Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
3 тарау. 3ВМобильді қосымшалар |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
21.02.2025 ж |
|
|
Сынып:11«Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Мобильді қосымшаларды әзірлеу» бөліміндегі өзін-өзі бақылауға арналған тапсырмалар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.4.1.1 конструкторде ыңғайлы мобильдік қосымшасының интерфейсін құ |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Мобильді қосымшалар конструкторын анықтайды Конструктор интерфейсіне бағдарланады; Мобильді қосымшаны әзірлейді |
|
|
Құндылық: Жасампаздық және жаңашылдық |
Әр түрлі таным құралдарын қолдану дағдылары, әлем туралы білім жинақтау (тілдік, оқырмандық мәдинет, ақпараттық, цифрлық ортадағы қызмет). |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 минут |
Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Қызығушылықты ояту: «Досыңа тілек» әдісі Оқушылар дәптерлерді өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді. Кестемен жұмыс Ой қозғау арқылы жаңа тақырыпты ашу Презентациядан суреттер беріледі, суреттер бойынша сұрақтар қойылады. Сабақтың тақырыбы мен оқыту мақсаты, бағалау критерийлерін таныстыру |
1.Мұғаліммен амандасады. Сабаққа көңілді қатысады Дескриптор: -кестені толтырады Сұрақтарға жауап береді Тақырыпты ашады танысады |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастыру-шы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
|
Практикалық жұмыс 30 минут |
А деңгейі. 1. Берілген жақтары бар үшбұрыш бар-жоқтығын тексеруге арналған қосымша әзірле. Егер болса, онда сәйкес хабарламаны шығар және де үшбұрыш болған жағдайда оның периметрі, ауданы есептеуі тиіс. 2. Геометриялық прогрессияның қосындысын берілген бірінші мүшесі мен еселігі бойынша есептейтін қосымша әзірле. 3. Математика, физика, химия, тарих секілді кез келген бір пән бойынша мобильді қосымша ойлап, әзірле. Қосымшаңда блоктардың циклдері мен шарттары қолданылуы тиіс. В деңгейі. 1. Берілген жақтары бар үшбұрыш бар-жоқтығын тексеруге арналған қосымша әзірле. Егер болса, онда сәйкес хабарламаны шығар және де үшбұрыш болған жағдайда оның периметрі, ауданы есептеуі тиіс. Үшбұрыштың бұрыштарын және үшбұрыштың түрін анықта: сүйір бұрышты, тікбұрышты немесе доғал бұрышты. 2. 1-ден 20-ға дейінгі санды табуға арналған мобильді қосымша әзірле. Ойыншының міндеті – санды табу. Ойыншы санды ендірген кезде, ендірілген сан ойланған саннан артық не кем екенін хабарлайтын хабарлама шығу керек. Әрекет саны 5-тен аспауы тиіс. Егер осы уақытта ойыншы санды таба алмаса, онда «Сен жеңілдің» деген хабарлама, ал ойыншы санды тапса, онда «Сен жеңдің» деген хабарлама шығуы тиіс. 3. Математика, физика, химия, тарих секілді кез келген бір пән бойынша мобильді қосымша ойлап, әзірле. Қосымшаңда блоктардың циклдері мен шарттары қолданылуы тиіс. С деңгейі. 1. Қолданушының сауалы бойынша мына геометриялық фигуралардың: сфера, текше, пирамида, призманың толық бетін, көлемін есептейтін қосымша әзірле. Қолданушының сауалының саны шектеулі. Бұл шектеуді қолданушы қосымшаны енгізгеннен кейін өзі беру керек. 2. Арифметикалық прогрессияның берілген бірінші мүшесі мен айырымы бойынша есептейтін, сондай-ақ n-мүше прогрессиясын шығаратын қосымша әзірле. 3. Математика, физика, химия, тарих секілді кез келген бір пән бойынша мобильді қосымша ойлап, әзірле. Қосымшаңда блоктардың циклдері мен шарттары қолданылуы тиіс. |
Дескриптор:
Дескриптор: Дескриптор: -блоктарды пайдаланып мобильді қосымша әзірлейді |
4 балл Мұғалімнің кері байланысы. 3 балл 3 балл |
Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық, дәптер компьютер |
|
Сабақты қорытындылау 7 минут Кері байланыс: |
1. Компьютерге арналған орындалатын файл кеңейтілімі қандай және смартфонға арналған орындалатын қосымша кеңейтілімі қандай? 2. Егер мобильді қосымшаны USB кабелі көмегімен орнатсаңыз, алдын ал қандай қадамдар жасалады? 3. Компьютерден мобильді құрылғыға орындалатын файлды жүктеудің тағы қандай тәсілін ұсына аласың?
|
Дескриптор. Кері байланыс жасайды |
Мұғалімнің кері байланысы ауызша бағалау |
Оқулық |
|
Үйге тапсырма 3 минут |
Қайталау |
Жазып алады |
|
Білім класс |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Мобильді қосымшаларды әзірлеу» бөліміндегі өзін-өзі бақылауға арналған тапсырмалар
«Мобильді қосымшаларды әзірлеу» бөліміндегі өзін-өзі бақылауға арналған тапсырмалар
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
3 тарау. 3ВМобильді қосымшалар |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
21.02.2025 ж |
|
|
Сынып:11«Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Мобильді қосымшаларды әзірлеу» бөліміндегі өзін-өзі бақылауға арналған тапсырмалар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.4.1.1 конструкторде ыңғайлы мобильдік қосымшасының интерфейсін құ |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Мобильді қосымшалар конструкторын анықтайды Конструктор интерфейсіне бағдарланады; Мобильді қосымшаны әзірлейді |
|
|
Құндылық: Жасампаздық және жаңашылдық |
Әр түрлі таным құралдарын қолдану дағдылары, әлем туралы білім жинақтау (тілдік, оқырмандық мәдинет, ақпараттық, цифрлық ортадағы қызмет). |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 минут |
Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Қызығушылықты ояту: «Досыңа тілек» әдісі Оқушылар дәптерлерді өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді. Кестемен жұмыс Ой қозғау арқылы жаңа тақырыпты ашу Презентациядан суреттер беріледі, суреттер бойынша сұрақтар қойылады. Сабақтың тақырыбы мен оқыту мақсаты, бағалау критерийлерін таныстыру |
1.Мұғаліммен амандасады. Сабаққа көңілді қатысады Дескриптор: -кестені толтырады Сұрақтарға жауап береді Тақырыпты ашады танысады |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастыру-шы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
|
Практикалық жұмыс 30 минут |
А деңгейі. 1. Берілген жақтары бар үшбұрыш бар-жоқтығын тексеруге арналған қосымша әзірле. Егер болса, онда сәйкес хабарламаны шығар және де үшбұрыш болған жағдайда оның периметрі, ауданы есептеуі тиіс. 2. Геометриялық прогрессияның қосындысын берілген бірінші мүшесі мен еселігі бойынша есептейтін қосымша әзірле. 3. Математика, физика, химия, тарих секілді кез келген бір пән бойынша мобильді қосымша ойлап, әзірле. Қосымшаңда блоктардың циклдері мен шарттары қолданылуы тиіс. В деңгейі. 1. Берілген жақтары бар үшбұрыш бар-жоқтығын тексеруге арналған қосымша әзірле. Егер болса, онда сәйкес хабарламаны шығар және де үшбұрыш болған жағдайда оның периметрі, ауданы есептеуі тиіс. Үшбұрыштың бұрыштарын және үшбұрыштың түрін анықта: сүйір бұрышты, тікбұрышты немесе доғал бұрышты. 2. 1-ден 20-ға дейінгі санды табуға арналған мобильді қосымша әзірле. Ойыншының міндеті – санды табу. Ойыншы санды ендірген кезде, ендірілген сан ойланған саннан артық не кем екенін хабарлайтын хабарлама шығу керек. Әрекет саны 5-тен аспауы тиіс. Егер осы уақытта ойыншы санды таба алмаса, онда «Сен жеңілдің» деген хабарлама, ал ойыншы санды тапса, онда «Сен жеңдің» деген хабарлама шығуы тиіс. 3. Математика, физика, химия, тарих секілді кез келген бір пән бойынша мобильді қосымша ойлап, әзірле. Қосымшаңда блоктардың циклдері мен шарттары қолданылуы тиіс. С деңгейі. 1. Қолданушының сауалы бойынша мына геометриялық фигуралардың: сфера, текше, пирамида, призманың толық бетін, көлемін есептейтін қосымша әзірле. Қолданушының сауалының саны шектеулі. Бұл шектеуді қолданушы қосымшаны енгізгеннен кейін өзі беру керек. 2. Арифметикалық прогрессияның берілген бірінші мүшесі мен айырымы бойынша есептейтін, сондай-ақ n-мүше прогрессиясын шығаратын қосымша әзірле. 3. Математика, физика, химия, тарих секілді кез келген бір пән бойынша мобильді қосымша ойлап, әзірле. Қосымшаңда блоктардың циклдері мен шарттары қолданылуы тиіс. |
Дескриптор:
Дескриптор: Дескриптор: -блоктарды пайдаланып мобильді қосымша әзірлейді |
4 балл Мұғалімнің кері байланысы. 3 балл 3 балл |
Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық, дәптер компьютер |
|
Сабақты қорытындылау 7 минут Кері байланыс: |
1. Компьютерге арналған орындалатын файл кеңейтілімі қандай және смартфонға арналған орындалатын қосымша кеңейтілімі қандай? 2. Егер мобильді қосымшаны USB кабелі көмегімен орнатсаңыз, алдын ал қандай қадамдар жасалады? 3. Компьютерден мобильді құрылғыға орындалатын файлды жүктеудің тағы қандай тәсілін ұсына аласың?
|
Дескриптор. Кері байланыс жасайды |
Мұғалімнің кері байланысы ауызша бағалау |
Оқулық |
|
Үйге тапсырма 3 минут |
Қайталау |
Жазып алады |
|
Білім класс |
шағым қалдыра аласыз














