|
Бөлім: |
8.2А Зат мөлшері |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күн: |
Сыныбы : 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Мольдік масса |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.1.3 -масса, зат мөлшері және құрылымдық бөлшектер санын есептеу |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
мольдер санын есептейді; тиісті формулаларды қолдана отырып, есептеулер жүргізе алады; жаңа түсініктерді тұжырымдай алады |
|
|
Құндылықтар |
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: а) «Жүректен жүрекке» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады в) « 1, 2, 3 сандары» бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар шеңберге тұрып « Жүректен жүрекке» тәсілі арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады . « 1, 2, 3 сандары» бойынша топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Түрлі түсті стикерлер |
||||||||||||||||||||
|
5мин |
ІІ Үй тапсырмасы «Аялдама» тәсілі арқылы сұрақ қояды, өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. «Миға шабуыл» тәсілі арқылы сұрақтар қою отырып жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. |
Оқушылар «Аялдама» тәсілі арқылы жауап береді., өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. «Миға шабуыл» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап бере отырып, жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран |
||||||||||||||||||||
|
15 мин |
ІV Жаңа сабақ Мұғалім оқушыларға оқулықтан тапсырма береді. 1-топ « Темір сульфидінің түзілуі» топта талдап, түсіндіреді. 2-топ «Мольдік масса ұғымы» туралы талдайды. Мұғалім оқушылардың плакатқа жазған ақпараттарын бірге талқылайды. толықтырады «Кинометафора» тәсілі арқылы білімдерін толықтыру мақсатында бейнероликтерді ұсынады. Молярлық масса https://smk.edu.kz/Attach/FileDownload/9a63318b-ae4c-4ab8-9c6f-5fc10b2c1761 |
Оқушылар мұғалімнің түсіндіруін тыңдап , берілген нұсқау бойынша топта жұмыс жасайды.
Білімдерін толықтыру мақсатында бейнероликтерді көреді, ұжымдық талқылау жасайды. |
Кері байланыс: «Бутерброд» тәсілі арқылы бағалайды |
А4 парағы Маркер Химия 8-сынып Жұмыс парағы |
||||||||||||||||||||
|
15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары. Оқулықта берілген тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. 1-тапсырма Топтық жұмыс 1-топ
2-топ
3-топ
а) 5 моль күкірт қышқылы; б) 0,5 моль кальций оксиді; в) 0,25 моль темір.
а) 3,01*1023 күкірт атомы; б) осындай молекула саны бар кальций гидроксиді; в) осындай молекула саны бар оттегі.
а) 2 моль натрий гидроксиді; б) 9,03*1023 сутегі молекуласы; в) 3,01*1023 көміртегі атомы.
2-тапсырма Жұптық жұмыс Берілген қосылыстардың зат мөлшерін, массасын және молекула сандарын есептеңіз
Дескриптор : қосылыстардың зат мөлшерін есептейді; қосылыстың массасын есептейді; қосылыстың молекула санын есептейді; ЕББК тапсырмасы Таразының сол жақ табақшасында 18.06 * 10 23 мыс атомы бар. Таразыны теңестіру үшін екінші табақшасына қанша грамм күкірт салу керек? Дескриптор : күкірттің қанша массасы керек екенін есептейді; |
Топтық жұмыс
Масса және зат мөлшері арасындағы өзара байланысты формула арқылы көрсетеді.
Заттың мөлшері арқылы массаны анықтайды.
Белгілі зат мөлшері арқылы әр элементтің атом санын есептейді. Берілген қосылыстардың зат мөлшерін, массасын және молекула сандарын есептеңіз Масса және зат мөлшері арасындағы байланысты көрсететін формуланы жазыңыз. Судың зат мөлшерін есепте |
Дескриптор масса және зат мөлшері арасындағы өзара байланысты формула арқылы көрсете алады; заттың мөлшері арқылы массаны анықтайды; белгілі зат мөлшері арқылы әр элементтің атом санын есептейді; Жалпы балл-4
Дескриптор масса және зат мөлшері арасындағы өзара байланысты формула арқылы көрсете алады;2 балл заттың мөлшері арқылы массаны анықтайды;2 балл белгілі зат мөлшері арқылы әр элементтің атом санын есептейді; 2 балл |
Оқулық Химия 8-сынып Тапсырма жазылган парактар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс «Шығу билеті»
|
Кері байланыс «Шығу билеті» |
Кері байланыс: «Шығу билеті» арқылы |
|||||||||||||||||||||
|
2 мин |
Үй тапсырмасы §.19 оку |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мольдік масса
Мольдік масса
|
Бөлім: |
8.2А Зат мөлшері |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күн: |
Сыныбы : 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Мольдік масса |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.1.3 -масса, зат мөлшері және құрылымдық бөлшектер санын есептеу |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
мольдер санын есептейді; тиісті формулаларды қолдана отырып, есептеулер жүргізе алады; жаңа түсініктерді тұжырымдай алады |
|
|
Құндылықтар |
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: а) «Жүректен жүрекке» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады в) « 1, 2, 3 сандары» бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар шеңберге тұрып « Жүректен жүрекке» тәсілі арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады . « 1, 2, 3 сандары» бойынша топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Түрлі түсті стикерлер |
||||||||||||||||||||
|
5мин |
ІІ Үй тапсырмасы «Аялдама» тәсілі арқылы сұрақ қояды, өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. «Миға шабуыл» тәсілі арқылы сұрақтар қою отырып жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. |
Оқушылар «Аялдама» тәсілі арқылы жауап береді., өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. «Миға шабуыл» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап бере отырып, жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран |
||||||||||||||||||||
|
15 мин |
ІV Жаңа сабақ Мұғалім оқушыларға оқулықтан тапсырма береді. 1-топ « Темір сульфидінің түзілуі» топта талдап, түсіндіреді. 2-топ «Мольдік масса ұғымы» туралы талдайды. Мұғалім оқушылардың плакатқа жазған ақпараттарын бірге талқылайды. толықтырады «Кинометафора» тәсілі арқылы білімдерін толықтыру мақсатында бейнероликтерді ұсынады. Молярлық масса https://smk.edu.kz/Attach/FileDownload/9a63318b-ae4c-4ab8-9c6f-5fc10b2c1761 |
Оқушылар мұғалімнің түсіндіруін тыңдап , берілген нұсқау бойынша топта жұмыс жасайды.
Білімдерін толықтыру мақсатында бейнероликтерді көреді, ұжымдық талқылау жасайды. |
Кері байланыс: «Бутерброд» тәсілі арқылы бағалайды |
А4 парағы Маркер Химия 8-сынып Жұмыс парағы |
||||||||||||||||||||
|
15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары. Оқулықта берілген тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. 1-тапсырма Топтық жұмыс 1-топ
2-топ
3-топ
а) 5 моль күкірт қышқылы; б) 0,5 моль кальций оксиді; в) 0,25 моль темір.
а) 3,01*1023 күкірт атомы; б) осындай молекула саны бар кальций гидроксиді; в) осындай молекула саны бар оттегі.
а) 2 моль натрий гидроксиді; б) 9,03*1023 сутегі молекуласы; в) 3,01*1023 көміртегі атомы.
2-тапсырма Жұптық жұмыс Берілген қосылыстардың зат мөлшерін, массасын және молекула сандарын есептеңіз
Дескриптор : қосылыстардың зат мөлшерін есептейді; қосылыстың массасын есептейді; қосылыстың молекула санын есептейді; ЕББК тапсырмасы Таразының сол жақ табақшасында 18.06 * 10 23 мыс атомы бар. Таразыны теңестіру үшін екінші табақшасына қанша грамм күкірт салу керек? Дескриптор : күкірттің қанша массасы керек екенін есептейді; |
Топтық жұмыс
Масса және зат мөлшері арасындағы өзара байланысты формула арқылы көрсетеді.
Заттың мөлшері арқылы массаны анықтайды.
Белгілі зат мөлшері арқылы әр элементтің атом санын есептейді. Берілген қосылыстардың зат мөлшерін, массасын және молекула сандарын есептеңіз Масса және зат мөлшері арасындағы байланысты көрсететін формуланы жазыңыз. Судың зат мөлшерін есепте |
Дескриптор масса және зат мөлшері арасындағы өзара байланысты формула арқылы көрсете алады; заттың мөлшері арқылы массаны анықтайды; белгілі зат мөлшері арқылы әр элементтің атом санын есептейді; Жалпы балл-4
Дескриптор масса және зат мөлшері арасындағы өзара байланысты формула арқылы көрсете алады;2 балл заттың мөлшері арқылы массаны анықтайды;2 балл белгілі зат мөлшері арқылы әр элементтің атом санын есептейді; 2 балл |
Оқулық Химия 8-сынып Тапсырма жазылган парактар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс «Шығу билеті»
|
Кері байланыс «Шығу билеті» |
Кері байланыс: «Шығу билеті» арқылы |
|||||||||||||||||||||
|
2 мин |
Үй тапсырмасы §.19 оку |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













