«Абай атындағы мамандандырылған қазақ мектеп-гимназиясы» КММ
|
Бөлім: |
«Адамгершілік – асыл қасиет» |
||||||
|
Педагогтіңаты-жөні |
Әзімтаева Фариза Рақымжанқызы |
||||||
|
Күні: |
23.01.2025 жыл |
||||||
|
Сынып: 5«Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
М.Жұмабаевтың «Қарағым» өлеңі |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.1.1 әдеби шығарманы пайымдап (алған әсерін анықтай) оқу; 5.1.3.1 көркем шығармадағы көтерілген мәселені (басты және жанама тақырыптарды) анықтау. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әдеби шығарманы пайымдап оқып,көркем шығармадағы көтерілген мәселені анықтайды |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Оқушылармен амандасу,түгендеу, оқу құралдарын тексеру, сыныптың тазалығына көңіл бөлу. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. |
||||||
|
Жаңа сабақ 5 минут
|
Үйге берілген тапсырмасын сұрайды. «Әңгімені қалай жалғастырар едім» тақырыбы бойынша ұнаған бір шығарманы автор ізімен жалғастыру. Оқушылар үй тапсырмасын айтып бергеннен кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. М.Жұмабаевтың өмірі мен шығармашылығымен таныстырады. Бейнеролик көрсетеді. https://youtu.be/q67XqLfb1ok?si=LRAsZtWi1eCRIqFw |
Үй тапсырмасын айтады. |
ҚБ «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді. «Жарайсың! Дұрыс жауап!» |
Оқулық, жұмыс дәптері, интернет материалдары. |
|||
|
Сабақтың ортасы 30 минут
|
1-тапсырма. «D-ID» платформасындағы М.Жұмабаевтың «Қарағым» өлеңін тыңдаңыздар. Сұрақтарға жауап беріңіздер. 1) Өлең не туралы? 2)Ақын сөзін кімге арнайды? 3) Ол қандай ақыл айтады? 4) Қандай қылықтардан аулақ болуға шақырады? 5) Қандай әсер қалдырды? |
Өлеңді тыңдап, сұрақтарға жауап береді. |
Ойын дұрыс жеткізген оқушыға «Бәрекелді! Жарайсың!» сөзімен мақдақтау. |
|
|||
|
2-тапсырма. Өлеңде көтерілген басты және жанама тақырыптарды тауып, кестені толтырыңыз.
3-тапсырма. «Бір сөйлем» әдісі. Өлеңдегі басты ойды бір сөйлеммен жазып шығыңыз. |
Шығармада көтерілген мәселені табады.
Өлеңнің басты ойын табады. |
Дескриптор: Жалпы-4 балл – Өлеңде көтерілген мәселені анықтайды-2балл; –Басты және жанама тақырыпты айыра біледі-2 балл.
Дескриптор: Жалпы- 4 балл – Басты ойын бір сөйлеммен жеткізеді -2 балл; – негізгі ойын анықтайды-2балл;
|
|
||||
|
Бекіту: 5 минут
|
Бүгінгі сабақтан не түсіндіңіздер. «СМС» парағына жазыңыздар.
|
Оқушылар бүгінгі сабаққа «СМС» әдісі бойынша өз пікірін жазу арқылы сабаққа қорытынды жасайды |
Мұғалім 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды. |
|
|||
|
Үй тапсырмасы |
Қарағым өлеңінен бір шумақ жаттап келу және өмірбаяны туралы айту. |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
М.Жұмабаев “Қарағым” өлеңі
М.Жұмабаев “Қарағым” өлеңі
«Абай атындағы мамандандырылған қазақ мектеп-гимназиясы» КММ
|
Бөлім: |
«Адамгершілік – асыл қасиет» |
||||||
|
Педагогтіңаты-жөні |
Әзімтаева Фариза Рақымжанқызы |
||||||
|
Күні: |
23.01.2025 жыл |
||||||
|
Сынып: 5«Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
М.Жұмабаевтың «Қарағым» өлеңі |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.1.1 әдеби шығарманы пайымдап (алған әсерін анықтай) оқу; 5.1.3.1 көркем шығармадағы көтерілген мәселені (басты және жанама тақырыптарды) анықтау. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әдеби шығарманы пайымдап оқып,көркем шығармадағы көтерілген мәселені анықтайды |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Оқушылармен амандасу,түгендеу, оқу құралдарын тексеру, сыныптың тазалығына көңіл бөлу. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. |
||||||
|
Жаңа сабақ 5 минут
|
Үйге берілген тапсырмасын сұрайды. «Әңгімені қалай жалғастырар едім» тақырыбы бойынша ұнаған бір шығарманы автор ізімен жалғастыру. Оқушылар үй тапсырмасын айтып бергеннен кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. М.Жұмабаевтың өмірі мен шығармашылығымен таныстырады. Бейнеролик көрсетеді. https://youtu.be/q67XqLfb1ok?si=LRAsZtWi1eCRIqFw |
Үй тапсырмасын айтады. |
ҚБ «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді. «Жарайсың! Дұрыс жауап!» |
Оқулық, жұмыс дәптері, интернет материалдары. |
|||
|
Сабақтың ортасы 30 минут
|
1-тапсырма. «D-ID» платформасындағы М.Жұмабаевтың «Қарағым» өлеңін тыңдаңыздар. Сұрақтарға жауап беріңіздер. 1) Өлең не туралы? 2)Ақын сөзін кімге арнайды? 3) Ол қандай ақыл айтады? 4) Қандай қылықтардан аулақ болуға шақырады? 5) Қандай әсер қалдырды? |
Өлеңді тыңдап, сұрақтарға жауап береді. |
Ойын дұрыс жеткізген оқушыға «Бәрекелді! Жарайсың!» сөзімен мақдақтау. |
|
|||
|
2-тапсырма. Өлеңде көтерілген басты және жанама тақырыптарды тауып, кестені толтырыңыз.
3-тапсырма. «Бір сөйлем» әдісі. Өлеңдегі басты ойды бір сөйлеммен жазып шығыңыз. |
Шығармада көтерілген мәселені табады.
Өлеңнің басты ойын табады. |
Дескриптор: Жалпы-4 балл – Өлеңде көтерілген мәселені анықтайды-2балл; –Басты және жанама тақырыпты айыра біледі-2 балл.
Дескриптор: Жалпы- 4 балл – Басты ойын бір сөйлеммен жеткізеді -2 балл; – негізгі ойын анықтайды-2балл;
|
|
||||
|
Бекіту: 5 минут
|
Бүгінгі сабақтан не түсіндіңіздер. «СМС» парағына жазыңыздар.
|
Оқушылар бүгінгі сабаққа «СМС» әдісі бойынша өз пікірін жазу арқылы сабаққа қорытынды жасайды |
Мұғалім 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды. |
|
|||
|
Үй тапсырмасы |
Қарағым өлеңінен бір шумақ жаттап келу және өмірбаяны туралы айту. |
||||||
шағым қалдыра аласыз



















