|
Пәні: |
Әліппе |
||||
|
Күні: |
26.09 |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Токеш С |
||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Н дыбысы және әрпі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады, сөйлеу барысында жалғауларды дұрыс қолданады; сызба – модель, сурет, белгілер арқылы сөз, сөйлем, шағын мәтін құратырады; айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп және есту, есте сақтау арқылы жазады. Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөздерді буынға бөліп,қосып оқиды. Берілген сөйлемді жалғастырады Суретке сәйкес сөздерді тауып,жазады |
||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
жаңа идеяларды қалыптастыру, мәселелердің стандартты емес шешімдерін көру және оларды іс жүзінде қолдана алу; |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. Бәріміз бір болсақ , Бәрін де жеңеміз.(қолдарын ұстасу) Күндей боп күлімдеп, Таудай боп өсеміз.(қолдарын жоғары көтереді |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Қолдарын ұстасып,жоғары көтереді |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 7 мин |
«Ертегіде қонақта» әдісі 1.Суреттегі ертегі қалай аталады? 2.Кейіпкерлерін ата 3.Бауырсақты қалай жасайды? 4.Ұннан тағы не жасауға болады? 5. Біз қандай дыбыс өттік? 6.Ол қандай дыбыс? 7.Н дыбысынан келетін сөздер айт ? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Балмұздақ таяқшалары» әдісі Сөздерді буынға бөліп,қосып оқы. Берілген сөйлемді жалғастыр. Дескриптор: -сөздерді буынға бөліп,қосып оқиды. -сөздерге дыбыстық талдау жасайды -берілген сөйлемді жалғастырады |
Сұрақтарға жауап береді.
1. Сөздерді буынға бөліп,қосып оқиды. 2.Сөздерге дыбыстық талдау жасайды. 3.Берілген сөйлемді жалғастырады |
Мадақтау Жұлдызшамен бағалау |
Оқулық 25 бет Н әрпінің баспа, жазба түрлері Ертегі кейіпкер лерінің суреті Оқулық 25 бет Жұлдыз шалар |
|
|
7 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Үлгіде көрсетілген сөздерді жаз. Дескриптор: - жазу жолын, жол аралық кеңістікті, жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтайды - әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. «Денеңмен сурет сал» ойыны.. |
1. Жазу жолын, жол аралық кеңістікті, жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтайды 2. Әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. Оқушылар алдында бояу тұр деп ойлайды. Сол бояудан өзінің қалаған түсін таңдап алады. У дыбысын ауада жазады. Алдымен бояуға оң қолын, содан соң сол қолын, мұрнын, құлағын, аяғын батырып ауада жазады |
«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау» |
Дәптер Қаламсап Видео https://www.youtube.com/watch?v=vB1IP3FrQ4A
|
|
|
Сабақтың соңы 6 мин |
3 –тапсырма “Құрастыр” әдісі Жұптық жұмыс Суретке сәйкес бос орындарға тиісті әріпті жаз. Сөздерді оқы. Дыбыстық талдау жаса Дескриптор: - тиісті әріптерді жазады -сөздерді буындап,қосып оқиды -сөздерге дыбыстық талдау жасайды |
1.Тиісті әріптерді жазады 2.Сөздерді буындап,қосып оқиды 3.Сөздерге дыбыстық талдау жасайды |
«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау» |
Таратпа Қаламсап Түрлі – түсті қарындаш |
|
|
Рефлексия 5 мин |
«Бес саусақ» әдісі Бас бармақ – өзімді қалай сезіндім? Балаң үйрек – басқаларға көмегім тиді ме? Ортан терек – бүгінгі көңіл күйім қандай болды? Шылдыр шүмек – бүгінгі сабақ ұнады ма? Кішкентай бөбек – бүгін не үйрендім? |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін саусақтар арқылы әңгімелейді |
|
Бес саусақтың суреті
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Н дыбысы
Н дыбысы
|
Пәні: |
Әліппе |
||||
|
Күні: |
26.09 |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Токеш С |
||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Н дыбысы және әрпі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады, сөйлеу барысында жалғауларды дұрыс қолданады; сызба – модель, сурет, белгілер арқылы сөз, сөйлем, шағын мәтін құратырады; айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп және есту, есте сақтау арқылы жазады. Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөздерді буынға бөліп,қосып оқиды. Берілген сөйлемді жалғастырады Суретке сәйкес сөздерді тауып,жазады |
||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
жаңа идеяларды қалыптастыру, мәселелердің стандартты емес шешімдерін көру және оларды іс жүзінде қолдана алу; |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. Бәріміз бір болсақ , Бәрін де жеңеміз.(қолдарын ұстасу) Күндей боп күлімдеп, Таудай боп өсеміз.(қолдарын жоғары көтереді |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Қолдарын ұстасып,жоғары көтереді |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 7 мин |
«Ертегіде қонақта» әдісі 1.Суреттегі ертегі қалай аталады? 2.Кейіпкерлерін ата 3.Бауырсақты қалай жасайды? 4.Ұннан тағы не жасауға болады? 5. Біз қандай дыбыс өттік? 6.Ол қандай дыбыс? 7.Н дыбысынан келетін сөздер айт ? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Балмұздақ таяқшалары» әдісі Сөздерді буынға бөліп,қосып оқы. Берілген сөйлемді жалғастыр. Дескриптор: -сөздерді буынға бөліп,қосып оқиды. -сөздерге дыбыстық талдау жасайды -берілген сөйлемді жалғастырады |
Сұрақтарға жауап береді.
1. Сөздерді буынға бөліп,қосып оқиды. 2.Сөздерге дыбыстық талдау жасайды. 3.Берілген сөйлемді жалғастырады |
Мадақтау Жұлдызшамен бағалау |
Оқулық 25 бет Н әрпінің баспа, жазба түрлері Ертегі кейіпкер лерінің суреті Оқулық 25 бет Жұлдыз шалар |
|
|
7 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Үлгіде көрсетілген сөздерді жаз. Дескриптор: - жазу жолын, жол аралық кеңістікті, жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтайды - әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. «Денеңмен сурет сал» ойыны.. |
1. Жазу жолын, жол аралық кеңістікті, жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтайды 2. Әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. Оқушылар алдында бояу тұр деп ойлайды. Сол бояудан өзінің қалаған түсін таңдап алады. У дыбысын ауада жазады. Алдымен бояуға оң қолын, содан соң сол қолын, мұрнын, құлағын, аяғын батырып ауада жазады |
«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау» |
Дәптер Қаламсап Видео https://www.youtube.com/watch?v=vB1IP3FrQ4A
|
|
|
Сабақтың соңы 6 мин |
3 –тапсырма “Құрастыр” әдісі Жұптық жұмыс Суретке сәйкес бос орындарға тиісті әріпті жаз. Сөздерді оқы. Дыбыстық талдау жаса Дескриптор: - тиісті әріптерді жазады -сөздерді буындап,қосып оқиды -сөздерге дыбыстық талдау жасайды |
1.Тиісті әріптерді жазады 2.Сөздерді буындап,қосып оқиды 3.Сөздерге дыбыстық талдау жасайды |
«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау» |
Таратпа Қаламсап Түрлі – түсті қарындаш |
|
|
Рефлексия 5 мин |
«Бес саусақ» әдісі Бас бармақ – өзімді қалай сезіндім? Балаң үйрек – басқаларға көмегім тиді ме? Ортан терек – бүгінгі көңіл күйім қандай болды? Шылдыр шүмек – бүгінгі сабақ ұнады ма? Кішкентай бөбек – бүгін не үйрендім? |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін саусақтар арқылы әңгімелейді |
|
Бес саусақтың суреті
|
|
шағым қалдыра аласыз














