|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Веб-жобалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 10 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мультимедианы енгізу. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.4.2.4 веб-бетте мультимедиа нысандарын енгізу үшін HTML тегтерін қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
веб-бетте мультимедиа нысандарын енгізу үшін HTML тегтерін қолданады |
|||
|
Жасампаздық пен жаңашылдық құндылығы |
• Әлемнің қазіргі ғылыми бейнесі, ғылым мен техниканың жетістіктері туралы білу • Ғылымның қоғам өміріндегі маңыздылығын дәлелдеу • Себеп-салдарлық және құрылымдық-функционалдық талдау элементтерін қолдана білу, неғұрлым күрделі нақты байланыстар мен олардың тәуелділіктерін зерттеу |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Психологиялық ахуал Жасанды интелект арқылы орындалады «Боди-арт» Барлық қатысушылар бірінің артына бірі тұрады. Соңғы ойыншы алдыңғының арқасына өзі қалаған суретті салады, ол ойыншы ненің суретін сезінгенін өзінің алдындағы оқушыға салады. Осылайша алдыңғы қатысушыға дейін сурет салу жалғасады. Соңғы және бірінші баланың суреттері салыстырылып, кімнің тұсынан ағаттық кеткені анықталады. Жағымды ахуал туады.. 3. Топқа бөлу: 3-түрлі түсті маркерлер арқылы топқа бөлу
4. «Конверт сұрақ» әдісі Үй тапсырмасын қайталау 3 топтағы 3 оқушыға 1-сұрақтан жазылып, конвертке салынады(өткен тақырыптар бойынша ). Әрбір оқушыда өзінікі болатындай етіп, бірнеше конверт дайындалады. Әрқайсысына бір минут беріледі: оқушы стикерде атын және жауабын жазады; бір минут өткен соң конверт өзінің тобындағы келесі оқушыға беріледі, осылай сұрақтарға барлығы жауап бергенше жүре береді. Стикерлерді жинап, бірнеше жауапты дауыстап оқыңыз (аттарын атамастан); сынып белгілі бір сұрақтың қаншалықты дұрыс болғанын талқылайды. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Оқушылар арасында жағымды ахуал орнайды 3. Маркерлердің түсі арқылы топқа бөлінеді 4. Үй тапсырмасына жауап береді. |
Дескриптор: Үй тапсырмасы бойынша берілген сұрақтарға жауап береді 2 балл |
Оқулық «Арман ПВ» Түрлі түсті маркер Конверт, стикер |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа сабақты түсіндіреді
«Топтық жұмыс» 1-тапсырма «Бірге ойлаймыз» әдісі. Топтарға тапсырма беріледі 1-топ
2- топ
3-топ
Жұптық жұмыс 2-тапсырма «Ойлан, Жұптас, Пікірлес» әдісі Оқушылар берілген тапсырма бойынша ойланып, жұптасып талқылайды. Керекті мәліметті дәптерге жазады
ЕБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Сұраққа жауап береді Мультимедиа деген не? «Жеке жұмыс» Компьютермен жұмыс 3 -тапсырма «Миға шабуыл» әдісі
Сергіту сәті Берілген сілтеме бойынша нейро жаттығулар жасайды Сабақты қорытындылау: «Wordwall» платформасы бойынша сұрақтарға жауап береді |
Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды 2- тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды Сергіту сәті жасалады Онлайн платформада сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор - Мультимедианың не екенін айтады -Фрейм қайда орналасатынын айтады 2 балл Дескриптор: -Сурет, аудио, бейне файлдарды web-бетке орналастыруы бойынша сызбаны толтырады 2 балл Дескриптор: Сұраққа жауап береді Дескриптор: Өз өмірбаяндарың жазылған web-бет жасайды -Өздерінің сүйікті музыкаларын web-бетке қосады Өздерінің қызықты сәт бейнесін web-бетке қосады 2 балл Дескриптор: Онлайн платформа арқылы сұрақтарға жауап береді 2 балл |
Презентация А-4 парақша, маркер, стикер Оқулық , дәптер, тапсырма, ноутбук тапсырма Ноутбук, оқулық Сергіту сәті https://video-preview.s3.yandex.net/s31IQgEAAAA.mp4 онлайн сілтеме https://wordwall.net/cs/resource/68412840 |
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау Үй тапсырмасы |
2.Кері байланыс:
Бағалау 10 балдық жүйемен бағаланады &46-47 оқу. 168-172 бет |
Өзін-өзі бағалау. |
10 балл жинайды |
Плакат /слайд, стикер/ |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мультимедианы енгізу.10-сынып. Қысқа мерзімді сабақ жоспары.
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Веб-жобалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 10 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мультимедианы енгізу. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.4.2.4 веб-бетте мультимедиа нысандарын енгізу үшін HTML тегтерін қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
веб-бетте мультимедиа нысандарын енгізу үшін HTML тегтерін қолданады |
|||
|
Жасампаздық пен жаңашылдық құндылығы |
• Әлемнің қазіргі ғылыми бейнесі, ғылым мен техниканың жетістіктері туралы білу • Ғылымның қоғам өміріндегі маңыздылығын дәлелдеу • Себеп-салдарлық және құрылымдық-функционалдық талдау элементтерін қолдана білу, неғұрлым күрделі нақты байланыстар мен олардың тәуелділіктерін зерттеу |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Психологиялық ахуал Жасанды интелект арқылы орындалады «Боди-арт» Барлық қатысушылар бірінің артына бірі тұрады. Соңғы ойыншы алдыңғының арқасына өзі қалаған суретті салады, ол ойыншы ненің суретін сезінгенін өзінің алдындағы оқушыға салады. Осылайша алдыңғы қатысушыға дейін сурет салу жалғасады. Соңғы және бірінші баланың суреттері салыстырылып, кімнің тұсынан ағаттық кеткені анықталады. Жағымды ахуал туады.. 3. Топқа бөлу: 3-түрлі түсті маркерлер арқылы топқа бөлу
4. «Конверт сұрақ» әдісі Үй тапсырмасын қайталау 3 топтағы 3 оқушыға 1-сұрақтан жазылып, конвертке салынады(өткен тақырыптар бойынша ). Әрбір оқушыда өзінікі болатындай етіп, бірнеше конверт дайындалады. Әрқайсысына бір минут беріледі: оқушы стикерде атын және жауабын жазады; бір минут өткен соң конверт өзінің тобындағы келесі оқушыға беріледі, осылай сұрақтарға барлығы жауап бергенше жүре береді. Стикерлерді жинап, бірнеше жауапты дауыстап оқыңыз (аттарын атамастан); сынып белгілі бір сұрақтың қаншалықты дұрыс болғанын талқылайды. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Оқушылар арасында жағымды ахуал орнайды 3. Маркерлердің түсі арқылы топқа бөлінеді 4. Үй тапсырмасына жауап береді. |
Дескриптор: Үй тапсырмасы бойынша берілген сұрақтарға жауап береді 2 балл |
Оқулық «Арман ПВ» Түрлі түсті маркер Конверт, стикер |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа сабақты түсіндіреді
«Топтық жұмыс» 1-тапсырма «Бірге ойлаймыз» әдісі. Топтарға тапсырма беріледі 1-топ
2- топ
3-топ
Жұптық жұмыс 2-тапсырма «Ойлан, Жұптас, Пікірлес» әдісі Оқушылар берілген тапсырма бойынша ойланып, жұптасып талқылайды. Керекті мәліметті дәптерге жазады
ЕБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Сұраққа жауап береді Мультимедиа деген не? «Жеке жұмыс» Компьютермен жұмыс 3 -тапсырма «Миға шабуыл» әдісі
Сергіту сәті Берілген сілтеме бойынша нейро жаттығулар жасайды Сабақты қорытындылау: «Wordwall» платформасы бойынша сұрақтарға жауап береді |
Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды 2- тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды Сергіту сәті жасалады Онлайн платформада сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор - Мультимедианың не екенін айтады -Фрейм қайда орналасатынын айтады 2 балл Дескриптор: -Сурет, аудио, бейне файлдарды web-бетке орналастыруы бойынша сызбаны толтырады 2 балл Дескриптор: Сұраққа жауап береді Дескриптор: Өз өмірбаяндарың жазылған web-бет жасайды -Өздерінің сүйікті музыкаларын web-бетке қосады Өздерінің қызықты сәт бейнесін web-бетке қосады 2 балл Дескриптор: Онлайн платформа арқылы сұрақтарға жауап береді 2 балл |
Презентация А-4 парақша, маркер, стикер Оқулық , дәптер, тапсырма, ноутбук тапсырма Ноутбук, оқулық Сергіту сәті https://video-preview.s3.yandex.net/s31IQgEAAAA.mp4 онлайн сілтеме https://wordwall.net/cs/resource/68412840 |
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау Үй тапсырмасы |
2.Кері байланыс:
Бағалау 10 балдық жүйемен бағаланады &46-47 оқу. 168-172 бет |
Өзін-өзі бағалау. |
10 балл жинайды |
Плакат /слайд, стикер/ |
шағым қалдыра аласыз















