|
Бөлім: |
Заттар интернеті |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Толендиева А |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мобильді қосымшаларды әзірлеу практикумы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.5.2.1 конструкторде ыңғайлы мобильдік қосымшасының интерфейсін құру; 11.5.2.2 кодтың блоктарымен және циклдарымен мобильді қосымшаны жасау; 11.5.2.3 әзірленген мобильді қосымшаны орнату жолын түсіндіру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Конструкторде ыңғайлы мобильдік қосымшасының интерфейсін құрады; кодтың блоктарымен және циклдарымен мобильді қосымшаны жасайды, әзірленген мобильді қосымшаны орнатады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. 1) Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу. 2) Сыныпта қолайлы психологиялық атмосфера құру. Оқушылар сыныптас көршісінің жағымды, жақсы қасиеттерін атап өтеді 3) Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпты қайталау "Миға шабуыл" әдісі бойынша оқушыларға сұрақтар қойылады. Оқушылар жауаптарын айтады. Сұрақтар: - MIT App Inventor дегеніміз не? Ол не үшін қолданылады? - MIT App Inventor интерфейсінің негізгі элементтерін атаңыз. - Бағдарлама экранына қандай компоненттер қосуға болады? 3 мысал келтіріңіз. - Мобильді құрылғыда жасалған қосымшаны қалай іске қосуға болады? - MIT App Inventor бағдарламасының қай бөлімінде қосымшаның бағдарламалық логикасы жасалады? Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын, бағалау критерийлерін анықтау |
Балалар сабаққа дайындалады, қолайлы психологиялық атмосфера құру Оқушылар сұрақтарға жауап береді |
Мақтау Мадақтау |
Интербелсенді тақта, оқулық |
|
Сабақтың ортасы |
Практикалық тапсырма. «КАЛЬКУЛЯТОР» қосымшасын құрыңдар
|
Компьютерде тапсырманы орындайды |
Дескрипторлар: 1. "Дизайнер" вкладкасында көрнекі интерфейс жасайды (1 ұпай) 2. «Блоки» вкладкасында айнымалылар жасау (1 ұпай) 3. «Блоки» вкладкасында "+" батырмасына бағдарламалық код құру (1 ұпай) 4. "-" батырмасы үшін өз бетінше кодтарды бағдарламалайды (1 ұпай) 5. "*" батырмасы үшін өз бетінше кодтарды бағдарламалайды (1 ұпай) 6. "/" батырмасы үшін өз бетінше кодтарды бағдарламалайды (1 ұпай) 7. "Дәрежелеу" батырмасы үшін өз бетінше кодтарды бағдарламалайды (2 ұпай) 8. "0-ге келтіру" батырмасы үшін өз бетінше кодтарды бағдарламалайды (2 ұп |
Презентация, оқулық, компьютер Жұмыс парағы, оқулық http://ai2.appinventor.mit.edu/
|
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Бағдарламада шарттар блоктарын (if/else) қалай пайдалану керектігін түсіндіріңіз. Рефлексия. «Инстаграмм» |
Ү/т жазады. Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін өзі бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мобильді қосымшаларды әзірлеу практикумы
Мобильді қосымшаларды әзірлеу практикумы
|
Бөлім: |
Заттар интернеті |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Толендиева А |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мобильді қосымшаларды әзірлеу практикумы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.5.2.1 конструкторде ыңғайлы мобильдік қосымшасының интерфейсін құру; 11.5.2.2 кодтың блоктарымен және циклдарымен мобильді қосымшаны жасау; 11.5.2.3 әзірленген мобильді қосымшаны орнату жолын түсіндіру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Конструкторде ыңғайлы мобильдік қосымшасының интерфейсін құрады; кодтың блоктарымен және циклдарымен мобильді қосымшаны жасайды, әзірленген мобильді қосымшаны орнатады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. 1) Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу. 2) Сыныпта қолайлы психологиялық атмосфера құру. Оқушылар сыныптас көршісінің жағымды, жақсы қасиеттерін атап өтеді 3) Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпты қайталау "Миға шабуыл" әдісі бойынша оқушыларға сұрақтар қойылады. Оқушылар жауаптарын айтады. Сұрақтар: - MIT App Inventor дегеніміз не? Ол не үшін қолданылады? - MIT App Inventor интерфейсінің негізгі элементтерін атаңыз. - Бағдарлама экранына қандай компоненттер қосуға болады? 3 мысал келтіріңіз. - Мобильді құрылғыда жасалған қосымшаны қалай іске қосуға болады? - MIT App Inventor бағдарламасының қай бөлімінде қосымшаның бағдарламалық логикасы жасалады? Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын, бағалау критерийлерін анықтау |
Балалар сабаққа дайындалады, қолайлы психологиялық атмосфера құру Оқушылар сұрақтарға жауап береді |
Мақтау Мадақтау |
Интербелсенді тақта, оқулық |
|
Сабақтың ортасы |
Практикалық тапсырма. «КАЛЬКУЛЯТОР» қосымшасын құрыңдар
|
Компьютерде тапсырманы орындайды |
Дескрипторлар: 1. "Дизайнер" вкладкасында көрнекі интерфейс жасайды (1 ұпай) 2. «Блоки» вкладкасында айнымалылар жасау (1 ұпай) 3. «Блоки» вкладкасында "+" батырмасына бағдарламалық код құру (1 ұпай) 4. "-" батырмасы үшін өз бетінше кодтарды бағдарламалайды (1 ұпай) 5. "*" батырмасы үшін өз бетінше кодтарды бағдарламалайды (1 ұпай) 6. "/" батырмасы үшін өз бетінше кодтарды бағдарламалайды (1 ұпай) 7. "Дәрежелеу" батырмасы үшін өз бетінше кодтарды бағдарламалайды (2 ұпай) 8. "0-ге келтіру" батырмасы үшін өз бетінше кодтарды бағдарламалайды (2 ұп |
Презентация, оқулық, компьютер Жұмыс парағы, оқулық http://ai2.appinventor.mit.edu/
|
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Бағдарламада шарттар блоктарын (if/else) қалай пайдалану керектігін түсіндіріңіз. Рефлексия. «Инстаграмм» |
Ү/т жазады. Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін өзі бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз















