Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
Заттар интернеті |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Бейсеева Г |
|||
|
Күні |
7.02.2025 ж |
|||
|
Сынып 11 Б |
Қатысушалыр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мобильді қосымшаны орнату |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.4.1.3 әзірленген мобильді қосымшаны орнату жолын түсіндіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мобильді қосымшалар конструкторын анықтайды Конструктор интерфейсіне бағдарланады; Мобильді қосымшаны орнатады |
|||
|
Құндылық: Жасампаздық және жаңашылдық |
Әр түрлі таным құралдарын қолдану дағдылары, әлем туралы білім жинақтау (тілдік, оқырмандық мәдинет, ақпараттық, цифрлық ортадағы қызмет). |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі
Өткен тақырыпты қорыту
Ой қозғау |
Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Қызығушылықты ояту: «Досыңа тілек» әдісі Үй тапсырмасын сұрау: Оқушылар дәптерлерді өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді. Өз қосымшаңа логотип ойлап тауып, оны кез келген графикалық редакторда сыз. Ой қозғау арқылы жаңа тақырыпты ашу Презентациядан суреттер беріледі, суреттер бойынша сұрақтар қойылады. Сабақтың тақырыбы мен оқыту мақсаты, бағалау критерийлерін таныстыру |
1.Мұғаліммен амандасады. Сабаққа көңілді қатысады Дескриптор: -өз қосымшасына логотип ойлап табады Оны графикалық редакторда сызады Сұрақтарға жауап береді Тақырыпты ашады танысады |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
|
Жаңа сабақ
Топтық жұмыс
Жеке жұмыс
Тапсырма |
Жаңа сабақты түсіндіру Білу және түсіну Ақпаратты «Инсерт» әдісі бойынша оқу. Топтағы оқушылар мәтінді оқып, арнайы белгі қойып отырады: + - мұны білемін; – - мен басқаша ойлағанмын, бұл менің ойлағаныма қарама-қарсы болып шықты; v – мен үшін бұл жаңа нәрсе; ? – маған бұл түсініксіз, түсіндіру, нақтылау қажет. Топтың спикері оқылған нәрсенің мәнін түсіндіреді. Мұғалім оқушылармен сөйлеседі. Мәтіннің түсініксіз жерлерін түсіндіреді. №1 тапсырма: Тізімнен мобильді қосымшаның орындалатын файлына ие кеңейтілімді таңда. .AIA .EXE .COM .APK .DOCX .AEK №2 тапсырма: Мәзірдегі қандай команда қондырғы файл жүктеуге арналған QR код құруға мүмкіндік береді? Қолдану Бұрын жасалған мобильді қосымшаны өз телефоныңа орнатып, жұмыс жасауын тексер. |
Дескриптор. -қарама қарсы ұғымды жазады -жаңа нәрсені жазады -түсініксіз болған жағдайды жазады
Дескриптор. Дескриптор: Команданы айтады Дескриптор: Қосымшаны орнатады |
Стикерлер арқылы өзін-өзі бағалау 4 балл 3 балл 3 балл |
Жұмыс дәптері Оқулық |
|
Сабақты қорытындылау:
Кері байланыс:
|
1. Компьютерге арналған орындалатын файл кеңейтілімі қандай және смартфонға арналған орындалатын қосымша кеңейтілімі қандай? 2. Егер мобильді қосымшаны USB кабелі көмегімен орнатсаңыз, алдын ал қандай қадамдар жасалады? 3. Компьютерден мобильді құрылғыға орындалатын файлды жүктеудің тағы қандай тәсілін ұсына аласың? Рефлексия.
|
Дескриптор. Кері байланыс жасайды |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Оқулық |
|
Үйге тапсырма |
Оқулықта берілген кестені толтырыңдар. |
Жазып алады |
|
Білім класс |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мобильді қосымшаны орнату
Мобильді қосымшаны орнату
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
Заттар интернеті |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Бейсеева Г |
|||
|
Күні |
7.02.2025 ж |
|||
|
Сынып 11 Б |
Қатысушалыр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мобильді қосымшаны орнату |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.4.1.3 әзірленген мобильді қосымшаны орнату жолын түсіндіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мобильді қосымшалар конструкторын анықтайды Конструктор интерфейсіне бағдарланады; Мобильді қосымшаны орнатады |
|||
|
Құндылық: Жасампаздық және жаңашылдық |
Әр түрлі таным құралдарын қолдану дағдылары, әлем туралы білім жинақтау (тілдік, оқырмандық мәдинет, ақпараттық, цифрлық ортадағы қызмет). |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі
Өткен тақырыпты қорыту
Ой қозғау |
Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Қызығушылықты ояту: «Досыңа тілек» әдісі Үй тапсырмасын сұрау: Оқушылар дәптерлерді өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді. Өз қосымшаңа логотип ойлап тауып, оны кез келген графикалық редакторда сыз. Ой қозғау арқылы жаңа тақырыпты ашу Презентациядан суреттер беріледі, суреттер бойынша сұрақтар қойылады. Сабақтың тақырыбы мен оқыту мақсаты, бағалау критерийлерін таныстыру |
1.Мұғаліммен амандасады. Сабаққа көңілді қатысады Дескриптор: -өз қосымшасына логотип ойлап табады Оны графикалық редакторда сызады Сұрақтарға жауап береді Тақырыпты ашады танысады |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
|
Жаңа сабақ
Топтық жұмыс
Жеке жұмыс
Тапсырма |
Жаңа сабақты түсіндіру Білу және түсіну Ақпаратты «Инсерт» әдісі бойынша оқу. Топтағы оқушылар мәтінді оқып, арнайы белгі қойып отырады: + - мұны білемін; – - мен басқаша ойлағанмын, бұл менің ойлағаныма қарама-қарсы болып шықты; v – мен үшін бұл жаңа нәрсе; ? – маған бұл түсініксіз, түсіндіру, нақтылау қажет. Топтың спикері оқылған нәрсенің мәнін түсіндіреді. Мұғалім оқушылармен сөйлеседі. Мәтіннің түсініксіз жерлерін түсіндіреді. №1 тапсырма: Тізімнен мобильді қосымшаның орындалатын файлына ие кеңейтілімді таңда. .AIA .EXE .COM .APK .DOCX .AEK №2 тапсырма: Мәзірдегі қандай команда қондырғы файл жүктеуге арналған QR код құруға мүмкіндік береді? Қолдану Бұрын жасалған мобильді қосымшаны өз телефоныңа орнатып, жұмыс жасауын тексер. |
Дескриптор. -қарама қарсы ұғымды жазады -жаңа нәрсені жазады -түсініксіз болған жағдайды жазады
Дескриптор. Дескриптор: Команданы айтады Дескриптор: Қосымшаны орнатады |
Стикерлер арқылы өзін-өзі бағалау 4 балл 3 балл 3 балл |
Жұмыс дәптері Оқулық |
|
Сабақты қорытындылау:
Кері байланыс:
|
1. Компьютерге арналған орындалатын файл кеңейтілімі қандай және смартфонға арналған орындалатын қосымша кеңейтілімі қандай? 2. Егер мобильді қосымшаны USB кабелі көмегімен орнатсаңыз, алдын ал қандай қадамдар жасалады? 3. Компьютерден мобильді құрылғыға орындалатын файлды жүктеудің тағы қандай тәсілін ұсына аласың? Рефлексия.
|
Дескриптор. Кері байланыс жасайды |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Оқулық |
|
Үйге тапсырма |
Оқулықта берілген кестені толтырыңдар. |
Жазып алады |
|
Білім класс |
шағым қалдыра аласыз














