Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Қиял әлемі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні |
|
|
Сыныбы |
5 Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Нағыз әже қайда» әңгімесі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.2.2.1 әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Үзіндінің мазмұнымен таныстыру; сұрақтарға өз көзқарастарын білдіріп, сыни көзқарас қалыптастыру; шығармада көтерілген мәселенің әлеуметтік рөлі туралы сыни хабарлама жасау; |
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі
|
Педагогтің іс- әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
Бағалау |
Ресустар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 1мин 2 мин 2 мин 1 мин 2 мин Сабақтың ортасы Оқуға 15 мин Жауап жазуға 2 мин 6 мин 6 мин 6 мин Сабақтың соңы 3 мин |
1.Ұйымдастыру кезеңі А) Сәлемдесу Ә) Оқушыларды түгендеу Оқушылардың көңіл-күйін және бүгінгі сабаққа дайын не дайын емес екендіктерін сұрау. Б) Психологиялық ахуал қалыптастыру «Қысты қарсы алу» сергіту сәті Нұсқаулық: Мұғалім ауа райына байланысты түрлі табиғат құбылыстарының суреттерін көрсетеді. Ал оқушылар сол құбылысты қолдарымен бейнелеп көрсетуі қажет. Мысалы, «жаңбыр жауды» – алақандарымен жоғарыдан төменге қарай қимыл жасайды. Өткен материалды бекіту. Үй тапсырмасы ретінде Тынымбай Нұрмағамбетов «Анасын сағынған бала» әңгімесінің негізінде сурет салу Жаңа материалды меңгерту кезеңі Бүгінгі күн мен тақырыпты дәптерге жаздырамын. Сабақтың тақырыбымен таныстырамын. Ойтүрткі «Болжау көпірі» Оқушыларға сұрақ: — Бұл шығармада қандай мәселе көтерілген болуы мүмкін? 1-тапсырма Әңгімені кезек-кезек толықтай оқу «Пост-ит сұрақтар» әдісі Әңгімені оқып болған соң, әр оқушыға 2 стикер беремін: жасыл: мәтіннен түсінгені сары: түсінбей қалғаны немесе талқыға салғысы келетіні 2-тапсырма «Оқиға лентасы» әдісі Әңгіменің эпизодтарын ретсіз қағаз қиындыларына жазып, топтарға беремін. Әр эпизодқа бір сөйлеммен «қалай ойлайсың, Аяның әкесі немесе Ая қандай сезімде болды?» деп жазамын. 3-тапсырма «Венн диаграммасы» әдісі Қазіргі әжелер мен бұрынғы әжелерді салыстыру. 4-тапсырма «1 минуттық подкаст» әдісі «Нағыз әже қандай болу керек?» деген тақырыпта 2-3 сөйлемдік мини-подкаст ұйымдастыру Сабақты қорытындылау: Кері байланыс үшін термометрдің суретін бар карточкаларды таратамын. Оқушылар сабақты өздері ұнағаны, түсінгені бойынша термометрді бояйды. Оқушыларды бағалау: Оқушылардың дескриптор бойынша балдарын есептеп, 10 балдық жүйемен бағалаймын
Үйге тапсырма:
Өз әжелеріңізге арнап хат жазыңыздар |
Оқушылар өз қиялдына байланысты ұқсас қимылдар жасайды. Оқушылар дәптерге 1–2 сөйлемдік болжам жазады. Жауаптары кейін мәтінмен салыстырылады. Оқушылар үзіндіні толық оқиды. Өз стикерлерін тақтаға жапсырып, топпен талқылайды. Оқиға ретін қалпына келтіреді. Сұраққа жазбаша 2-3 сөйлеммен жауап береді. Оқушылар екі буынның айырмашылығы мен ұқсастықтарын табады. Оқушылар шығармада көтерілген әлеуметтік мәселе бойынша жауап береді. Оқушылар сабақты түсінгеніне, ұнағанына байланысты бояп, өз пікірлерін жазады. |
Қалыптастырушы бағалау: Керемет! Жай ғана көңілдеріңіз көтерілмей, бір сергіп қалдыңыздар! Қалыптастырушы бағалау: Жарайсыңдар! Өте жақсы! Тамаша! Әр тапсырмадан кейін кері байланыс беріп отырамын. -Жарайсыңдар! Қалыптастырушы бағалау: Өте жақсы! Керемет ұшқырлық! Тапсырманы орындай алдыңдар! Жарайсыңдар!
Өте керемет! Жарайсыңдар, балалар!
|
Интерактивті тақта
Оқулық, тақта
«Қазақ әдебиеті» оқулығы -сынып «Мектеп» баспасы
Интерактивті тақта
Парақшалар
Интерактивті тақта |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Нағыз әже қайда» әңгімесі
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Қиял әлемі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні |
|
|
Сыныбы |
5 Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Нағыз әже қайда» әңгімесі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
5.2.2.1 әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Үзіндінің мазмұнымен таныстыру; сұрақтарға өз көзқарастарын білдіріп, сыни көзқарас қалыптастыру; шығармада көтерілген мәселенің әлеуметтік рөлі туралы сыни хабарлама жасау; |
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі
|
Педагогтің іс- әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
Бағалау |
Ресустар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 1мин 2 мин 2 мин 1 мин 2 мин Сабақтың ортасы Оқуға 15 мин Жауап жазуға 2 мин 6 мин 6 мин 6 мин Сабақтың соңы 3 мин |
1.Ұйымдастыру кезеңі А) Сәлемдесу Ә) Оқушыларды түгендеу Оқушылардың көңіл-күйін және бүгінгі сабаққа дайын не дайын емес екендіктерін сұрау. Б) Психологиялық ахуал қалыптастыру «Қысты қарсы алу» сергіту сәті Нұсқаулық: Мұғалім ауа райына байланысты түрлі табиғат құбылыстарының суреттерін көрсетеді. Ал оқушылар сол құбылысты қолдарымен бейнелеп көрсетуі қажет. Мысалы, «жаңбыр жауды» – алақандарымен жоғарыдан төменге қарай қимыл жасайды. Өткен материалды бекіту. Үй тапсырмасы ретінде Тынымбай Нұрмағамбетов «Анасын сағынған бала» әңгімесінің негізінде сурет салу Жаңа материалды меңгерту кезеңі Бүгінгі күн мен тақырыпты дәптерге жаздырамын. Сабақтың тақырыбымен таныстырамын. Ойтүрткі «Болжау көпірі» Оқушыларға сұрақ: — Бұл шығармада қандай мәселе көтерілген болуы мүмкін? 1-тапсырма Әңгімені кезек-кезек толықтай оқу «Пост-ит сұрақтар» әдісі Әңгімені оқып болған соң, әр оқушыға 2 стикер беремін: жасыл: мәтіннен түсінгені сары: түсінбей қалғаны немесе талқыға салғысы келетіні 2-тапсырма «Оқиға лентасы» әдісі Әңгіменің эпизодтарын ретсіз қағаз қиындыларына жазып, топтарға беремін. Әр эпизодқа бір сөйлеммен «қалай ойлайсың, Аяның әкесі немесе Ая қандай сезімде болды?» деп жазамын. 3-тапсырма «Венн диаграммасы» әдісі Қазіргі әжелер мен бұрынғы әжелерді салыстыру. 4-тапсырма «1 минуттық подкаст» әдісі «Нағыз әже қандай болу керек?» деген тақырыпта 2-3 сөйлемдік мини-подкаст ұйымдастыру Сабақты қорытындылау: Кері байланыс үшін термометрдің суретін бар карточкаларды таратамын. Оқушылар сабақты өздері ұнағаны, түсінгені бойынша термометрді бояйды. Оқушыларды бағалау: Оқушылардың дескриптор бойынша балдарын есептеп, 10 балдық жүйемен бағалаймын
Үйге тапсырма:
Өз әжелеріңізге арнап хат жазыңыздар |
Оқушылар өз қиялдына байланысты ұқсас қимылдар жасайды. Оқушылар дәптерге 1–2 сөйлемдік болжам жазады. Жауаптары кейін мәтінмен салыстырылады. Оқушылар үзіндіні толық оқиды. Өз стикерлерін тақтаға жапсырып, топпен талқылайды. Оқиға ретін қалпына келтіреді. Сұраққа жазбаша 2-3 сөйлеммен жауап береді. Оқушылар екі буынның айырмашылығы мен ұқсастықтарын табады. Оқушылар шығармада көтерілген әлеуметтік мәселе бойынша жауап береді. Оқушылар сабақты түсінгеніне, ұнағанына байланысты бояп, өз пікірлерін жазады. |
Қалыптастырушы бағалау: Керемет! Жай ғана көңілдеріңіз көтерілмей, бір сергіп қалдыңыздар! Қалыптастырушы бағалау: Жарайсыңдар! Өте жақсы! Тамаша! Әр тапсырмадан кейін кері байланыс беріп отырамын. -Жарайсыңдар! Қалыптастырушы бағалау: Өте жақсы! Керемет ұшқырлық! Тапсырманы орындай алдыңдар! Жарайсыңдар!
Өте керемет! Жарайсыңдар, балалар!
|
Интерактивті тақта
Оқулық, тақта
«Қазақ әдебиеті» оқулығы -сынып «Мектеп» баспасы
Интерактивті тақта
Парақшалар
Интерактивті тақта |
шағым қалдыра аласыз


