|
Пән Сынып:9 Күні Бөлім:2 |
Мұғалімнің аты-жөні: Бисекенова Н.Қ Қатысқаны: Қатыспағаны: |
||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
М.Мақатаев «Ертең біз жол жүреміз» Жолың болсын, жолаушы! |
||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
9.2.4.1 шығарманың идеясы мен мазмұнына байланысты «автордың ойын» бағалау; |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Ж. Оқылымалды тапсырма: сапарға, жолға шыққанда айтылатын жақсы тілектер мен баталардың мағынасын түсіну. «Жол» сөзінің тура және ауыспалы мағынасын талдау. ЖЖ. Оқылым тапсырмасы: Берілген өлеңді бірінші рет оқып, жаңа/түсініксіз сөздерді түсіндірме сөздіктің көмегімен анықтап, мысал келтіру. Өлеңді екінші рет оқып, негізгі ойды анықтау. Автордың негізгі идеясы қандай? деген сұрақтарға жауап алу. Т. Оқылымнан кейінгі тапсырма: өлеңнің әр тармағын бөліп алып, пікір жазып, автордың айтпақ ойына баға беру. Не айтқысы келді, қаншалықты әсерлі болды? Автордың мақсатын беруде қолданылған сөздер тиімді таңдалған ба? |
||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
«Жол» сөзінің тура және ауыспалы мағынасын талдау, өлеңнің әр тармағын бөліп алып, пікір жазып, автордың айтпақ ойына баға беру. Не айтқысы келді, қаншалықты әсерлі болды? |
||||||||||||
|
Сөздік мақсаттар |
Лексикалық минимум: сапар, бекер, әрі-бері, қамдан |
||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекет |
ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы |
Психологялық ахуал қалыптастыру: «Ынтымақтастық атмосферасын орнату» үшін оқушылар достарымен қазақша амандасады
Қызығушылығын ояту: М.Мақатаев туралы шағын презентация .... Мәтіналды жұмыс: 1-тапсырма М.Мақатаев туралы Ә.Кекілбаевтың пікірін оқып, диагшраманы толтыру
М.Мақатаев
![]() |
Тренинг жазылған парақшалар Интерактивті тақта
|
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мәтінмен жұмыс Ж. «Қос жазба күнделігі» кестесін толтыру.
Дескриптор:
Қалыптастырушы бағалау: Әр оқушының пікірін тыңдау үшін «Еркін микрофон» ұйымдастыру. Әр оқушы 1:30-2:00 минуттық сөз алады. Мәтінсоңы жұмыс. Топтық жұмыс. 10-тапсырма. «Желаяқ» ойыны. Тақтаға «Ертең біз жол жүреміз өлеңінің жолдары ретсіз ілінеді. Топ мүшелері жолдарды әкеліп, дұрыс орналастыру керек. Ойын соңында желаяқтар баяндаған мәтін түпнұсқамен сәйкес келу керек. Жылдам және дұрыс орындаған топ жеңеді.
|
Оқулық Аудиотаспа Кесте |
|||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс. «Аяқталмаған ой» тәсілі арқылы оқушылар сұрақтарға жауап береді. Алдымен, біз ... деп ойладық. Кейін мынадай мәселе пайда болды ... Мәселені шешу үшін ... жасадық. Бұдан біз ... көрдік. Демек, бұл ... екенін білдіреді. Сонымен, біз ... деген қорытындыға келдік. Рефлексия. Ойтаразы. «Шағын шолу» тәсілімен парақшалар таратады. Тақырып аясында есінде қалған сөздерді параққа жазады. Үй тапсырмасы: оқулықтағы 9-тапсырма. Тапсырманың шарты түсіндіріледі. |
Парақшалар |
|||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|
|
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
М.Мақатаев «Ертең біз жол жүреміз»
|
Пән Сынып:9 Күні Бөлім:2 |
Мұғалімнің аты-жөні: Бисекенова Н.Қ Қатысқаны: Қатыспағаны: |
||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
М.Мақатаев «Ертең біз жол жүреміз» Жолың болсын, жолаушы! |
||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
9.2.4.1 шығарманың идеясы мен мазмұнына байланысты «автордың ойын» бағалау; |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Ж. Оқылымалды тапсырма: сапарға, жолға шыққанда айтылатын жақсы тілектер мен баталардың мағынасын түсіну. «Жол» сөзінің тура және ауыспалы мағынасын талдау. ЖЖ. Оқылым тапсырмасы: Берілген өлеңді бірінші рет оқып, жаңа/түсініксіз сөздерді түсіндірме сөздіктің көмегімен анықтап, мысал келтіру. Өлеңді екінші рет оқып, негізгі ойды анықтау. Автордың негізгі идеясы қандай? деген сұрақтарға жауап алу. Т. Оқылымнан кейінгі тапсырма: өлеңнің әр тармағын бөліп алып, пікір жазып, автордың айтпақ ойына баға беру. Не айтқысы келді, қаншалықты әсерлі болды? Автордың мақсатын беруде қолданылған сөздер тиімді таңдалған ба? |
||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
«Жол» сөзінің тура және ауыспалы мағынасын талдау, өлеңнің әр тармағын бөліп алып, пікір жазып, автордың айтпақ ойына баға беру. Не айтқысы келді, қаншалықты әсерлі болды? |
||||||||||||
|
Сөздік мақсаттар |
Лексикалық минимум: сапар, бекер, әрі-бері, қамдан |
||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекет |
ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы |
Психологялық ахуал қалыптастыру: «Ынтымақтастық атмосферасын орнату» үшін оқушылар достарымен қазақша амандасады
Қызығушылығын ояту: М.Мақатаев туралы шағын презентация .... Мәтіналды жұмыс: 1-тапсырма М.Мақатаев туралы Ә.Кекілбаевтың пікірін оқып, диагшраманы толтыру
М.Мақатаев
![]() |
Тренинг жазылған парақшалар Интерактивті тақта
|
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мәтінмен жұмыс Ж. «Қос жазба күнделігі» кестесін толтыру.
Дескриптор:
Қалыптастырушы бағалау: Әр оқушының пікірін тыңдау үшін «Еркін микрофон» ұйымдастыру. Әр оқушы 1:30-2:00 минуттық сөз алады. Мәтінсоңы жұмыс. Топтық жұмыс. 10-тапсырма. «Желаяқ» ойыны. Тақтаға «Ертең біз жол жүреміз өлеңінің жолдары ретсіз ілінеді. Топ мүшелері жолдарды әкеліп, дұрыс орналастыру керек. Ойын соңында желаяқтар баяндаған мәтін түпнұсқамен сәйкес келу керек. Жылдам және дұрыс орындаған топ жеңеді.
|
Оқулық Аудиотаспа Кесте |
|||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс. «Аяқталмаған ой» тәсілі арқылы оқушылар сұрақтарға жауап береді. Алдымен, біз ... деп ойладық. Кейін мынадай мәселе пайда болды ... Мәселені шешу үшін ... жасадық. Бұдан біз ... көрдік. Демек, бұл ... екенін білдіреді. Сонымен, біз ... деген қорытындыға келдік. Рефлексия. Ойтаразы. «Шағын шолу» тәсілімен парақшалар таратады. Тақырып аясында есінде қалған сөздерді параққа жазады. Үй тапсырмасы: оқулықтағы 9-тапсырма. Тапсырманың шарты түсіндіріледі. |
Парақшалар |
|||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|
|
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз



