|
Күні: |
Коуч: Қалдыбаева Айдын Асанбекқызы |
|
|
Коучингтің тақырыбы: |
Мұғалімдерді ынталандыруда ақпараттық технологияларды қолдану |
|
|
Мақсаты: |
Әріптестердің оқыту мен оқу үдерісіне жаңа әдіс-тәсілдерді АКТ-ның мүмкіндіктерін барынша тиімді пайдалану арқылы үйрету . сабақ беру барысында АКТ-ны қолдануға дағдыландыру; |
|
|
Түйінді идея: |
Сабақ барысында AКТ-ні қолдану оқу процесінің тиімділігін арттырады және оқушылардың танымдық қабілетін ,сандық сауаттылығы мен әлеуетін арттырады |
|
|
Күтілетін нәтиже: |
АКТ-ні оқытудың қай кезеңінде пайдалануға болатындығын, сонымен қатар сабақта АКТ-ні пайдалану арқылы танымдық қабілетін дамытады, АКТ құралдарымен жұмыс істеудің жолдарын үйренеді |
|
|
Дерек көздер |
Shulman. L.S (1986) Кім қалай түсінеді: оқу үдерісіндегі білімнің өсуі. Mishra.P Koehler M .J (2006) |
|
|
Ресурстар |
АКТ. |
|
|
Сабақтың барысы
|
Коучтің іс әрекеті |
Қатысушының іс әрекеті Сұрақтар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 2минут Топқа бөлу 3 минут Пікірлесу 15 минут Бағалау 3 минут стратегияларды пайдаланып ой бөлісу 15 минут Кері байланыс 3 минут Талқылау 15 минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал туғызамын. Шаттық шеңберінде тұрып лентаны бір-біріне ұзатып тілек сөздер айтып, «Өрмекші торы» әдісі арқылы желілік байланыс орнатамын. «Телефон», «Компьютер», «Интернет» болып топқа бөлінеді . Ой қозғау үшін «Бүркіт» туралы бейнеролик көрсетемін. «Мен өзгеру керекпін бе?» деген сұрақ қойып, әріптестердің жеке-жеке ойын тыңдап көремін . Топтар бірін-бірі бағалайды. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі бойынша тұжырымдамалық картаға барлық білетін АКТ құралдарын түсіреді. Жеке орындайды,жұппен талқылайды, топпен бөліседі.Ортақ шешімге келеді. Сұрақтар:
Мектеп жүйесіне тиімсіз деп санаған АКТ құралдарын сызықпен қоршаңыздар. SWOT әдісін пайдаланып АКТ туралы ақпарат жинақтау. S – күшті жақтары W - әлсіз тұстары O - мүмкіндіктері T - қауіпті жақтарын анықтап кластер арқылы топтық жұмыста қорғайды. «Мұғалім сабақты керемет түсіндірген» бейнеролик көрсетемін.( АКТ қолданылмаған.) Сонымен қатар, АКТ арқылы өтілген бір сабақты көрсетемін. Сұрақ: Осы екі бейнеде оқушылар қаншалықты тыңдады, меңгерді. Сіздің пікіріңіз? Бұл білім оқушыға қаншалықты тиімді болды, қаншалықты оқушыда сақталды.салыстыра отырып дәлел келтіреді «Кім қалай түсінеді?» әдісі арқылы «пәндік, технологиялық,педагогикалық білім» осы үш аспекті жайында өз ойларын айтады. «кәсіпқой мұғалім» деген сөзді түсінеді. Презентация арқылы көрсетілім қойылады. Тапсырма: Ертеңгі өтетін сабағынан бір тапсырмаға АКТ қолданып көрсетіңіз. «Сандық білім ресурстарына қойылатын талаптардың» мазмұны жайлы АКТ-дан көрсетілім болады. Сабақты қорытындылау. «Білімді ақпараттандыру» дегенді қалай түсінесіздер? өз ойларын жазып қалдырады. «Жaқсылық тaмшылaры» кері байланыс aламын.
|
Жағымды атмосфера орнайды. Мұғалімдер мұғалімнің өзгеруінің қажеттілігі жайлы, өзінің жұмысы туралы ойланады. Пікір алмасады.Ой талқы болады Берілген сұрақты топта талқылап, өз ойларын тұжырымдамалық картаға түсіреді. Әріптестер теорияға, дәлелдерге жүгінеді. АКТ туралы маңызды ақпараттар ұсынады. Мұғалім сыни көзқараспен қарайды,өз пікірін ортаға салады, салыстырмалы түрде өз тәжірибесінен мысал келтіреді «пәндік, технологиялық,педагогикалық білім» туралы топ болып ойланады. «кәсіпқой» мұғалім деген сөзді түсінеді. Сандық білім ресурстарына қойылатын талаптардың» мазмұнын түсінеді «Білімді ақпараттандыру» дегенді қалай түсінесіздер? өз ойларын жазып қалдырады. «Жaқсылық тaмшылaры» әдісі арқылы кері байланыс береді. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мұғалімдерді ынталандыруда ақпараттық технологияларды қолдану
Мұғалімдерді ынталандыруда ақпараттық технологияларды қолдану
|
Күні: |
Коуч: Қалдыбаева Айдын Асанбекқызы |
|
|
Коучингтің тақырыбы: |
Мұғалімдерді ынталандыруда ақпараттық технологияларды қолдану |
|
|
Мақсаты: |
Әріптестердің оқыту мен оқу үдерісіне жаңа әдіс-тәсілдерді АКТ-ның мүмкіндіктерін барынша тиімді пайдалану арқылы үйрету . сабақ беру барысында АКТ-ны қолдануға дағдыландыру; |
|
|
Түйінді идея: |
Сабақ барысында AКТ-ні қолдану оқу процесінің тиімділігін арттырады және оқушылардың танымдық қабілетін ,сандық сауаттылығы мен әлеуетін арттырады |
|
|
Күтілетін нәтиже: |
АКТ-ні оқытудың қай кезеңінде пайдалануға болатындығын, сонымен қатар сабақта АКТ-ні пайдалану арқылы танымдық қабілетін дамытады, АКТ құралдарымен жұмыс істеудің жолдарын үйренеді |
|
|
Дерек көздер |
Shulman. L.S (1986) Кім қалай түсінеді: оқу үдерісіндегі білімнің өсуі. Mishra.P Koehler M .J (2006) |
|
|
Ресурстар |
АКТ. |
|
|
Сабақтың барысы
|
Коучтің іс әрекеті |
Қатысушының іс әрекеті Сұрақтар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 2минут Топқа бөлу 3 минут Пікірлесу 15 минут Бағалау 3 минут стратегияларды пайдаланып ой бөлісу 15 минут Кері байланыс 3 минут Талқылау 15 минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал туғызамын. Шаттық шеңберінде тұрып лентаны бір-біріне ұзатып тілек сөздер айтып, «Өрмекші торы» әдісі арқылы желілік байланыс орнатамын. «Телефон», «Компьютер», «Интернет» болып топқа бөлінеді . Ой қозғау үшін «Бүркіт» туралы бейнеролик көрсетемін. «Мен өзгеру керекпін бе?» деген сұрақ қойып, әріптестердің жеке-жеке ойын тыңдап көремін . Топтар бірін-бірі бағалайды. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі бойынша тұжырымдамалық картаға барлық білетін АКТ құралдарын түсіреді. Жеке орындайды,жұппен талқылайды, топпен бөліседі.Ортақ шешімге келеді. Сұрақтар:
Мектеп жүйесіне тиімсіз деп санаған АКТ құралдарын сызықпен қоршаңыздар. SWOT әдісін пайдаланып АКТ туралы ақпарат жинақтау. S – күшті жақтары W - әлсіз тұстары O - мүмкіндіктері T - қауіпті жақтарын анықтап кластер арқылы топтық жұмыста қорғайды. «Мұғалім сабақты керемет түсіндірген» бейнеролик көрсетемін.( АКТ қолданылмаған.) Сонымен қатар, АКТ арқылы өтілген бір сабақты көрсетемін. Сұрақ: Осы екі бейнеде оқушылар қаншалықты тыңдады, меңгерді. Сіздің пікіріңіз? Бұл білім оқушыға қаншалықты тиімді болды, қаншалықты оқушыда сақталды.салыстыра отырып дәлел келтіреді «Кім қалай түсінеді?» әдісі арқылы «пәндік, технологиялық,педагогикалық білім» осы үш аспекті жайында өз ойларын айтады. «кәсіпқой мұғалім» деген сөзді түсінеді. Презентация арқылы көрсетілім қойылады. Тапсырма: Ертеңгі өтетін сабағынан бір тапсырмаға АКТ қолданып көрсетіңіз. «Сандық білім ресурстарына қойылатын талаптардың» мазмұны жайлы АКТ-дан көрсетілім болады. Сабақты қорытындылау. «Білімді ақпараттандыру» дегенді қалай түсінесіздер? өз ойларын жазып қалдырады. «Жaқсылық тaмшылaры» кері байланыс aламын.
|
Жағымды атмосфера орнайды. Мұғалімдер мұғалімнің өзгеруінің қажеттілігі жайлы, өзінің жұмысы туралы ойланады. Пікір алмасады.Ой талқы болады Берілген сұрақты топта талқылап, өз ойларын тұжырымдамалық картаға түсіреді. Әріптестер теорияға, дәлелдерге жүгінеді. АКТ туралы маңызды ақпараттар ұсынады. Мұғалім сыни көзқараспен қарайды,өз пікірін ортаға салады, салыстырмалы түрде өз тәжірибесінен мысал келтіреді «пәндік, технологиялық,педагогикалық білім» туралы топ болып ойланады. «кәсіпқой» мұғалім деген сөзді түсінеді. Сандық білім ресурстарына қойылатын талаптардың» мазмұнын түсінеді «Білімді ақпараттандыру» дегенді қалай түсінесіздер? өз ойларын жазып қалдырады. «Жaқсылық тaмшылaры» әдісі арқылы кері байланыс береді. |
шағым қалдыра аласыз













