Тексерілді:
|
Бөлім: |
Балалар мен үлкендер |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
М.Жұмабаевтың «Батыр Баян» поэмасы. «Баянның батырлығы Алашқа аян" |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.1.3.1 Көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтау; 7.1.4.1 көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашып, үзінділерді жатқа айту |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтап, көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашып, үзінділерді жатқа айтады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі / уақыт 45 минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың ұйымдастырылу кезеңі: 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Қызығушылықты ояту -Шығарманың «Батыр Баян» аталу себебі неде? - Поэманың кейіпкерлері кімдер? Кейіпкерлер: Негізгі кейіпкерлер: Баян, Абылай хан, Ноян, Қалмақ қызыЖанама кейіпкер: Қанай, Ер Көкше,Ер Қосай, Жанатай,Ұса, Серен т.б
-Шығарманы тарихи шығарма деп атауға бола ма? Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады |
Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аударады.
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
Дескриптор Білім алушы Үзінді шығарманың сюжеттік құрамдас бөліктерінталдайды. ҚБ-3 балл |
Оқулық Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың негізгі кезеңі: 27 минут |
Мағынаны тану Балалар, тақырып дегеніміз не? Шығарманың идеясы деп нені айтамыз?(балалар жауабы тыңдалады) Олай болса, біз бүгін «Батыр Баян» поэмасының тақырыбы мен идеясын талдаймыз. Шығарма сюжеті бойынша құрамдас бөлшектеріне талдау жасаңыз. « Батыр Баян» поэмасы Мағжан ақынның көңіл-күй сезімін толғаудан басталады.
Жүрегім, мен
зарлымын жаралыға,
Шығарманың аты: Авторы: Жанр түрі: Тақырыбы: Идеясы: Кейіпкерлері: Көркемдік ерекшелігі: Түйін: 2-тапсырма Оқушылар «Батыр Баян» поэмасы мен «Қыз Жібек» жырын салыстырады. Батыр Баян» поэмасы мен «Қыз Жібек» жырының мазмұнындағы ұқсастық пен айырмашылықты салыстырыңыздар Тақырыбы мен идеясындағы ұқсастығы мен айырмашылығын салыстырыңыздар
|
Оқушылар оқып, танысып, «Идеялар тақатасына» алған мәліметтерін түсіреді, талдайды
Оқушылар тапсырманы топта орындайды. Әр топқа шығармадан үзінді беріледі. Оқушылар үзіндіні топта оқып, мазмұнын талқылайды. |
(талдау) Дескриптор: •шығарманың негізгі ойын анықтайды; •шығарма сюжеті жоспар құрады, •мазмұндайды; •шығарма бөлшектерін сатылай кешенді талдайды. ҚБ-4 Б Дескриптор: •«Батыр Баян» поэмасы мен «Қыз Жібек» жырын салыстырады. •«Батыр Баян» поэмасы мен «Қыз Жібек» жырының мазмұнындағы ұқсастық пен айырмашылықты салыстырады; •Тақырыбы мен идеясындағы ұқсастығы мен айырмашылығын салыстырады. ҚБ- 3Б |
Оқулық Бейнежазба Жұмыс дәптері
|
|
Сабақтың қорытынды кезеңі: 8 минут |
Бекіту БББ-кестесі -Үй тапсырмасы: Қолдану, жинақтау тапсырмасы ҚБ-10 балл |
|
|
Оқулық Қиынды асықтар Сәттілік купоны |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
М.Жұмабаевтың «Батыр Баян» поэмасы. «Баянның батырлығы Алашқа аян
М.Жұмабаевтың «Батыр Баян» поэмасы. «Баянның батырлығы Алашқа аян
Тексерілді:
|
Бөлім: |
Балалар мен үлкендер |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
М.Жұмабаевтың «Батыр Баян» поэмасы. «Баянның батырлығы Алашқа аян" |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.1.3.1 Көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтау; 7.1.4.1 көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашып, үзінділерді жатқа айту |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілдері тұрғысынан анықтап, көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашып, үзінділерді жатқа айтады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі / уақыт 45 минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың ұйымдастырылу кезеңі: 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Қызығушылықты ояту -Шығарманың «Батыр Баян» аталу себебі неде? - Поэманың кейіпкерлері кімдер? Кейіпкерлер: Негізгі кейіпкерлер: Баян, Абылай хан, Ноян, Қалмақ қызыЖанама кейіпкер: Қанай, Ер Көкше,Ер Қосай, Жанатай,Ұса, Серен т.б
-Шығарманы тарихи шығарма деп атауға бола ма? Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады |
Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аударады.
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
Дескриптор Білім алушы Үзінді шығарманың сюжеттік құрамдас бөліктерінталдайды. ҚБ-3 балл |
Оқулық Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың негізгі кезеңі: 27 минут |
Мағынаны тану Балалар, тақырып дегеніміз не? Шығарманың идеясы деп нені айтамыз?(балалар жауабы тыңдалады) Олай болса, біз бүгін «Батыр Баян» поэмасының тақырыбы мен идеясын талдаймыз. Шығарма сюжеті бойынша құрамдас бөлшектеріне талдау жасаңыз. « Батыр Баян» поэмасы Мағжан ақынның көңіл-күй сезімін толғаудан басталады.
Жүрегім, мен
зарлымын жаралыға,
Шығарманың аты: Авторы: Жанр түрі: Тақырыбы: Идеясы: Кейіпкерлері: Көркемдік ерекшелігі: Түйін: 2-тапсырма Оқушылар «Батыр Баян» поэмасы мен «Қыз Жібек» жырын салыстырады. Батыр Баян» поэмасы мен «Қыз Жібек» жырының мазмұнындағы ұқсастық пен айырмашылықты салыстырыңыздар Тақырыбы мен идеясындағы ұқсастығы мен айырмашылығын салыстырыңыздар
|
Оқушылар оқып, танысып, «Идеялар тақатасына» алған мәліметтерін түсіреді, талдайды
Оқушылар тапсырманы топта орындайды. Әр топқа шығармадан үзінді беріледі. Оқушылар үзіндіні топта оқып, мазмұнын талқылайды. |
(талдау) Дескриптор: •шығарманың негізгі ойын анықтайды; •шығарма сюжеті жоспар құрады, •мазмұндайды; •шығарма бөлшектерін сатылай кешенді талдайды. ҚБ-4 Б Дескриптор: •«Батыр Баян» поэмасы мен «Қыз Жібек» жырын салыстырады. •«Батыр Баян» поэмасы мен «Қыз Жібек» жырының мазмұнындағы ұқсастық пен айырмашылықты салыстырады; •Тақырыбы мен идеясындағы ұқсастығы мен айырмашылығын салыстырады. ҚБ- 3Б |
Оқулық Бейнежазба Жұмыс дәптері
|
|
Сабақтың қорытынды кезеңі: 8 минут |
Бекіту БББ-кестесі -Үй тапсырмасы: Қолдану, жинақтау тапсырмасы ҚБ-10 балл |
|
|
Оқулық Қиынды асықтар Сәттілік купоны |
шағым қалдыра аласыз














