Сабақ жоспары
|
Тақырыбы: |
Мұнай экспорттаушы елдер |
|||
|
Мақсаты: |
Оқушыларға мұнай экспорттаушы елдер жайлы, географиялық орны мен геосаяси жағдайы туралы білім беру. |
|||
|
Оқу нәтижесі: |
Мұнай экспорттаушы елдердің табиғат жағдайы мен табиғат ресурстары, шаруашылығы жайлы толық мағлұмат алады. |
|||
|
Түйінді идея: |
Мұнай экспорттаушы елдердің экономикасы, ОПЕК ұйымы, ұйымға мүше елдер жайлы жан-жақты толық меңгереді. |
|||
|
Ресурстар: |
Оқулық, глобустар, маркер, стикер, флипчарт, А 4 қағаз, презентация, видео, атлас карта, Дүниежүзінің саяси картасы, кескін карта, тапсырма жазылған үлестірмелі қағаздар. |
|||
|
Стратегиялар: |
«Крестиктер-нөлдіктер» әдісі, «ПОПС формуласы», «Блоб» ағашы, «Венн диграммасы», сәйкестендіру тесті. |
|||
|
Бірлескен әрекетке негізделген жұмыс: |
Топтық жұмыс |
|||
|
Сабақтың жүру барысы: |
||||
|
Кезеңі |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Уақыты |
|
|
І.Ұйымдастыру кезеңі. |
1.Ынтымақтастық орта қалыптастырады. |
1.Шаттық шеңберіне тұрып, өз есімдерінің бас әрпінен басталатын Елдердің астанасын атын атап, сергіту сәтін өткізеді. |
5 минут |
|
|
ІІ.Ой қозғау кезеңі. |
2.Топқа бөледі. |
2. Мұнай качалкалары суретін таңдап, суреттің келесі жағындағы (Катар, Кувейт, Сауд Арабиясы,Бахрейн елдері) арқылы топқа бөлінеді. |
5 минут |
|
|
ІІІ.Танымдық кезең. |
3. Үй тапсырмасын сұрау мақсатында «Крестиктер-нөлдіктер» әдісі арқылы тордағы сандарды атай отырып, сұрақтар беріледі. Егер сұрақтарға жауап берілмесе, крестиктер қойылады. 4.Жаңа тақырып бойынша, «ПОПС» формуласы арқылы тақырыпты қорғайды. |
3.«Крестиктер-нөлдіктер» әдісі бойынша оқушылар сұрақтарға жауап береді. 4. «ПОПС» формуласы арқылы оқушылар қорғайды. Менің ойымша........... Себебі............................ Оны мен мынадай, мысалдармен дәлелдей аламын............................. Түйінді идея...................... |
15 минут |
|
|
IV.Жинақтау кезеңі. |
5. 4 топқа жаңа тақырып бойынша тапсырмалар беріледі. І-топқа. «Сәйкестендіру» ІІ, ІІІ-топқа. Венн диаграммасы ІV. Тест тапсырмасы |
5. Топтық жұмыста оқушылар берілген тапсырманы орындайды. І топ: Сәйкестендіру тесті ІІ топ: Венн диаграмма ІІІ топ: Венн диаграмма ІV топ: Тест |
5 минут |
|
|
V.Сабақты бекіту кезеңі. |
5.Кері байланыс ұсынады. 6.Үйге тапсырма береді: §15 Кескін картаға мұнай экспорттайтын елдерді түсіру. |
5. «Блоб» ағашы арқылы кері байланыс жасайды. 6.Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады. |
5 минут |
|
|
VI.Бағалау кезеңі. |
7.Формативті және суммативті бағалаймын. |
7.Бағаланады. |
5 минут |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мұнай экспорттаушы елдер
Сабақ жоспары
|
Тақырыбы: |
Мұнай экспорттаушы елдер |
|||
|
Мақсаты: |
Оқушыларға мұнай экспорттаушы елдер жайлы, географиялық орны мен геосаяси жағдайы туралы білім беру. |
|||
|
Оқу нәтижесі: |
Мұнай экспорттаушы елдердің табиғат жағдайы мен табиғат ресурстары, шаруашылығы жайлы толық мағлұмат алады. |
|||
|
Түйінді идея: |
Мұнай экспорттаушы елдердің экономикасы, ОПЕК ұйымы, ұйымға мүше елдер жайлы жан-жақты толық меңгереді. |
|||
|
Ресурстар: |
Оқулық, глобустар, маркер, стикер, флипчарт, А 4 қағаз, презентация, видео, атлас карта, Дүниежүзінің саяси картасы, кескін карта, тапсырма жазылған үлестірмелі қағаздар. |
|||
|
Стратегиялар: |
«Крестиктер-нөлдіктер» әдісі, «ПОПС формуласы», «Блоб» ағашы, «Венн диграммасы», сәйкестендіру тесті. |
|||
|
Бірлескен әрекетке негізделген жұмыс: |
Топтық жұмыс |
|||
|
Сабақтың жүру барысы: |
||||
|
Кезеңі |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Уақыты |
|
|
І.Ұйымдастыру кезеңі. |
1.Ынтымақтастық орта қалыптастырады. |
1.Шаттық шеңберіне тұрып, өз есімдерінің бас әрпінен басталатын Елдердің астанасын атын атап, сергіту сәтін өткізеді. |
5 минут |
|
|
ІІ.Ой қозғау кезеңі. |
2.Топқа бөледі. |
2. Мұнай качалкалары суретін таңдап, суреттің келесі жағындағы (Катар, Кувейт, Сауд Арабиясы,Бахрейн елдері) арқылы топқа бөлінеді. |
5 минут |
|
|
ІІІ.Танымдық кезең. |
3. Үй тапсырмасын сұрау мақсатында «Крестиктер-нөлдіктер» әдісі арқылы тордағы сандарды атай отырып, сұрақтар беріледі. Егер сұрақтарға жауап берілмесе, крестиктер қойылады. 4.Жаңа тақырып бойынша, «ПОПС» формуласы арқылы тақырыпты қорғайды. |
3.«Крестиктер-нөлдіктер» әдісі бойынша оқушылар сұрақтарға жауап береді. 4. «ПОПС» формуласы арқылы оқушылар қорғайды. Менің ойымша........... Себебі............................ Оны мен мынадай, мысалдармен дәлелдей аламын............................. Түйінді идея...................... |
15 минут |
|
|
IV.Жинақтау кезеңі. |
5. 4 топқа жаңа тақырып бойынша тапсырмалар беріледі. І-топқа. «Сәйкестендіру» ІІ, ІІІ-топқа. Венн диаграммасы ІV. Тест тапсырмасы |
5. Топтық жұмыста оқушылар берілген тапсырманы орындайды. І топ: Сәйкестендіру тесті ІІ топ: Венн диаграмма ІІІ топ: Венн диаграмма ІV топ: Тест |
5 минут |
|
|
V.Сабақты бекіту кезеңі. |
5.Кері байланыс ұсынады. 6.Үйге тапсырма береді: §15 Кескін картаға мұнай экспорттайтын елдерді түсіру. |
5. «Блоб» ағашы арқылы кері байланыс жасайды. 6.Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады. |
5 минут |
|
|
VI.Бағалау кезеңі. |
7.Формативті және суммативті бағалаймын. |
7.Бағаланады. |
5 минут |
|
шағым қалдыра аласыз


