал" романы 8-сынып
Міржақып Дулатұлы "Бақытсыз Жамал" романы 8-сынып
Тексерілді:
Қысқа мерзімді (сабақ)жоспары
|
Мектеп: |
М.Мәметова атындағы орта мектебі |
|
|
Педагогтың аты-жөні: |
Тастұрсынова Г.А. |
|
|
Бөлім: |
Махаббат пен абырой |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
«Бақытсыз Жамал» романы.Заман қасіреті |
|
|
Күні: |
28.01.2025 жыл |
|
|
Сынып: 8 «В» |
Қатысқандар саны саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.2.4.1 шығармадан алған үзінділерді қайта өңдеп креативті жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- шығармадан алған үзінділерді қайта өңдеп креативті жазады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин
Сабақтың ортасы 7 минут
7 минут
Сергіту сәті 3 минут
7 минут
6 минут
Сабақтың соңы 5 мин
|
Сәлемдесу Ұйымдастыру кезеңі
Топқа бөлуді ұйымдастыру QAZ MATH сайты арқылы топқа бөлу:1-топ,2-топ,3-топ,4-топ
«Ынтымақтастық атмосферасын» қалыптастыру мақсатында бір-біріне жылы лебіздерін білдіріп,оқушылар бір-біріне жақсы тілектерін айтады. Жеке жұмыс Өткен тақырыпты бекіту мақсатында Wordwall платформасындағы тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап беру «Шындық» немесе «жалған»
Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты таныстырылады. Оқушыларға «Бақытсыз Жамал» жайлы бейнеролик көрсету. 1.Шығармадағы басты кейіпкерлер кімдер? 2. Жамал неге бақытсыз болды? 3.Сол заманның әлеуметтік мәселесі қандай болды?
Жеке жұмыс «Спиральді оқыту» әдісі арқылы роман туралы мәліметті оқу. Жеке жұмыс. «Менің автор болсам» әдісі Берілген романнан үзіндіні оқып,креативті өңдеу. «Автор болсаң романды қалай аяқтар едің?»сұрағына жауап беріп,өз ойымен романды аяқтау
«Қазақ оюлары»
«Ойлан,топтас,бөліс» Топтық жұмыс. Топтаса отыра романды талдау сұрақтарына жауап беру,өз көзқарастарын білдіру 1.Роман оқиғасына арқау болған мәселе: 2.Автордың Жамал бейнесін сомдаудағы жаңалығы: 3.Романның қазақ әдебиетіндегі өзге шығармалардан ерекшелігі:
Оқулықпен жұмыс. Жұптық жұмыс. 84-бет Халық төмендегі екі ұстанымның қайсысын жақтады,қайсысына қарсы болды?Пікіріңді дәлелде. 1.Әйел құны - бес байтал 2.Теңін тап та,тегін бер
Сабақты бекіту Learningapp платформасында бос орындарға қажетті сөздерді жазу.
Кері байланыс Mentimeter платформасындағы сауалнаманы толтыру
Бүгінгі сабақ ұнады ма? Бәрі түсінікті болды ма? Қай тапсырма қызық болды? Қай тапсырма қиын болды?
Үй тапсырмасын беру. «Бақытсыз Жамал» романының құндылығы жайында эссе жазу.
|
Мұғаліммен амандасады; Жақсы көңіл-күймен сабаққа дайындалады; Топқа бөлінеді. Бір біріне жылы лебіздерін білдіреді. Өткен сабақты есіне түсіреді, қойылған сұрақтарға жауап береді. Оқушылар бейнероликті тыңдайды, сұрақтарға жауап береді Оқушылар «Спиральді оқыту» әдісі арқылы роман туралы мәліметті оқиды. Берілген романнан үзіндіні оқып,креативті өңдейді. «Автор болсаң романды қалай аяқтар едің?»сұрағына жауап беріп,романды өз ойымен аяқтайды.
Оқушылар сергіту сәтіне белсенді қатысады. Оқушылар. Топпен берілген сұрақтарды топпен талдап,талқылап ,өз ойларын білдіреді,дәлелді жауап береді. Оқушылар берілген ұстанымның халық қайсысын жақтап,қайсысына қарсы болғанын жазады.Жұптаса жұмыс жасайды Оқушылар платформадағы бос орындарға қажетті сөздерді жазады Оқушылар кері байланыс жасайды. |
Оқушы лар өз-өзін бағалайды Оқушылар жақсы тілектер айтады.
Дескрип тор: -өткен тақырыпқа қатысты сұрақтарға дұрыс жауап береді 2 балл ҚБ:Стикерлер «Жарай сың!», «Жақсы!» ҚБ: «Жарай сың!», «Жақсы!» Дескрип тор: - бе рілген романнан үзіндіні оқып,креативті өңдейді. -«Автор болсаң романды қалай аяқтар едің?»сұрағына жауап беріп,романды өз ойымен аяқтайды 3 балл
ҚБ: «Жарай сың!», «Жақсы!»
Дескрип тор: -топтық жұмыста белсенді қатыса ды; -берілген сұрақтарға жүйелі,дәлелді жауап береді; 2 балл
Дескрип тор: -жұптық жұмыста белсенді қатыса ды; - берілген ұстанымның халық қайсысын жақтап,қайсысына қарсы болғанын жазады 2 балл Дескриптор; -Шығарма мәніне сәйкестендіріп,бос орынға қажетті сөздерді жазады 1 балл ҚБ:Стикерлер «Жарай сың!», «Жақсы!» |
Интербел сенді тақ та,слайд, суреттер, үлестір мелі қағаздар, оқулық https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ Интербелсенді тақта, Бағалау парақша лары https://wordwall.net/play/85260/493/883 Интербелсенді тақта https://youtu.be/u9tXgwwOy_s?si=jBWasoouBvEXpIPI Үлестірме парақтар Үлестірме парақ шалар Интер активті тақта Үлестірме парақшалар Оқулық, жұмыс дәптері https://learningapps.org/display?v=prgaar4u525 https://www.menti.com/alevpep788jz
|
шағым қалдыра аласыз
























