Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы:
М.Өтемісұлы " Мен, мен едім, мен едім" өлеңі
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 3 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. |
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны
|
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе/10мин/
|
“Махамбет жырлары – өз заманындағы ең қанды, ең әсерлі сөз, көпшіліктің өз үні, өз тілі, өз арман талабы. Бүкіл ХІХ ғасыр әдебиетінде қимыл мен күрес жырын Махамбеттей жырлаған ақын болған емес. Алды да, арты да – бір өзі” Мұхтар Әуезов |
Өткен тақырып бойынша сұрақтар:
learningapps.org платформасының тапсырмаларын орындайды. «Махамбеттің өмірі», «Махамбет» пазлын құрастыру. |
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
https://learningapps.org/createApp.php
|
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 15 мин. |
Жаңа тақырып: «Мен, мен едім, мен едім» өлеңін мәнерлеп оқу. Бейнеролик көрсету. Әдебиеттегі психологизм туралы түсіндіру. Психологизм - адамның көңіл-күй, ой-толғам болмысы төңірегіндегі нақты материалдық құбылыстар сырын түсінуге ұмтылу. Қаһарманның рухани әлемін, жан сырын жеткізудің амал-тәсілдерінің жиынтығы. |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл. -кестені толтырады |
Слайд, бейнеролик
|
||
|
|
№2-тапсырма:
|
Дескриптор: Жалпы – 4 балл.
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері, көрнекі қағаздар, ДК, т.б.. |
||
|
/5мин/ |
№3-тапсырма: Қалай ойлайсыңдар, «Мен, мен едім, мен едім...» деп сөйлеу менмендікке апармай ма? Қандай жағдайда, кімнің олай сөйлеуге құқы болуы мүмкін?
Үйге тапсырма: «Мен, мен едім, мен едім» өлеңін жаттау.
Қосымша тапсырма: https://www.youtube.com/watch?v=p9CexAqM80o Сілтеме арқылы Махамбет туралы деректі фильмді көру.
|
Дескриптор: Жалпы - 3 балл. -мінездеме береді |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, ДК, т.б.. |
||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 2 мин.
|
«Ментиметер» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тақтадан көреді.
Тиімділігі:Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын ментиметер сайты арқылы смс жіберіп сабаққа қорытынды жасайды. Мақсаты:Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. |
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды 10 балдық жүйемен бағалау. |
https://www.mentimeter.com/app
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
М.Өтемісұлы "Мен, мен едім, мен едім" өлеңі
М.Өтемісұлы "Мен, мен едім, мен едім" өлеңі
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы:
М.Өтемісұлы " Мен, мен едім, мен едім" өлеңі
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 3 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. |
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны
|
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе/10мин/
|
“Махамбет жырлары – өз заманындағы ең қанды, ең әсерлі сөз, көпшіліктің өз үні, өз тілі, өз арман талабы. Бүкіл ХІХ ғасыр әдебиетінде қимыл мен күрес жырын Махамбеттей жырлаған ақын болған емес. Алды да, арты да – бір өзі” Мұхтар Әуезов |
Өткен тақырып бойынша сұрақтар:
learningapps.org платформасының тапсырмаларын орындайды. «Махамбеттің өмірі», «Махамбет» пазлын құрастыру. |
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
https://learningapps.org/createApp.php
|
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 15 мин. |
Жаңа тақырып: «Мен, мен едім, мен едім» өлеңін мәнерлеп оқу. Бейнеролик көрсету. Әдебиеттегі психологизм туралы түсіндіру. Психологизм - адамның көңіл-күй, ой-толғам болмысы төңірегіндегі нақты материалдық құбылыстар сырын түсінуге ұмтылу. Қаһарманның рухани әлемін, жан сырын жеткізудің амал-тәсілдерінің жиынтығы. |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл. -кестені толтырады |
Слайд, бейнеролик
|
||
|
|
№2-тапсырма:
|
Дескриптор: Жалпы – 4 балл.
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері, көрнекі қағаздар, ДК, т.б.. |
||
|
/5мин/ |
№3-тапсырма: Қалай ойлайсыңдар, «Мен, мен едім, мен едім...» деп сөйлеу менмендікке апармай ма? Қандай жағдайда, кімнің олай сөйлеуге құқы болуы мүмкін?
Үйге тапсырма: «Мен, мен едім, мен едім» өлеңін жаттау.
Қосымша тапсырма: https://www.youtube.com/watch?v=p9CexAqM80o Сілтеме арқылы Махамбет туралы деректі фильмді көру.
|
Дескриптор: Жалпы - 3 балл. -мінездеме береді |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, ДК, т.б.. |
||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 2 мин.
|
«Ментиметер» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тақтадан көреді.
Тиімділігі:Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын ментиметер сайты арқылы смс жіберіп сабаққа қорытынды жасайды. Мақсаты:Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. |
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды 10 балдық жүйемен бағалау. |
https://www.mentimeter.com/app
|
|
шағым қалдыра аласыз



















