|
Бөлім: |
Махаббат және абырой |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Коленкина Г.К. |
|
|
Күні: 03.03.2025 |
Пәні: қазақ әдебиеті |
|
|
Сынып: 8 «А»/8 «В» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
М. Мақатаев «Аққулар ұйықтағанда» поэмасы 1-сабақ |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.1.1 әдеби шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін, эпилог,прологтарды анықтау 8.2.1.1 композицияны тұтастан бөлшекке, бөлшектен тұтасқа қарай талдау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
Тәуелсіздік пен отаншылдық: Мемлекеттік тілді меңгеру Оқуға, өз халқының рухани мәдениетінің бір бөлігі ретінде ана тіліне деген қызығушылық таныту |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу Оқушылардың назарын сабаққа аудару Сабақтың мақсатын хабарлау «Миға шабуыл» әдісі
|
Мұғаліммен амандасады Үй тапсырмасын айтады
Сабақ мақсатымен танысады |
Ауызша мадақтау
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мұқағали Мақатаев өмірі мен шығармашылығы туралы ақпарат беру «Аққулар ұйықтағанда» поэмасына арналып қойылған қойлымды көреді. 1-тапсырма. Сəйкестендіру
Дексриптор: -оқиғаның басталуы; -оқиғаның байланысы; -оқиғаның дамуы; -оқиғаның шиеленісі; -оқиғаның шарықтау шегі; -оқиғаның шешімі. ҚБ: мұғалімнің бағалауы
2-тапсырма.Шығарма үзінділеріндегі эпилогты анықтаңыз
Дескриптор: шығармадан эпилогты табады (екі үзінді)
3-тапсырма.
Дексриптор: Кейіпкерлерді анықтайды 4-тапсырма. Берілген шығарма эпизоттарын ашып жазыңыз. 1. Жылқышы қарт пен ананың диалогі бойынша ой қорытындысын жасаңыз. - Ей! Кімсің? Тірісің бе? Жаның бар ма? Аққуды неге атасың, арың бар ма?! – деген жылқышы қарттың сөзінде қандай мән бар? Дескриптор: - жылқышы қартың ойын анықтайды; - ойын жүйелі жеткізеді.
ҚБ: өзара бағалау |
Мұқағали Мақатаев туралы өмірі мен шығармашылығы туралы ақпарат алады
«Аққулар ұйықтағанда» поэмасының қойлымын көреді
Поэманың сюжетін сәйкестендіреді
Жылқышы қарт пен ананың диалогі бойынша ой қорытындысын жасайды
Өзіндік пікірін білдіреді
Тапсырмаларлы орындайды
|
3 балл
2 балл
3 балл
2 балл |
https://www.youtube.com/watch?v=wGO0S6EjdO4 |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Қызық Қиын Қажет Үйге тапсырма: «Аққулар ұйықтағанда» поэмасын оқу |
Сабаққа кері байланыс береді |
1-10 балл аралығында бағалау |
|



жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
М.Мақатаев. "Аққулар ұйықтағанда" поэмасы
М.Мақатаев. "Аққулар ұйықтағанда" поэмасы
|
Бөлім: |
Махаббат және абырой |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Коленкина Г.К. |
|
|
Күні: 03.03.2025 |
Пәні: қазақ әдебиеті |
|
|
Сынып: 8 «А»/8 «В» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
М. Мақатаев «Аққулар ұйықтағанда» поэмасы 1-сабақ |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.1.1 әдеби шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін, эпилог,прологтарды анықтау 8.2.1.1 композицияны тұтастан бөлшекке, бөлшектен тұтасқа қарай талдау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
Тәуелсіздік пен отаншылдық: Мемлекеттік тілді меңгеру Оқуға, өз халқының рухани мәдениетінің бір бөлігі ретінде ана тіліне деген қызығушылық таныту |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу Оқушылардың назарын сабаққа аудару Сабақтың мақсатын хабарлау «Миға шабуыл» әдісі
|
Мұғаліммен амандасады Үй тапсырмасын айтады
Сабақ мақсатымен танысады |
Ауызша мадақтау
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мұқағали Мақатаев өмірі мен шығармашылығы туралы ақпарат беру «Аққулар ұйықтағанда» поэмасына арналып қойылған қойлымды көреді. 1-тапсырма. Сəйкестендіру
Дексриптор: -оқиғаның басталуы; -оқиғаның байланысы; -оқиғаның дамуы; -оқиғаның шиеленісі; -оқиғаның шарықтау шегі; -оқиғаның шешімі. ҚБ: мұғалімнің бағалауы
2-тапсырма.Шығарма үзінділеріндегі эпилогты анықтаңыз
Дескриптор: шығармадан эпилогты табады (екі үзінді)
3-тапсырма.
Дексриптор: Кейіпкерлерді анықтайды 4-тапсырма. Берілген шығарма эпизоттарын ашып жазыңыз. 1. Жылқышы қарт пен ананың диалогі бойынша ой қорытындысын жасаңыз. - Ей! Кімсің? Тірісің бе? Жаның бар ма? Аққуды неге атасың, арың бар ма?! – деген жылқышы қарттың сөзінде қандай мән бар? Дескриптор: - жылқышы қартың ойын анықтайды; - ойын жүйелі жеткізеді.
ҚБ: өзара бағалау |
Мұқағали Мақатаев туралы өмірі мен шығармашылығы туралы ақпарат алады
«Аққулар ұйықтағанда» поэмасының қойлымын көреді
Поэманың сюжетін сәйкестендіреді
Жылқышы қарт пен ананың диалогі бойынша ой қорытындысын жасайды
Өзіндік пікірін білдіреді
Тапсырмаларлы орындайды
|
3 балл
2 балл
3 балл
2 балл |
https://www.youtube.com/watch?v=wGO0S6EjdO4 |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Қызық Қиын Қажет Үйге тапсырма: «Аққулар ұйықтағанда» поэмасын оқу |
Сабаққа кері байланыс береді |
1-10 балл аралығында бағалау |
|



шағым қалдыра аласыз
















