|
Бөлім |
Экология:ядролық және мұнай өндірістері. Шешендік сөздер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Акшауова Раушан Ыскаковна |
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
|
|
Сабақтың тақырыбы : |
Мұнай өнеркәсібі және қоршаған орта |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
11.1.2.1. -мамандандырылған тар аядағы арнайы мәтіндердегі мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды,тілдік оралымдарды,мәтін үзінділерін талдау; 11.3.5.1.-әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып,шығармашылық жұмыстар(өлең,әңгіме,естелік,шығарма)ұсына білу; |
|
Сабақ мақсаты: |
Мәтін үзінділеріне талдау жүргізіп,сілтеме жасау жолын ұсынады,тақырыптық тапсырмаларды орындауда көркемдік құралдарды ұтымды пайдаланады.Жазба жұмыстарында ерекше шығармашылық қабілеті көрініс табады. |
Сабақ барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагог әрекеті |
Оқушы әрекеті |
ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақ басы |
Жаңа тақырыпқа кіріспе.Ойтүрткі сұрақтары:
Қызығушылықты ояту: «Ой шақыру» әдісі. Оқулықта берілген суретке байланысты өз пікірлерін ортаға салады.
Артық болмас білгенің!
|
Ойтүрткі сұрақтарға жауап береді.Суретке қарап,өз пікірлерін ортаға салады. |
11-сынып оқулығы |
||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы |
2-тапсырма. Мәтіндерді мұқият оқып,салыстыра талдаңдар.
Дескриптор: Мәтінде көтерілген мәселені анықтайды; Мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін көрсетеді; Құрылымы мен тілдік ерекшеліктеріне талдау жасайды.
Топтық тапсырма. «Қазақстандағы мұнай өнеркәсібі және қоршаған орта»тақырыбына SWOT талдау жүргізу. Дескриптор: Өз ойын дәлелдеуде ғылыми еңбектерге сүйенеді; Алынған деректерге сілтеме жасайды; Көркемдік құралдарды тиімді пайдаланады.
3-тапсырма.Көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, «Таза болса табиғат,аман болар адамзат» тақырыбында өз таңдауларың бойынша шығармашылық жұмыстың бір түрін орындаң
|
Мәтіндерді мұқият оқиды,салыстыра талдайды.
Топтық жұмыс ережесін сақтайды. Тапсырманы шартына сай орындайды.
|
Оқулық
Оқулық Жұмыс дәптерлері |
||||||||||||||||
|
Соңы 5мин |
Үй тапсырмасы: 6 -тапсырма. БАҚ,энциклопедиялық,ғылыми-көпшілік еңбектерден еліміздегі мұнай және газ кен орындары туралы деректер жинап,«Мұнай мен газ – Қазақстанның басты шикізат байлығы» тақырыбында мақала дайындау.
|
Сабақ туралы ойын айтады
Үй тапсырмасын белгілеп алады |
|
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мұнай өнеркәсібі және қоршаған орта
Мұнай өнеркәсібі және қоршаған орта
|
Бөлім |
Экология:ядролық және мұнай өндірістері. Шешендік сөздер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Акшауова Раушан Ыскаковна |
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
|
|
Сабақтың тақырыбы : |
Мұнай өнеркәсібі және қоршаған орта |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
11.1.2.1. -мамандандырылған тар аядағы арнайы мәтіндердегі мақсатты аудиторияға арналған терминдер мен ұғымдарды,тілдік оралымдарды,мәтін үзінділерін талдау; 11.3.5.1.-әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып,шығармашылық жұмыстар(өлең,әңгіме,естелік,шығарма)ұсына білу; |
|
Сабақ мақсаты: |
Мәтін үзінділеріне талдау жүргізіп,сілтеме жасау жолын ұсынады,тақырыптық тапсырмаларды орындауда көркемдік құралдарды ұтымды пайдаланады.Жазба жұмыстарында ерекше шығармашылық қабілеті көрініс табады. |
Сабақ барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагог әрекеті |
Оқушы әрекеті |
ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақ басы |
Жаңа тақырыпқа кіріспе.Ойтүрткі сұрақтары:
Қызығушылықты ояту: «Ой шақыру» әдісі. Оқулықта берілген суретке байланысты өз пікірлерін ортаға салады.
Артық болмас білгенің!
|
Ойтүрткі сұрақтарға жауап береді.Суретке қарап,өз пікірлерін ортаға салады. |
11-сынып оқулығы |
||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы |
2-тапсырма. Мәтіндерді мұқият оқып,салыстыра талдаңдар.
Дескриптор: Мәтінде көтерілген мәселені анықтайды; Мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін көрсетеді; Құрылымы мен тілдік ерекшеліктеріне талдау жасайды.
Топтық тапсырма. «Қазақстандағы мұнай өнеркәсібі және қоршаған орта»тақырыбына SWOT талдау жүргізу. Дескриптор: Өз ойын дәлелдеуде ғылыми еңбектерге сүйенеді; Алынған деректерге сілтеме жасайды; Көркемдік құралдарды тиімді пайдаланады.
3-тапсырма.Көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, «Таза болса табиғат,аман болар адамзат» тақырыбында өз таңдауларың бойынша шығармашылық жұмыстың бір түрін орындаң
|
Мәтіндерді мұқият оқиды,салыстыра талдайды.
Топтық жұмыс ережесін сақтайды. Тапсырманы шартына сай орындайды.
|
Оқулық
Оқулық Жұмыс дәптерлері |
||||||||||||||||
|
Соңы 5мин |
Үй тапсырмасы: 6 -тапсырма. БАҚ,энциклопедиялық,ғылыми-көпшілік еңбектерден еліміздегі мұнай және газ кен орындары туралы деректер жинап,«Мұнай мен газ – Қазақстанның басты шикізат байлығы» тақырыбында мақала дайындау.
|
Сабақ туралы ойын айтады
Үй тапсырмасын белгілеп алады |
|
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














