ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Мектебі |
«Ыбырай Алтынсарин атындағы жалпы білім беретін мектеп жанындағы интернат» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||||
|
Бөлімі: |
Отбасы құндылықтары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қастаева Гүлзия Қанатқызы |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны 20 ЕББҚ оқушы |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Нұрдәулет Ақыш «Нағыз әже қайда?" әңгімесі |
|||||
|
Оқу бағдар ламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.1.2.1 - әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Білім алушы әдеби шығарманың тақырыбын түсінеді және шығарма идеясын анықтайды. |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру: Ата, әже, әке, ана суреттері арқылы топтастырамын. |
Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз! –деген жолдар арқылы оқушылар зейіндерін сабаққа аударады. Сурет арқылы топтасады |
Қ.Б. Жарайсың! |
Оқулық 5-сынып Қазақ әдебиеті Слайд ноутбук |
||
|
Сабақтың ортасы 30 минут
|
«Ой қозғау» әдісі Әженің суреті Атам – әже баласы, Әкем – Әже баласы. Апамыздың ағасы – Ол да әжем баласы. Анам дейді мамашым: Әже деген шамасы – Аналардың анасы. «Тақтадағы ойын» әдісі 1-сұрақ. Әкеңнің немесе анаңның анасы саған кім болады? 2-сұрақ.? Тақырып дегенді қалай түсінесің? 3-сұрақ. “Нағыз әже қайда? Кімнің шығармасы? 4-сұрақ. Идея дегеніміз не? Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын таныстырамын. 2-тапсырма. Топтық тапсырма. «Үш қадамды күнделік» әдісін қолданады. 1-топ. «Нағыз әже қайда?» шығармасының 1- беттерін оқиды, кестеге үзіндінің тақырыбы мен идеясын жазып отырады. 2-топ. «Нағыз әже қайда?» шығармасының 2- беттерін оқиды, кестеге үзіндінің тақырыбы мен идеясын жазып отырады. 3-топ. «Нағыз әже қайда?» шығармасының 3- беттерін оқиды, кестеге үзіндінің тақырыбы мен идеясын жазып отырады. 4-топ. «Нағыз әже қайда?» шығармасының 4- беттерін оқиды, кестеге үзіндінің тақырыбы мен идеясын жазып отырады. ЕББҚ тапсырмасы: Ерекше білім беруді қажет ететін балаларға: -шығарма желісі бойынша сурет салады. -шығарма идеясына сай өлең жазады. -шығармадан үзінді оқиды.
Қорытындылау. Жеке жұмыс. 1. Балалар, сендердің ойларыңша, «әже» деген кім? 2. «Нағыз әже» қандай болу керек? 3. Өздеріміз білетін әжелер туралы айтып берейік?
. |
Өлең жолдарын хормен оқиды. Топтаса жұмыс жасау, тыңдау дағдыларын дамытады. Оқушылар «Тақтадағы ойын» әдісі арқылы өздерінің теориялық білімдерін тексереді, естеріне түсіреді. Оқушылар топтаса отырып, өздеріне берілген үзіндіні оқиды, кестеге шығарманың идеясы мен тақырыбын жазады. Ортаға шығып қорғайды. Дескриптор: -шығарманың мазмұнын біледі; -үзіндідегі идеяны анықтайды; -үзіндідегі тақырыпты анықтайды. Сұрақты оқып жауабын ауызша береді. «Екі жұлдыз, бір тілек» |
ҚБ. «Үш шапалақ» әдісі Қ.Б. «Достарыма 1 пікір» Жарайсың! Мен сендердің жұмыстарыңа ризамын... Сендер жақсырақ жұмыс істей алар едіңдер... ҚБ. «Үш шапалақ» әдісі |
|
||
|
Соңы (Үй жұмысы) |
Ана туралы мақал-мәтел жатқа айтады Үзінді оқу, мазмұндау |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Нағыз әже қайда? әңгімесі
"Нағыз әже қайда? әңгімесі
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Мектебі |
«Ыбырай Алтынсарин атындағы жалпы білім беретін мектеп жанындағы интернат» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||||
|
Бөлімі: |
Отбасы құндылықтары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қастаева Гүлзия Қанатқызы |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны 20 ЕББҚ оқушы |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Нұрдәулет Ақыш «Нағыз әже қайда?" әңгімесі |
|||||
|
Оқу бағдар ламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.1.2.1 - әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Білім алушы әдеби шығарманың тақырыбын түсінеді және шығарма идеясын анықтайды. |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру: Ата, әже, әке, ана суреттері арқылы топтастырамын. |
Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз! –деген жолдар арқылы оқушылар зейіндерін сабаққа аударады. Сурет арқылы топтасады |
Қ.Б. Жарайсың! |
Оқулық 5-сынып Қазақ әдебиеті Слайд ноутбук |
||
|
Сабақтың ортасы 30 минут
|
«Ой қозғау» әдісі Әженің суреті Атам – әже баласы, Әкем – Әже баласы. Апамыздың ағасы – Ол да әжем баласы. Анам дейді мамашым: Әже деген шамасы – Аналардың анасы. «Тақтадағы ойын» әдісі 1-сұрақ. Әкеңнің немесе анаңның анасы саған кім болады? 2-сұрақ.? Тақырып дегенді қалай түсінесің? 3-сұрақ. “Нағыз әже қайда? Кімнің шығармасы? 4-сұрақ. Идея дегеніміз не? Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын таныстырамын. 2-тапсырма. Топтық тапсырма. «Үш қадамды күнделік» әдісін қолданады. 1-топ. «Нағыз әже қайда?» шығармасының 1- беттерін оқиды, кестеге үзіндінің тақырыбы мен идеясын жазып отырады. 2-топ. «Нағыз әже қайда?» шығармасының 2- беттерін оқиды, кестеге үзіндінің тақырыбы мен идеясын жазып отырады. 3-топ. «Нағыз әже қайда?» шығармасының 3- беттерін оқиды, кестеге үзіндінің тақырыбы мен идеясын жазып отырады. 4-топ. «Нағыз әже қайда?» шығармасының 4- беттерін оқиды, кестеге үзіндінің тақырыбы мен идеясын жазып отырады. ЕББҚ тапсырмасы: Ерекше білім беруді қажет ететін балаларға: -шығарма желісі бойынша сурет салады. -шығарма идеясына сай өлең жазады. -шығармадан үзінді оқиды.
Қорытындылау. Жеке жұмыс. 1. Балалар, сендердің ойларыңша, «әже» деген кім? 2. «Нағыз әже» қандай болу керек? 3. Өздеріміз білетін әжелер туралы айтып берейік?
. |
Өлең жолдарын хормен оқиды. Топтаса жұмыс жасау, тыңдау дағдыларын дамытады. Оқушылар «Тақтадағы ойын» әдісі арқылы өздерінің теориялық білімдерін тексереді, естеріне түсіреді. Оқушылар топтаса отырып, өздеріне берілген үзіндіні оқиды, кестеге шығарманың идеясы мен тақырыбын жазады. Ортаға шығып қорғайды. Дескриптор: -шығарманың мазмұнын біледі; -үзіндідегі идеяны анықтайды; -үзіндідегі тақырыпты анықтайды. Сұрақты оқып жауабын ауызша береді. «Екі жұлдыз, бір тілек» |
ҚБ. «Үш шапалақ» әдісі Қ.Б. «Достарыма 1 пікір» Жарайсың! Мен сендердің жұмыстарыңа ризамын... Сендер жақсырақ жұмыс істей алар едіңдер... ҚБ. «Үш шапалақ» әдісі |
|
||
|
Соңы (Үй жұмысы) |
Ана туралы мақал-мәтел жатқа айтады Үзінді оқу, мазмұндау |
|||||
шағым қалдыра аласыз













