|
Сабақ № |
Пәні: қазақ әдебиеті |
«№ 3 арнайы мектеп-интернат » КММ |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Қалдарбекова М.К |
|||||
|
Сынып:8 «А» |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Міржақып Дулатұлы, өмірі мен шығармашылығы. |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.2.2.1 Автор бейнесі мен шығармаларын талдау,тарихи және көркемдік құндылығын бағалау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Берілген тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындау. |
|||||
|
Коррекциялық мақсаты: |
Сөздік қорын молайту, дыбыстарын қадағалау, түзету. |
|||||
|
Құндылықтарды дамыту: |
Құндылықтарды дарыту осы сабақта жоспарланған іс-әрекеттер арқылы жүзеге асады. Оқуға үйрену, жағдаятты талдау, жаңа шарттарға бейімделу, мәселені қою және шешім қабылдау, топта жүмыс істеу, өзінің жұмысының сапасына жауап беру, өз уақытын ұйымдастыра білуі. |
|||||
|
Жетістік критерийлері |
О.Т.Ж. оқулықты көшіре алады О.О.Ж. жазбаша жұмысты мұғалімнің көмегімен орындайды О.Ж.Ж. берілген тапсырманы өз бетінше орындайды |
|||||
|
Пәнаралық байланысы: |
Тарих,қазақ тілі |
|||||
|
Көрнекіліктер: |
Слайд,плакат ,суреттер,кеспе қағаздар. |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың кезендері |
Сабақта орындалатын іс-әрекеттер |
|||||
|
Басы 2 минут |
Ұйымдастыру сәті Сәлемдесу Оқушыларды сабаққа дайындау Психологиялық дайындық «Сүйкімді бейне» смайликтер таратып, смайликтегі бейнені көрсетеді,бір-біріне жақсы тілектер айтады. Жақсы көңіл-күй қалыптастыру |
|||||
|
3 минут |
Тіл бұрышымен жұмыс [ ] дыбысын буындарды, сөздерді, сөйлемдерді оқыту |
|||||
|
5 минут |
Күнделікті сөздер Бүгін айдың нешесі? Қазір қандай сабақ? Сыныпта неше оқушы? Қазір қандай сабақ? Әдебиет сабағында қай тілде сөйлейміз? Біздің ана тіліміз қай тіл? |
|||||
|
5 минут |
Үй тапсырмасын тексеру Үйге не берілді? «Еңлік Кебек» дастаны . Сұрақтарға жауап жазып келу. «Барабан әдісі» арқылы сұрау. Үй тапсырмасын пысықтау Кестемен жұмыс . Дастан кейіпкерлерін табу . Портретін сомдау.Мінездеме беру |
|||||
|
Ортасы Жаңа сабақ
5минут |
Жаңа сабақ. 1.Cлайдпен жұмыс. Міржақып Дулатовтың өмірі мен шығармашылығын таныту. СЛАЙД арқылы жаңа сабақты түсіндіру . 2.Оқулықпен жұмыс Ақын өмірбаянын оқып шығармашылығымен танысу.Қазақ зиялыларын атап өту. Қазақ халқының ұлы перзенттері А. Байтұрсынов, М.Жұмабаев, М.Дулатов, Ш. Құдайбердиев 1988 жылы ақталды. 3. М.Дулатов атындағы мекемелермен таныстыру
Тақтаға тірек -сызба бойынша жаңа сабақты түсіндіру Сергіту сәті «Оян қазақ» өлеңін тыңдау Қысқаша шолу жасау. 4.Дәптермен жұмыс Өмірбаянынан қысқаша мағлұмат жазу. Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс . Деңгейлік тапсырмаларды орындау. «Адасқан әріптер», «Сәйкестендіру» тәсілдері арқылы тапсырмалармен жұмыс жасау 5. Жаңа сабақты бекіту. Сонымен М.Дулатовты кім деп білеміз? «Топтастыру» әдісі |
|||||
|
Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттерін орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті?
РЕФЛЕКСИЯ
Соңы
|
Асакөрнекті ағартушы Қоғам қайраткері
Шабытты ақын Жазушы Саяси күрескер
- Қандай сұрақтарың бар?
Сабақты қорытындылау «Шыб ын ұру» ойыны .
Сұрақтарға дұрыс жауап беру. -М.Дулатұлы кім? -Ақынның туған жері . -Әкесі кім болған? -Орысша қай мұғалімнен дәріс алды? -М.Дулатұлының рухани ұстазы кім болды? -«Жастарға атты өлеңі қай жылы шықты? -1909 ж қандай патриоттық өлеңі жарық көрді? -Қазақта ең алғаш роман жазған қандай жазушы? -Ең алғашқы роман қалай аталды? -М.Дулатов қай жылы тұтқында қайтыс болды? -Ақын есімі қай жылы ақталды?
Сабақ түсінікті болдыма? Кері байланыс: Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді, сүйкімді смайликтер арқылы білдіру. Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
Үйге тапсырма: ақынның өмірі мен шығармашылығы туралы әңгімелеу.
Бағалау:Сабаққа белсенді қатысқан оқушылар бағаланады Кейбір оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан-жақты әрі нақты қолдау көрсету |
|||||
ДОІЖО: Қ.С.Есмурзаева
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Міржақып Дулатұлы, өмірі мен шығармашылығы
Міржақып Дулатұлы, өмірі мен шығармашылығы
|
Сабақ № |
Пәні: қазақ әдебиеті |
«№ 3 арнайы мектеп-интернат » КММ |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Қалдарбекова М.К |
|||||
|
Сынып:8 «А» |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Міржақып Дулатұлы, өмірі мен шығармашылығы. |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.2.2.1 Автор бейнесі мен шығармаларын талдау,тарихи және көркемдік құндылығын бағалау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Берілген тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындау. |
|||||
|
Коррекциялық мақсаты: |
Сөздік қорын молайту, дыбыстарын қадағалау, түзету. |
|||||
|
Құндылықтарды дамыту: |
Құндылықтарды дарыту осы сабақта жоспарланған іс-әрекеттер арқылы жүзеге асады. Оқуға үйрену, жағдаятты талдау, жаңа шарттарға бейімделу, мәселені қою және шешім қабылдау, топта жүмыс істеу, өзінің жұмысының сапасына жауап беру, өз уақытын ұйымдастыра білуі. |
|||||
|
Жетістік критерийлері |
О.Т.Ж. оқулықты көшіре алады О.О.Ж. жазбаша жұмысты мұғалімнің көмегімен орындайды О.Ж.Ж. берілген тапсырманы өз бетінше орындайды |
|||||
|
Пәнаралық байланысы: |
Тарих,қазақ тілі |
|||||
|
Көрнекіліктер: |
Слайд,плакат ,суреттер,кеспе қағаздар. |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың кезендері |
Сабақта орындалатын іс-әрекеттер |
|||||
|
Басы 2 минут |
Ұйымдастыру сәті Сәлемдесу Оқушыларды сабаққа дайындау Психологиялық дайындық «Сүйкімді бейне» смайликтер таратып, смайликтегі бейнені көрсетеді,бір-біріне жақсы тілектер айтады. Жақсы көңіл-күй қалыптастыру |
|||||
|
3 минут |
Тіл бұрышымен жұмыс [ ] дыбысын буындарды, сөздерді, сөйлемдерді оқыту |
|||||
|
5 минут |
Күнделікті сөздер Бүгін айдың нешесі? Қазір қандай сабақ? Сыныпта неше оқушы? Қазір қандай сабақ? Әдебиет сабағында қай тілде сөйлейміз? Біздің ана тіліміз қай тіл? |
|||||
|
5 минут |
Үй тапсырмасын тексеру Үйге не берілді? «Еңлік Кебек» дастаны . Сұрақтарға жауап жазып келу. «Барабан әдісі» арқылы сұрау. Үй тапсырмасын пысықтау Кестемен жұмыс . Дастан кейіпкерлерін табу . Портретін сомдау.Мінездеме беру |
|||||
|
Ортасы Жаңа сабақ
5минут |
Жаңа сабақ. 1.Cлайдпен жұмыс. Міржақып Дулатовтың өмірі мен шығармашылығын таныту. СЛАЙД арқылы жаңа сабақты түсіндіру . 2.Оқулықпен жұмыс Ақын өмірбаянын оқып шығармашылығымен танысу.Қазақ зиялыларын атап өту. Қазақ халқының ұлы перзенттері А. Байтұрсынов, М.Жұмабаев, М.Дулатов, Ш. Құдайбердиев 1988 жылы ақталды. 3. М.Дулатов атындағы мекемелермен таныстыру
Тақтаға тірек -сызба бойынша жаңа сабақты түсіндіру Сергіту сәті «Оян қазақ» өлеңін тыңдау Қысқаша шолу жасау. 4.Дәптермен жұмыс Өмірбаянынан қысқаша мағлұмат жазу. Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс . Деңгейлік тапсырмаларды орындау. «Адасқан әріптер», «Сәйкестендіру» тәсілдері арқылы тапсырмалармен жұмыс жасау 5. Жаңа сабақты бекіту. Сонымен М.Дулатовты кім деп білеміз? «Топтастыру» әдісі |
|||||
|
Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттерін орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті?
РЕФЛЕКСИЯ
Соңы
|
Асакөрнекті ағартушы Қоғам қайраткері
Шабытты ақын Жазушы Саяси күрескер
- Қандай сұрақтарың бар?
Сабақты қорытындылау «Шыб ын ұру» ойыны .
Сұрақтарға дұрыс жауап беру. -М.Дулатұлы кім? -Ақынның туған жері . -Әкесі кім болған? -Орысша қай мұғалімнен дәріс алды? -М.Дулатұлының рухани ұстазы кім болды? -«Жастарға атты өлеңі қай жылы шықты? -1909 ж қандай патриоттық өлеңі жарық көрді? -Қазақта ең алғаш роман жазған қандай жазушы? -Ең алғашқы роман қалай аталды? -М.Дулатов қай жылы тұтқында қайтыс болды? -Ақын есімі қай жылы ақталды?
Сабақ түсінікті болдыма? Кері байланыс: Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді, сүйкімді смайликтер арқылы білдіру. Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
Үйге тапсырма: ақынның өмірі мен шығармашылығы туралы әңгімелеу.
Бағалау:Сабаққа белсенді қатысқан оқушылар бағаланады Кейбір оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан-жақты әрі нақты қолдау көрсету |
|||||
ДОІЖО: Қ.С.Есмурзаева
шағым қалдыра аласыз

















