Материалдар / Мың көлеміндегі сандар
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Мың көлеміндегі сандар

Материал туралы қысқаша түсінік
Мұғалімдермен іс тәжірбие алмасу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
06 Қаңтар 2019
362
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады





Күні: 4.09.18

Сыныбы: 4 Г Математика

Тақырыбы: Мың көлеміндегі сандар

Мақсаты:

1. Оқушылардың 1000 көлемінде берілген есептер туралы білімдерін кеңейту, ауызша есептеу тәсілдері туралы мағлұмат беру.

2. Оқушылардың ойлауын, логикалық ойлауын, есте сақтау қабілетін зейінін дамыту.

3. Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, ақыл - ой белсенділігін арттыруға тәрбиелеу.


Саб. типі: қайталау сабақ

Саб. түрі: дәстүрлі сабақ

Саб. әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, есептеу.

Саб. көрн: дидактикалық материалдар

Жоспар:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

ІІІ. Үй тапсырмасын бекіту.

ІҮ. Жаңа сабақ.

Ү. Жаңа сабақты бекіту.

ҮІ. Пән аралық байланыс.

ҮІІ. Қорытынды.

ҮІІІ. Бағалау.

ІХ. Үйге тапсырма.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесіп, түгелдеу. ә) оқушылардың назарын сабаққа аудару.


ІІ. Қайталау сабақ.

а) Көбейту кестесін еске түсіру.

ә) Оқулықтағы тапсырмаларды орындау.


Мысал 1. Амалдарды орында (ауызша орындалады)

76 . 2 = 152 155 : 5 =31 102 . 4 = 408 126 : 6 = 21 31 . 3 = 93 48 : 2 = 24

Мысал 2.
Кестелерді толтыр.


Қосылғыш

32

86

24

32

Азайғыш

98

96

130

150

Қосылғыш

49

16

69

78

Азайтқыш

59

34

84

86

Қосындының

мәні

81

102

93

110

Айырманың

мәні

39

62

46

64


Мысал 3. Қолайлы тәсілмен есепте.

(2 . 66) . 5 = 2 . 5 . 66 = 10 . 66 = 660 (30 + 505) + 170 = 170 +30 +505 = 200+505 = 705

4 . (102 +110) = 110 . 4 +102 = 440 +102 = 542 (2 . 38) . 5 = 2 . 5 = 10 . 38 = 380


Мысал 4. Амалдарды орында (ауызша орындалады)

18 . 10 = 180 0 . 102 =0 405 + 0 = 405

1000 : 100 = 10 451 . 1= 451 128 : 1= 128

320 : 10 = 32 118 : 118 = 1 0 : 150 = 0


ІІІ. Жеке оқушылармен жұмыс. (дарынды және үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс)


Мысал 5. Ұзындық, аудан, көлем, масса, уақыт бірліктерін ата. (ауызша орындалады)


Мысал 6. Фигуралардың өлшемдерін тап. (ауызша орындалады)


Есеп 7

  1. Ш: 5 гүлден – 126 гүл шоғы Ш: 126 . 5 = 630

Барлығы - ? гүл Ж: барлығы 630 гүл бар.


  1. Ш: 3 гүлден – 56 гүл шоғы Ш: 3 . 56 = 168

Барлығы - ? гүл Ж: барлығы 168 гүл бар.


ІV. Сергіту сәті «Көңілді қалпақ» ойыны

Басына қалпақ түскен оқушы жеті байлықты табады.

Бірінші байлық - денсаулық.
Екінші байлық - еркіндік
Үшінші байлық - тіл байлық
Төртінші байлық - қайрат-күш
Бесінші байлық - ақ жаулық
Алтыншы байлық - балаңыз
Жетінші байлық - жүз саулық


Мысал 8. Өрнектердің мәндерін тап.

9 386

5 . (111 – 102) = 45 (162 +224) : 2 = 193

650 210

1000 – 325 . 2=350 2 . (120 + 90) = 420


Ой толғаныс. Есеп 9 28

Ш: Барды – 6 рет Ш: (16 + 12) . 6 = 168

Әр жолы – 16 мөңке, 12 алабұға Ж: барлығы 168 балық

Барлығы - ? балық


Мысал 11. Теңдеулерді шеш.

х + 68 = 274 х – 89 = 274 а + 186 = 504 900 – с = 75

х = 274 – 68 х = 274 + 89 а = 504 – 186 с = 900 – 75

х =206 х = 363 а = 318 с = 825


ІV. Саб. бекіту: Шығармашылық тапсырманы орындау.

V. Үйге тапсырма беру: Есеп 10

VІ.Бағалау:




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!