|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 5-бөлім. Өнер |
|||||||||||
|
Күні : 31.01.2025 |
Педагогтің аты-жөні:Джунуспаева Г.А. |
|||||||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Мұражайдағы көне заттар |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.2.4.1 Жоспар (сурет, сызба түрінде) және тірек сөздер негізінде оқиға желісін сақтай отырып мазмұндау 5.1 Грамматикалық нормаларды сақтау (лингвистикалық терминдерді қолданбау) 3.5.1.5 Мұғалімнің қолдауымен үлгі бойынша сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жай және құрмалас сөйлем құру |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Оқушылардың барлығы: тыңдаған мәтіндегі сөйлемдердің мазмұнын түсінеді. Үлгі бойынша сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жай сөйлем құрайды. Оқушылардың көпшілігі: Сызба, жоспар бойынша мәтіннің мазмұнын айтады. Тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Оқушылардың кейбірі: тақырып аясында өздері барған музейдегі көрген қызықтарыммен бөліседі. |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу Психологиялық ахуал орнату: Біз бақытты баламыз, Ойнап күліп аламыз. Жетілсін деп санамыз, Оқып білім аламыз. 2.Оқушыларды топқа бөлу.Суреттер арқылы топқа бөлу 2.Үй тапсырмасын тексеру «Алма ағашы»әдісі арқылы үй жұмысын тексеру Алма ағашына ілінген қағаздарды алып,сұрақ- тарға жауап беру 3.Қызығушылығын ояту.Суреттерге қарап, жаңа сабақтың тақырыбын болжау 4.Сабақтың тақырыбымен, мақсаттарымен таныстыру |
Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы сұрақ қойып оған жауап береді Мысалы:Сен неше жастасың? Оқушылар суреттер арқылы үш топқа бөлінеді 1-топ «Ыдыстар» 2-топ «Зергерлік бұйымдар» 3-топ «Алтын адам» Үй тапсырмасын айтады. Алма ағашына ілінген қағаздарды алып,сұрақтарға жауап береді «Музей» сөзінің аудармасын айт «Центральный музей »сөзінің аудармасын айт «Расположен» сөзінің аудармасын айт «Золото» сөзінің аудармасын айт «Вторник»сөзінің аудармасын айт «Пятница» сөзінің аударма- сын айт Оқушылар суреттер арқылы жаңа сабақтың тақырыбын болжайды Дәптерге күн ретін,сабақ тақырыбын жазады |
Қолпаштау «Бас бармақ»
|
Суреттер Алма ағашы, слайд Слайд Слайд |
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Тыңда.
Қайтала. Жаңа сөздер: Көне заттар-предметы древности Құмыра-ваза, кувшин Ыдыстар- посуды 2. Тыңдалым Мәтінді екі рет мұқият тыңдайды. Бұл - Орталық мұражай. Ол үш қабатты. Бірінші қабатта ұлттық аспаптар: домбыра, қобыз, сазсырнай бар. Екінші қабатта сандықтар, құмыралар, кеселер бар. Үшінші қабатта Алтын адам ескерткіші бар. Ол бұрын жауынгер болған. Оның киімі алтыннан қапталған. 3. Оқылым. 2-тапсырма Мәтінді оқы,аудар «Қатені тап,түзет»әді- сі арқылымұғалім мәтін- ді қате оқиды.Оқушылар қатені тауып,түзейді. Жұбыңмен тексер Мен сабақтан соң сыныптас достарыммен бірге киноға бардым. Гид бізге кітаптар туралы айтты. Сыныпта құмыра , кесе және т.б. көне зат көп. Әнелге көне ыдыс ұнады. Маған домбыра ұнады. Сергіту сәті 4. Жазылым. 3-тапсырма .Суретке қарап, сөйлемдерді толықтыр. Ол қай күні музейге барады? Әлібек .... күні музейге барады. Анна ... күні музейге барады. |
1.Тыңдалым,айтылым. Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы: Әдемі құмыра. Жіктік жалғауларды қайталау: Мен мұражайға бардым Сен мұражайға бардың Сіз мұражайға бардыңыз Ол мұражайға барды 2.Оқушылар суретке қарап,мәтінді тыңдайды Әлібектің мұражайда көрген көне заттардың сызбасын салады. Сызбаға сүйеніп, мәтіннің мазмұнын айтады. Мысалы,
«Ыдыстар»тобы-бірінші қабат «Зергерлік бұйымдар» тобы-екінші қабат «Алтын адам»-тобы-үшінші қабат 3.Оқылым.Айтылым. Мәтінді түсініп оқиды,аударады.Мұғалім оқыған мәтіннің қатесін тауып,түзейді.Жұбымен тексереді Мен сабақтан соң сыныптас достарыммен бірге Орталық мұражайға бардым. Гид бізге экспонаттар туралы айтты. Мұражайда құмыра , кесе және т.б. көне зат көп. Әнелге көне домбыра ұнады. Маған «Алтын адам» ұнады. Бейнероликке қарап,жаттығу жасайды 3-тапсырма Суретке қарап,сөйлемдерді толықтырып жазады Әлібек сенбі күні мұражайға барады.Анна сейсенбі күні сабаққа барды. . |
Дескриптор: Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады Дескриптор: оқиғаны сызбаға түсіреді; сызбаға сүйеніп мәтіннің мазмұнын айтады. Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды,аудара-ды.Мұғалім оқыған мәтіннің қатесін тауып,түзейді,жұбымен тексереді Дескриптор: Суретке қарап, сөйлемдерді толықтырады |
Слайд Слайд Слайд Оқулық 27 –бет Слайд Оқулық, слайд |
||||||||
|
|
5. Жазылым. 4-тапсырма. Тапсырманы орында.
Дескриптор:
|
Слайд Оқулық 28 -бет |
||||||||||
|
Сабақтың соңы |
5.Сабақты бекіту. «Ыстық бауырсақ»әдісі арқылы оқушылыр біртіндеп бауырсақтарды алып,артына жазылған сұрақтарға тез-тез жауап береді
Үйге: 28 -бет ,5-тапсырма- жазылым, сандық-жаттау |
|
||||||||||
|
|
Кері байланыс «Жетістік баспалдағы»рефлексиясы. |
Жетістік баспалдағына оқушылар сабақтағы жетістіктерін стикерге жазып, жабыстырады |
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Музейдегі көне заттар 3 орыс сыныбы қазақ тілі
Музейдегі көне заттар 3 орыс сыныбы қазақ тілі
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 5-бөлім. Өнер |
|||||||||||
|
Күні : 31.01.2025 |
Педагогтің аты-жөні:Джунуспаева Г.А. |
|||||||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Мұражайдағы көне заттар |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
3.2.4.1 Жоспар (сурет, сызба түрінде) және тірек сөздер негізінде оқиға желісін сақтай отырып мазмұндау 5.1 Грамматикалық нормаларды сақтау (лингвистикалық терминдерді қолданбау) 3.5.1.5 Мұғалімнің қолдауымен үлгі бойынша сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жай және құрмалас сөйлем құру |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Оқушылардың барлығы: тыңдаған мәтіндегі сөйлемдердің мазмұнын түсінеді. Үлгі бойынша сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жай сөйлем құрайды. Оқушылардың көпшілігі: Сызба, жоспар бойынша мәтіннің мазмұнын айтады. Тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Оқушылардың кейбірі: тақырып аясында өздері барған музейдегі көрген қызықтарыммен бөліседі. |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу Психологиялық ахуал орнату: Біз бақытты баламыз, Ойнап күліп аламыз. Жетілсін деп санамыз, Оқып білім аламыз. 2.Оқушыларды топқа бөлу.Суреттер арқылы топқа бөлу 2.Үй тапсырмасын тексеру «Алма ағашы»әдісі арқылы үй жұмысын тексеру Алма ағашына ілінген қағаздарды алып,сұрақ- тарға жауап беру 3.Қызығушылығын ояту.Суреттерге қарап, жаңа сабақтың тақырыбын болжау 4.Сабақтың тақырыбымен, мақсаттарымен таныстыру |
Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы сұрақ қойып оған жауап береді Мысалы:Сен неше жастасың? Оқушылар суреттер арқылы үш топқа бөлінеді 1-топ «Ыдыстар» 2-топ «Зергерлік бұйымдар» 3-топ «Алтын адам» Үй тапсырмасын айтады. Алма ағашына ілінген қағаздарды алып,сұрақтарға жауап береді «Музей» сөзінің аудармасын айт «Центральный музей »сөзінің аудармасын айт «Расположен» сөзінің аудармасын айт «Золото» сөзінің аудармасын айт «Вторник»сөзінің аудармасын айт «Пятница» сөзінің аударма- сын айт Оқушылар суреттер арқылы жаңа сабақтың тақырыбын болжайды Дәптерге күн ретін,сабақ тақырыбын жазады |
Қолпаштау «Бас бармақ»
|
Суреттер Алма ағашы, слайд Слайд Слайд |
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Тыңда.
Қайтала. Жаңа сөздер: Көне заттар-предметы древности Құмыра-ваза, кувшин Ыдыстар- посуды 2. Тыңдалым Мәтінді екі рет мұқият тыңдайды. Бұл - Орталық мұражай. Ол үш қабатты. Бірінші қабатта ұлттық аспаптар: домбыра, қобыз, сазсырнай бар. Екінші қабатта сандықтар, құмыралар, кеселер бар. Үшінші қабатта Алтын адам ескерткіші бар. Ол бұрын жауынгер болған. Оның киімі алтыннан қапталған. 3. Оқылым. 2-тапсырма Мәтінді оқы,аудар «Қатені тап,түзет»әді- сі арқылымұғалім мәтін- ді қате оқиды.Оқушылар қатені тауып,түзейді. Жұбыңмен тексер Мен сабақтан соң сыныптас достарыммен бірге киноға бардым. Гид бізге кітаптар туралы айтты. Сыныпта құмыра , кесе және т.б. көне зат көп. Әнелге көне ыдыс ұнады. Маған домбыра ұнады. Сергіту сәті 4. Жазылым. 3-тапсырма .Суретке қарап, сөйлемдерді толықтыр. Ол қай күні музейге барады? Әлібек .... күні музейге барады. Анна ... күні музейге барады. |
1.Тыңдалым,айтылым. Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы: Әдемі құмыра. Жіктік жалғауларды қайталау: Мен мұражайға бардым Сен мұражайға бардың Сіз мұражайға бардыңыз Ол мұражайға барды 2.Оқушылар суретке қарап,мәтінді тыңдайды Әлібектің мұражайда көрген көне заттардың сызбасын салады. Сызбаға сүйеніп, мәтіннің мазмұнын айтады. Мысалы,
«Ыдыстар»тобы-бірінші қабат «Зергерлік бұйымдар» тобы-екінші қабат «Алтын адам»-тобы-үшінші қабат 3.Оқылым.Айтылым. Мәтінді түсініп оқиды,аударады.Мұғалім оқыған мәтіннің қатесін тауып,түзейді.Жұбымен тексереді Мен сабақтан соң сыныптас достарыммен бірге Орталық мұражайға бардым. Гид бізге экспонаттар туралы айтты. Мұражайда құмыра , кесе және т.б. көне зат көп. Әнелге көне домбыра ұнады. Маған «Алтын адам» ұнады. Бейнероликке қарап,жаттығу жасайды 3-тапсырма Суретке қарап,сөйлемдерді толықтырып жазады Әлібек сенбі күні мұражайға барады.Анна сейсенбі күні сабаққа барды. . |
Дескриптор: Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады Дескриптор: оқиғаны сызбаға түсіреді; сызбаға сүйеніп мәтіннің мазмұнын айтады. Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды,аудара-ды.Мұғалім оқыған мәтіннің қатесін тауып,түзейді,жұбымен тексереді Дескриптор: Суретке қарап, сөйлемдерді толықтырады |
Слайд Слайд Слайд Оқулық 27 –бет Слайд Оқулық, слайд |
||||||||
|
|
5. Жазылым. 4-тапсырма. Тапсырманы орында.
Дескриптор:
|
Слайд Оқулық 28 -бет |
||||||||||
|
Сабақтың соңы |
5.Сабақты бекіту. «Ыстық бауырсақ»әдісі арқылы оқушылыр біртіндеп бауырсақтарды алып,артына жазылған сұрақтарға тез-тез жауап береді
Үйге: 28 -бет ,5-тапсырма- жазылым, сандық-жаттау |
|
||||||||||
|
|
Кері байланыс «Жетістік баспалдағы»рефлексиясы. |
Жетістік баспалдағына оқушылар сабақтағы жетістіктерін стикерге жазып, жабыстырады |
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз














