|
Білім беру ұйымының атауы |
Абай атындағы мамандандырылған қазақ мектеп-гимназиясы |
|||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Махаббат және абырой |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Әмірбек Әсемай Болатбекқызы |
|||||||||||
|
Күні: |
13.02.2025 |
|||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны:23 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шығарманың тарихи құндылығы |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:. |
8.3.1.1 шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беру |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өзіндік ой-пікірін дәлелдеу үшін драма мәтінінен алынған үзінділерді тиімді қолдануға дағдыландыру; Шығарма мазмұнындағы құндылықтардың заманауилығы мен жаңашылдығын бағалау. |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Ұйымдастыру 10минут
Сабақтың ортасы 20минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Оқушыларға жағымды психологиялық ахуал туғызу. ІІ. Қызығушылықты ояту. Өткен тақырыпты қайталап, еске түсіру мақсатында «жуан/жіңішке» сұрақтарға жауап береді. -«Жіңішке сұрақтар» 1.«Үйдегі төртеуі төрт азамат болмай, өз басымның қамын ойлауға хақым жоқ» дейтін кім? 2. Қонаққа келген жастардың айтысының тақырыбы не? -«Жуан сұрақтар» 1.Қабен неге өтінішін орындата алмады? 2. Қамажайдың өз бақытынан бас тарту себебіне 3 дәлел келтіріңіз. Мағынаны тану. 1-Тапсырма. Драмадағы басты оқиғаларға назар аудара отырып оқушылар «Үзінділер мен комментарийлер» кестесімен жұмыс жасайды
2-тапсырма «Талқылау сатылары» әдісі «Әпке» драмасындағы кейіпкердің жалғыз қалмауына мүмкіндігі бар ма еді? Оқушылардың ойлануына уақыт бөлінеді, олар айтылған тұжырыммен келісетін/келіспейтінін және оның себебін көрсетуі керек. Содан кейін оқушылар бұрылып бір-біріне қарап отырады. Осыдан кейін әр бағыттың жауабын жоққа шығару мақсатында талқылау/дебат ұйымдастыруға болады. Бірінші талқылаудан кейін оқушыларға 5 секунд беріп, пікірін, көзқарасын өзгерткен оқушы болса, өз шешімін түсіндіруі сұралады.
|
Оқушылар мұғалімді тыңдайды,зер салып тыңдайды.Сұрақтар
Оқушылар драмадағы басты оқиғаларға назар аудара отырып оқушылар «Үзінділер мен комментарийлер» кестесімен жұмыс жасайды.
Оқушылар екі топқа бөлініп, бір-біріне қарама-қарсы, сосын бұрылып арқаларын беріп отырады. Топтарға сұрақ беріледі. |
|
«Үзінділер мен комментарийлер» кестесі |
||||||||
|
Бекіту |
«Ашық микрофон» әдісі.
|
Сабақ бойынша түсінгендерін айтады. |
|
|
||||||||
|
Үйге тапсырма |
Драмадағы көтерілген тарихи мәселелерге қатыстырып сұрақ- жауап құрастырып келеді |
|
|
|
||||||||
![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мұқағали лирик ақын 8-сынып ҚМЖ
Мұқағали лирик ақын 8-сынып ҚМЖ
|
Білім беру ұйымының атауы |
Абай атындағы мамандандырылған қазақ мектеп-гимназиясы |
|||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Махаббат және абырой |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Әмірбек Әсемай Болатбекқызы |
|||||||||||
|
Күні: |
13.02.2025 |
|||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны:23 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шығарманың тарихи құндылығы |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:. |
8.3.1.1 шығармадағы материалдық және рухани құндылықтарды заманауи тұрғыда салыстырып, жаңашылдығына баға беру |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өзіндік ой-пікірін дәлелдеу үшін драма мәтінінен алынған үзінділерді тиімді қолдануға дағдыландыру; Шығарма мазмұнындағы құндылықтардың заманауилығы мен жаңашылдығын бағалау. |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Ұйымдастыру 10минут
Сабақтың ортасы 20минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Оқушыларға жағымды психологиялық ахуал туғызу. ІІ. Қызығушылықты ояту. Өткен тақырыпты қайталап, еске түсіру мақсатында «жуан/жіңішке» сұрақтарға жауап береді. -«Жіңішке сұрақтар» 1.«Үйдегі төртеуі төрт азамат болмай, өз басымның қамын ойлауға хақым жоқ» дейтін кім? 2. Қонаққа келген жастардың айтысының тақырыбы не? -«Жуан сұрақтар» 1.Қабен неге өтінішін орындата алмады? 2. Қамажайдың өз бақытынан бас тарту себебіне 3 дәлел келтіріңіз. Мағынаны тану. 1-Тапсырма. Драмадағы басты оқиғаларға назар аудара отырып оқушылар «Үзінділер мен комментарийлер» кестесімен жұмыс жасайды
2-тапсырма «Талқылау сатылары» әдісі «Әпке» драмасындағы кейіпкердің жалғыз қалмауына мүмкіндігі бар ма еді? Оқушылардың ойлануына уақыт бөлінеді, олар айтылған тұжырыммен келісетін/келіспейтінін және оның себебін көрсетуі керек. Содан кейін оқушылар бұрылып бір-біріне қарап отырады. Осыдан кейін әр бағыттың жауабын жоққа шығару мақсатында талқылау/дебат ұйымдастыруға болады. Бірінші талқылаудан кейін оқушыларға 5 секунд беріп, пікірін, көзқарасын өзгерткен оқушы болса, өз шешімін түсіндіруі сұралады.
|
Оқушылар мұғалімді тыңдайды,зер салып тыңдайды.Сұрақтар
Оқушылар драмадағы басты оқиғаларға назар аудара отырып оқушылар «Үзінділер мен комментарийлер» кестесімен жұмыс жасайды.
Оқушылар екі топқа бөлініп, бір-біріне қарама-қарсы, сосын бұрылып арқаларын беріп отырады. Топтарға сұрақ беріледі. |
|
«Үзінділер мен комментарийлер» кестесі |
||||||||
|
Бекіту |
«Ашық микрофон» әдісі.
|
Сабақ бойынша түсінгендерін айтады. |
|
|
||||||||
|
Үйге тапсырма |
Драмадағы көтерілген тарихи мәселелерге қатыстырып сұрақ- жауап құрастырып келеді |
|
|
|
||||||||
![]()
шағым қалдыра аласыз














