|
Бөлім: Көркем әдебиет және эпикалық сарын |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
М.Мөңкеұлы «Үш қиян» толғауы-тілі көркем толғау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3..1-Шығарманың көркемдік идеялық құндылығын гуманистік тұрғыдан талдап, әдеби эссе жазу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың көркемдік идеялық құндылығын гуманистік тұрғыдан талдап, әдеби эссе жазады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады. І. Қызығушылығын ояту. Үй тапсырмасын пысықтау: - Балалар, тақырып дегеніміз не? - Шығарманың идеясы деп нені айтамыз?(балалар жауабы тыңдалады) «Үш қиян» толғауы бойынша сұрақтарға жауап береді. Мені қуантқаны... Мені қынжылтқаны... Мені қызықтырғаны... Мені таң қалдырғаны.... Дескриптор: Сұрақтар бойынша жауап береді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. М.Мөңкеұлы туралы қысқаша мәліметтер беріледі, видеокөрініс көрсетіледі. - Балалар, осы толғауда қандай адам аттары берілген, олар туралы естулерің бар ма? 1-тапсырма. Жоғарыдағы мәліметтерді түйіндей келіп, ақынның бейнесін «Идеялар тақтасы» арқылы ашады.
ҚБ 2-тапсырма «Келісемін/ Келіспеймін» әдісі бойынша «Үш қиян» өлеңінде анықталған көркемдік бітім мен көңіл-күйге қатысты ойды анықтаңыз.
ҚБ 3-тапсырма Білімләнд тапсырмасымен жұмыс жасап, шығармадағы автор бейнесін анықтау
ҚБ 4-тапсырма Өзімді байқап көрейін... Тірек сөздерді пайдаланып, шығармадағы көркемдік-идеялық құндылыққа назар аударып, сөйлем құра. Тірек сөздер: азаттықты аңсау, ұлтты езгіден құтқару, шерлі шындық, бұғауда бұлқыну, отаршылдыққа наразылық, ұлт қамы, рухты ояту, күрескерлік сана, т.б.
ҚБ |
Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады.
Ақынның бейнесін «Идеялар тақтасына» жазады;
«Келісемін/ Келіспеймін» әдісі бойынша тест орындайды
Білімләнд тапсырмасымен жұмыс жүргізеді.
4-тапсырма бойынша өз бойларындағы қабілетті анықтайды.
|
Қалыптастырушы бағалау ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
8-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы
Слайд
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
М.Мөңкеұлы "Үш қиян"
|
Бөлім: Көркем әдебиет және эпикалық сарын |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
М.Мөңкеұлы «Үш қиян» толғауы-тілі көркем толғау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3..1-Шығарманың көркемдік идеялық құндылығын гуманистік тұрғыдан талдап, әдеби эссе жазу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың көркемдік идеялық құндылығын гуманистік тұрғыдан талдап, әдеби эссе жазады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады. І. Қызығушылығын ояту. Үй тапсырмасын пысықтау: - Балалар, тақырып дегеніміз не? - Шығарманың идеясы деп нені айтамыз?(балалар жауабы тыңдалады) «Үш қиян» толғауы бойынша сұрақтарға жауап береді. Мені қуантқаны... Мені қынжылтқаны... Мені қызықтырғаны... Мені таң қалдырғаны.... Дескриптор: Сұрақтар бойынша жауап береді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. М.Мөңкеұлы туралы қысқаша мәліметтер беріледі, видеокөрініс көрсетіледі. - Балалар, осы толғауда қандай адам аттары берілген, олар туралы естулерің бар ма? 1-тапсырма. Жоғарыдағы мәліметтерді түйіндей келіп, ақынның бейнесін «Идеялар тақтасы» арқылы ашады.
ҚБ 2-тапсырма «Келісемін/ Келіспеймін» әдісі бойынша «Үш қиян» өлеңінде анықталған көркемдік бітім мен көңіл-күйге қатысты ойды анықтаңыз.
ҚБ 3-тапсырма Білімләнд тапсырмасымен жұмыс жасап, шығармадағы автор бейнесін анықтау
ҚБ 4-тапсырма Өзімді байқап көрейін... Тірек сөздерді пайдаланып, шығармадағы көркемдік-идеялық құндылыққа назар аударып, сөйлем құра. Тірек сөздер: азаттықты аңсау, ұлтты езгіден құтқару, шерлі шындық, бұғауда бұлқыну, отаршылдыққа наразылық, ұлт қамы, рухты ояту, күрескерлік сана, т.б.
ҚБ |
Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады.
Ақынның бейнесін «Идеялар тақтасына» жазады;
«Келісемін/ Келіспеймін» әдісі бойынша тест орындайды
Білімләнд тапсырмасымен жұмыс жүргізеді.
4-тапсырма бойынша өз бойларындағы қабілетті анықтайды.
|
Қалыптастырушы бағалау ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
8-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы
Слайд
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



