|
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Қысқа мерзімді жоспар Сабақтың тақырыбы: Музейдегі көне заттар |
|||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 5. «Өнер» |
||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Сембай А.С. |
||||
|
Күні : 29.01.2025 |
|
||||
|
Сынып: 3 «Д» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: Музейдегі көне заттар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.1.1 сөйлеу барысында мәтін тақырыбына сәйкес сөздерді қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаттары : |
Сөйлеу барысында мәтін тақырыбына сәйкес сөздерді қолданады. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу,түгелдеу. «Шаттық шеңбері» әдісі бойынша сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастырады. Үй тапсырмасын тексеру Ұ )Ой қозғау. Сабақтың тақырыбын болжату. Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру |
«Шаттық шеңбері» әдісі Күннен , жерден нәр алған Біз - өмірдің гүліміз. Бүгінгі күннің сәтінде Сәтті болсын күніміз!
«Миға шабуыл» әдісі арқылы жаңа тақырыпты оқушылар суреттер арқылы болжайды. |
|
Слайд Суреттер |
|
|
Сабақтың ортасы (9-42 минут) |
1Сөздікпен жұмыс: Жаңа сөздер: көне заттар-предметы древности құмыра-ваза, кувшин ыдыстар- посуда Жаңа сөздерге қатысты суреттер көрсетіледі, бірнеше рет қайталатады. Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру 2.Грамматикалық қоржын. Жіктік жалғауларды қайталау 3. Тыңдалым.Мәтінді екі рет мұқият тыңдатады. Бұл - Орталық музей. Ол үшқабатты. Бірінші |
Тыңдалым,айтылым. «Суретті сөздік» арқылы жаңа сөздермен танысады Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды.Жаңа сөздерді сөздікке жазады. 2.Оқылым.Айтылым. Жіктік жалғауларды қайталау: Мен музейге бардым Сен музейге бардың Сіз музейге бардыңыз Ол музейге барды 3.(Т) Тыңдалым/Оқылым Оқушылар мәтінді тыңдайды. Ақпараттың дұрыс, бұрыстығын анықтайды. |
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша! |
Слайд Слайд Оқулық 26 бет |
|
|
|
қабатта ұлттық аспаптар: домбыра, қобыз, сазсырнай бар. Екінші қабатта сандықтар, құмыралар, кеселер бар. Үшінші қабатта Алтын адам ескерткіші бар. Ол бұрын жауынгер болған. Оның киімі алтыннан қапталған. -Мәтін не туралы? 4. 2-тапсырма. Мәтінді оқы. Сұрақтарға жауап бер. Мен сабақтан соң сыныптас достарыммен бірге Орталық музейге бардым. Гид бізге экспонаттар туралы айтты. Музейде құмыра, кесе және т.б. көне зат көп. Әнелге көне домбыра ұнады. Маған «Алтын адам» ұнады. 2.1 Берілген сурет бойынша музей заттары мен музыкалық аспаптарды бөліп орналастыр. 5. 3-тапсырма .Суретке қарап, сөйлемдерді толықтыр. Ол қай күні музейге барады?Әлібек .... күні музейге барады. Анна ... күні музейге барады. Сергіту сәті Оқылым.5-тапсырма. Сөйлем құра.
|
4.Оқылым.Айтылым. Мәтінді түсініп оқиды. «Ыстық орындық» әдісі. Төменде берілген сұрақтарға жауап береді.
Суреттер бойынша музей заттар мен музыкалық аспаптарды бөліп орналастырады. Жазылым.3-тапсырма Суретке қарап, сөйлемдерді толықтырады. Әлібек сенбі күні музейге барады. Анна сейсенбі күні музейге барады. Сергіту сәтін орындайды. Сөйлем құрайды. |
Дескриптор: Жалпы3балл -мәтінді тыңдайды -тыңдағаны бойынша ақпараттың дұрыс бұрыстығын анықтайды -мәтіннің мазмұнын айтады. Дескриптор: Жалпы балл2 -мәтінді түсініп оқиды -берілген сұрақтарға жауап береді Дескриптор: 1 балл Суретке қарап, музей заттары мен музыкалық аспаптарды бөліп оналастырады Дескриптор:2балл -суретке қарап, сөйлемдерді толықтырады -көркем жазады. Дескриптор: 2 балл -сөздерді оқиды -сөйлем құрайды |
Wordwall платформасы Оқулық 27 бет Суреттер Оқулық 28 бет |
|
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Рефлексия. Оқушылар сабақтан алған әсерлерін білім энергиясы арқылы білдіреді. Үйге тапсырма: 28 бет сандықша –жаттау Бағалау . Google әдісі арқылы бағалау |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Музейдегі көне заттар
Музейдегі көне заттар
|
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Қысқа мерзімді жоспар Сабақтың тақырыбы: Музейдегі көне заттар |
|||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 5. «Өнер» |
||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Сембай А.С. |
||||
|
Күні : 29.01.2025 |
|
||||
|
Сынып: 3 «Д» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: Музейдегі көне заттар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.1.1 сөйлеу барысында мәтін тақырыбына сәйкес сөздерді қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаттары : |
Сөйлеу барысында мәтін тақырыбына сәйкес сөздерді қолданады. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу,түгелдеу. «Шаттық шеңбері» әдісі бойынша сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастырады. Үй тапсырмасын тексеру Ұ )Ой қозғау. Сабақтың тақырыбын болжату. Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру |
«Шаттық шеңбері» әдісі Күннен , жерден нәр алған Біз - өмірдің гүліміз. Бүгінгі күннің сәтінде Сәтті болсын күніміз!
«Миға шабуыл» әдісі арқылы жаңа тақырыпты оқушылар суреттер арқылы болжайды. |
|
Слайд Суреттер |
|
|
Сабақтың ортасы (9-42 минут) |
1Сөздікпен жұмыс: Жаңа сөздер: көне заттар-предметы древности құмыра-ваза, кувшин ыдыстар- посуда Жаңа сөздерге қатысты суреттер көрсетіледі, бірнеше рет қайталатады. Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру 2.Грамматикалық қоржын. Жіктік жалғауларды қайталау 3. Тыңдалым.Мәтінді екі рет мұқият тыңдатады. Бұл - Орталық музей. Ол үшқабатты. Бірінші |
Тыңдалым,айтылым. «Суретті сөздік» арқылы жаңа сөздермен танысады Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды.Жаңа сөздерді сөздікке жазады. 2.Оқылым.Айтылым. Жіктік жалғауларды қайталау: Мен музейге бардым Сен музейге бардың Сіз музейге бардыңыз Ол музейге барды 3.(Т) Тыңдалым/Оқылым Оқушылар мәтінді тыңдайды. Ақпараттың дұрыс, бұрыстығын анықтайды. |
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша! |
Слайд Слайд Оқулық 26 бет |
|
|
|
қабатта ұлттық аспаптар: домбыра, қобыз, сазсырнай бар. Екінші қабатта сандықтар, құмыралар, кеселер бар. Үшінші қабатта Алтын адам ескерткіші бар. Ол бұрын жауынгер болған. Оның киімі алтыннан қапталған. -Мәтін не туралы? 4. 2-тапсырма. Мәтінді оқы. Сұрақтарға жауап бер. Мен сабақтан соң сыныптас достарыммен бірге Орталық музейге бардым. Гид бізге экспонаттар туралы айтты. Музейде құмыра, кесе және т.б. көне зат көп. Әнелге көне домбыра ұнады. Маған «Алтын адам» ұнады. 2.1 Берілген сурет бойынша музей заттары мен музыкалық аспаптарды бөліп орналастыр. 5. 3-тапсырма .Суретке қарап, сөйлемдерді толықтыр. Ол қай күні музейге барады?Әлібек .... күні музейге барады. Анна ... күні музейге барады. Сергіту сәті Оқылым.5-тапсырма. Сөйлем құра.
|
4.Оқылым.Айтылым. Мәтінді түсініп оқиды. «Ыстық орындық» әдісі. Төменде берілген сұрақтарға жауап береді.
Суреттер бойынша музей заттар мен музыкалық аспаптарды бөліп орналастырады. Жазылым.3-тапсырма Суретке қарап, сөйлемдерді толықтырады. Әлібек сенбі күні музейге барады. Анна сейсенбі күні музейге барады. Сергіту сәтін орындайды. Сөйлем құрайды. |
Дескриптор: Жалпы3балл -мәтінді тыңдайды -тыңдағаны бойынша ақпараттың дұрыс бұрыстығын анықтайды -мәтіннің мазмұнын айтады. Дескриптор: Жалпы балл2 -мәтінді түсініп оқиды -берілген сұрақтарға жауап береді Дескриптор: 1 балл Суретке қарап, музей заттары мен музыкалық аспаптарды бөліп оналастырады Дескриптор:2балл -суретке қарап, сөйлемдерді толықтырады -көркем жазады. Дескриптор: 2 балл -сөздерді оқиды -сөйлем құрайды |
Wordwall платформасы Оқулық 27 бет Суреттер Оқулық 28 бет |
|
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Рефлексия. Оқушылар сабақтан алған әсерлерін білім энергиясы арқылы білдіреді. Үйге тапсырма: 28 бет сандықша –жаттау Бағалау . Google әдісі арқылы бағалау |
|
|||
шағым қалдыра аласыз















