Қысқы мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: М.Мақатаевтың «Үш бақытым» өлеңі.
|
Бөлім: |
Адамгершілік - асыл қасиет |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:5 «Ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
М.Мақатаевтың «Үш бақытым» өлеңі. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.1.1 әдеби шығарманы пайымдап (алған әсерін анықтай) оқу;
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 3 мин. |
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал орнату. Ұйымдастыру кезеңі: «Ынталандыру ұраны» әдісі арқылы оқушыларға жағымды ахуал қалыптастыру Біздің мақсатымыз – білім алу Біздің міндетіміз – еңбектену 10 баллға қолды жеткізу. |
|||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 7 мин |
Үй тапсырмасын сұрау. Оқушылар үй тапсырмасын айтқаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.
М.Мақатаевпен таныстыру. Бейнеролик көрсету. |
Үй тапсырмасын айтады. |
|
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдірген оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 30 мин
|
1-тапсырма М.Мақатаевтің Үш бақытым өлеңін мәнерлеп оқыңыздар. Өлең не жайлы? |
Өлеңді мәнерлеп оқиды. Сұраққа жауап береді. |
Дескриптор: Жалпы – 3 балл. – Өлеңді мәнерлеп оқиды. Сұраққа жауап береді. |
|
||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин.
|
2-тапсырма Өлеңдегі көтерілген мәселені анықтаңыздар. Кестені толтырыңыздар.
|
Өлеңдегі көтерілген мәселені анықтайды. Кестені толтырады. |
Дескриптор: Жалпы – 5 балл. – Өлеңдегі көтерілген мәселені анықтайды. Кестені толтырады.
|
|
||||||
|
3-тапсырма Сен үшін үш бақыт деген не? Дәптерге жауап жазыңыздар. |
Сұраққа жауап жазады. |
|
Дәптермен жұмыс |
|||||||
|
«БББ» әдісі бойынша кері байланыс алу.
|
Бүгінгі сабақта үйренгеніміз... Білемін... Білдім... Білгім келеді... (жазбаша рефлексия)
|
Мұғалім 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
|||||||
|
Үй тап-сырмасы |
«Үш бақытым» өлеңін жаттау |
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
М.Мақатаевтың «Үш бақытым» өлеңі.
М.Мақатаевтың «Үш бақытым» өлеңі.
Қысқы мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: М.Мақатаевтың «Үш бақытым» өлеңі.
|
Бөлім: |
Адамгершілік - асыл қасиет |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:5 «Ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
М.Мақатаевтың «Үш бақытым» өлеңі. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.1.1 әдеби шығарманы пайымдап (алған әсерін анықтай) оқу;
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 3 мин. |
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал орнату. Ұйымдастыру кезеңі: «Ынталандыру ұраны» әдісі арқылы оқушыларға жағымды ахуал қалыптастыру Біздің мақсатымыз – білім алу Біздің міндетіміз – еңбектену 10 баллға қолды жеткізу. |
|||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 7 мин |
Үй тапсырмасын сұрау. Оқушылар үй тапсырмасын айтқаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.
М.Мақатаевпен таныстыру. Бейнеролик көрсету. |
Үй тапсырмасын айтады. |
|
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдірген оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 30 мин
|
1-тапсырма М.Мақатаевтің Үш бақытым өлеңін мәнерлеп оқыңыздар. Өлең не жайлы? |
Өлеңді мәнерлеп оқиды. Сұраққа жауап береді. |
Дескриптор: Жалпы – 3 балл. – Өлеңді мәнерлеп оқиды. Сұраққа жауап береді. |
|
||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин.
|
2-тапсырма Өлеңдегі көтерілген мәселені анықтаңыздар. Кестені толтырыңыздар.
|
Өлеңдегі көтерілген мәселені анықтайды. Кестені толтырады. |
Дескриптор: Жалпы – 5 балл. – Өлеңдегі көтерілген мәселені анықтайды. Кестені толтырады.
|
|
||||||
|
3-тапсырма Сен үшін үш бақыт деген не? Дәптерге жауап жазыңыздар. |
Сұраққа жауап жазады. |
|
Дәптермен жұмыс |
|||||||
|
«БББ» әдісі бойынша кері байланыс алу.
|
Бүгінгі сабақта үйренгеніміз... Білемін... Білдім... Білгім келеді... (жазбаша рефлексия)
|
Мұғалім 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
|||||||
|
Үй тап-сырмасы |
«Үш бақытым» өлеңін жаттау |
|||||||||
шағым қалдыра аласыз

















