Тақырып бойынша 15 материал табылды

Музыкадағы көңіл-күй.

Материал туралы қысқаша түсінік
3.1.1.2 музыкалық шығарманы негізгі интонациясы, әуені арқылы танып ажырату
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім:


Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Музыкадағы көңіл-күй.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:


Сабақтың мақсаты:

3.1.1.2 музыкалық шығарманы негізгі интонациясы, әуені арқылы танып ажырату

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (5 минут)

Музыка пәнінің тақырыбын таныстыру жəне сабақтың мақсатын түсіндіру.

Оқушылар сабақ тақырыбын тыңдайды және жазып алады.


Сұраққа жауап арқылы оқушылардың бағдарын анықтау.

Музыка жазбасы, интерактивті тақта.

Сабақтың ортасы (35 минут)

Музыкалық шығарманың негізгі интонациялары мен әуендерін көрсету және талқылау.

Музыкалық шығармадағы көңіл-күйді анықтау
Төмендегі сұрақтарға жауап беріңіз.
. Музыкалық шығарманың негізгі нотасын анықтаңыз: а) До мажор б) Ля минор в) Ми мажор г) Соль минор
. Қандай интервал музыканың көңіл-күйін анықтауға көмектеседі: а) Прима б) Терция в) Квинта г) Септима
. Мелодияның нақты көңіл-күйі қандай функциямен беріледі: а) Биіктік б) Тембр в) Динамика г) Гармония
. Музыканың көңіл-күйі қандай компоненттің өзгеруімен анықталады: а) Ритм б) Темп в) Модуляция г) Артикуляция
. Қайсы орындалу темпі көңіл-күйді тыныштандыратын етіп көрсетеді: а) Аллегро б) Ларго в) Престо г) Модерато

Музыка шығармаларын танып ажырату
Сәйкестікке арналған төмендегі музыкалық шығарма интонацияларын олардың әндерімен дұрыс сәйкестендіріңіз.

Музыкалық шығарма интонациясы 1
Дыбыс ұзақтығының айырмашылығын түсініңіз:
және
ноталар арасындағы айырмашылықты анықтаңыз.

Оқушылар музыканы тыңдайды, интонацияларды анықтайды және талқылайды.


Музыкалық шығармадағы көңіл-күйді анықтау

Тест тапсырмаларына жауап беріңіз

Музыка шығармаларын танып ажырату

Берілген интонациялар мен әндердің атауларын сәйкестендіру.

Музыкалық шығарма интонациясы 1

Оқушылар
және
ноталарды қағазға сызып, олардың уақыт ұзақтығын дыбыспен салыстырады.

Практикалық тапсырмалар арқылы оқушылардың түсінігін тексеру.

Әр дұрыс жауап үшін 1 ұпай

Әр дұрыс сәйкестендірілген жұп үшін 1 балл. Барлығы 5-тен 8-ге дейін жұп болуы мүмкін.

Оқушылар дұрыс уақытты ұстап, ноталар арасындағы айырмашылықты дұрыс түсінсе, тапсырма дұрыс орындалды деп есептеледі.

Музыка жазбалары, көрнекі құралдар.

Музыка оқулығы, ноталық мысалдар

Музыкалық шығармалар тізімі, интонацияларының аудио үлгілері және әндердің атаулары.

Музыкалық қағаз және қарындаш

Сабақтың соңы (5 минут)

Сабақты қорытындылау, оқушылардың ой-пікірін тыңдау.

Оқушылар рефлексия жасайды, сабақтың мазмұнын талдап, өз бағаларын береді.


Ауызша пікір алмасу арқылы кері байланыс алу.

Рефлексия үшін сұрақтар.

Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
24.02.2025
34
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 11