|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||
|
Бөлім: |
Қазақстан тоталитарлық жүйе кезеңінде |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
1920-1930 жылдардағы саяси репрессиялар Зерттеу сұрағы: Сталиндік режим не себепті зиялыларға «халық жауы» деген айып тақты? 1-сабақ |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.3.1.7 ХХ ғасырдың 20-30 жылдардағы әміршіл-әкімшіл жүйе саясатының зардаптарын талдау; 8.1.2.1 қазақ зиялыларының қоғамдағы рөлі мен қызметін талдау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әміршіл-әкімшіл жүйе саясатының себебін анықтау,салдарын талдау |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут 10 минут |
Ұйымдастыру Оқушылармен сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Топқа бөлу Оқушыларды «Кальмар бәліштері» әдісі арқылы үш топқа бөлу. Үй тапсырмасы Үй тапсырмасын «Word wall» әдісі арқылы сұрау. Жаңа тақырыпты ашу «Галереяға саяхат» әдісі арқылы Суреттерге қарап жаңа сабақтың тақырыбын ашу.
Сұрақ: 1.Суретте көрсетілген тұлғалар қоғамда қандай қызмет атқарды? 2.Қазақ зиялыларының басым көпшілігі неге 30-ші жылдары дүниеден өткен? Жаңа сабақ тақырыбы мен оқу мақсаттары таныстырылады. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады Бәліштерді таңдап өз топтарына қосылады. Үй тапсырмасын платформа арылы сұрақтарға жауап береді Оқушылар тақтада көрсетілген суреттер арқылы тұжырымдама жасап , жаңа сабақтың тақырыбын ашады Берілген сұрақтарды ұжыммен бірге талқылайды |
Мадақтау сөздері «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!»
Дескриптор: -әрбір дұрыс жауапқа –1 балл Бағалау: «Киіз үй» әдісі арқылы оқушылар өзін-өзі бағалау шкаласын пайдаланады
Мадақтау сөздері «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» |
|
||
|
Жаңа білім 5 минут 10 минут Сабақтың ортасы 7 минут |
Ой шақыру: «Стоп кадр» бейне ролик арқылы жаңа тақырыпты ашу.
1-тапсырма: «Алаш зиялылары» (Топтық тапсырма) Алаш зиялыларына арналған ұяшықтарды таңдап, жасырылған сұрақтаға топпен бірге жауап береді. Сұрақ:
2-тапсырма: Мағынаны тану (топтық тапсырма): М. Дулатұлы мен А. Байтұрсыновтың сөздері:Көзіңді аш, оян қазақ, көтер басты, Өткізбей қараңғыда бекер жасты. Жер кетті, дін нашарлап, хал арам боп, Қарағым, енді жату жарамас-ты. (М.Д.) «Өзге жұрттар өрге қадам басқанда, - дедім, - сен де қатарыңнан қалыспа!» Бар ма, қазақ, мұнан басқа
қылғаным? Неңді шаштым, неңді бұздым, былғадым? Қиын емес дарға асып, атқаны. Маған ауыр осылардың бәрінен Өз ауылымның иттері үріп, қапқаны. (Ахмет Б.) Сұрақ: -ХХ ғасырдың басында қазақ зиялыларын көп алаңдатқан қандай мәселелер? -Қазақ зиялыларының бойынан қандай қасиеттерді байқауға болады? -Алаш қайраткерлерінің проблемалық жағдайды шешудегі іс-әрекеттері қандай болды? |
Бейне роликтегі негізгі идеяны анықтайды ,қажет мәліметті жұмыс дәптерге жазып алады . Оқушылар топпен бірге өз білімдерін көрсете отырып жұмыстанады ,берілген сұрақтарға жауап береді Оқушылар Алаш зиялыларының өлеңдерімен таныса отырып,негізгі мағынасын ашады. Берілген сұрақтарға жауап береді. |
Д -ХХ ғасырдың 30 жылдарындағы қазақ қоғамын сипаттай алады -қазақ зиялыларын жазалау кімнің бастамасымен жүзеге асқанын анықтай алады -қуғын сүргінге ұшыраған зиялыларды атай алады -әрбір дұрыс жауапқа –1 балл Бағалау: «Киіз үй» әдісі арқылы оқушылар өзін-өзі бағалау шкаласын пайдаланады
Дескриптор: - ХХ ғасырдың басында қазақ зиялыларын көп алаңдатқан мәселелерін анықтай алады -Қазақ зиялыларына тән қасиеттерін сипаттай алады - Репрессия құрбандарының басты мақсатын айта алады
-әрбір дұрыс жауапқа –2 балл
Бағалау: «Киіз үй» әдісі арқылы оқушылар өзін-өзі бағалау шкаласын пайдаланады |
https://youtu.be/P-9vfb253AY?si=SDrntvStf35kOyIs
https://youtu.be/wKkzJx_X4KI?si=DIQwrqQgkuntfxrx
|
||
|
Сабақты бекіту 5 минут |
Сабақты қорытындылау (Жеке жұмыс) «WORDWALL» платформасы арқылы. Сұрақтар:
|
Оқушылар платформа көмегімен сұраққа жауап беру арқылы жаңа тақырыпты қорытындылайды. |
Дескриптор: -әрбір дұрыс жауапқа 1 балл Бағалау: «Киіз үй» әдісі арқылы оқушылар өзін-өзі бағалау шкаласын пайдаланады |
|
||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 3 минут |
«Padlet» платформасы арқылы оқушылар кері байланыс жасайды Үй тапсырмасы: «1920-1930 жылдардағы саяси репрессиялар» |
Оқушылар платформа арқылы сабақ туралы өз ойларын айтып кері байланыс жасайды |
Оқушылар 1-10 балдық жүйе бойынша қорытынды бағаланады. |
https://padlet.com/asusgassyrbek/8-nj3wb0yj7kxb0rbm
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Н.Ә.Назарбаев -ҚР-ның тұңғыш президенті
Н.Ә.Назарбаев -ҚР-ның тұңғыш президенті
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||
|
Бөлім: |
Қазақстан тоталитарлық жүйе кезеңінде |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
1920-1930 жылдардағы саяси репрессиялар Зерттеу сұрағы: Сталиндік режим не себепті зиялыларға «халық жауы» деген айып тақты? 1-сабақ |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.3.1.7 ХХ ғасырдың 20-30 жылдардағы әміршіл-әкімшіл жүйе саясатының зардаптарын талдау; 8.1.2.1 қазақ зиялыларының қоғамдағы рөлі мен қызметін талдау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әміршіл-әкімшіл жүйе саясатының себебін анықтау,салдарын талдау |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут 10 минут |
Ұйымдастыру Оқушылармен сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Топқа бөлу Оқушыларды «Кальмар бәліштері» әдісі арқылы үш топқа бөлу. Үй тапсырмасы Үй тапсырмасын «Word wall» әдісі арқылы сұрау. Жаңа тақырыпты ашу «Галереяға саяхат» әдісі арқылы Суреттерге қарап жаңа сабақтың тақырыбын ашу.
Сұрақ: 1.Суретте көрсетілген тұлғалар қоғамда қандай қызмет атқарды? 2.Қазақ зиялыларының басым көпшілігі неге 30-ші жылдары дүниеден өткен? Жаңа сабақ тақырыбы мен оқу мақсаттары таныстырылады. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады Бәліштерді таңдап өз топтарына қосылады. Үй тапсырмасын платформа арылы сұрақтарға жауап береді Оқушылар тақтада көрсетілген суреттер арқылы тұжырымдама жасап , жаңа сабақтың тақырыбын ашады Берілген сұрақтарды ұжыммен бірге талқылайды |
Мадақтау сөздері «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!»
Дескриптор: -әрбір дұрыс жауапқа –1 балл Бағалау: «Киіз үй» әдісі арқылы оқушылар өзін-өзі бағалау шкаласын пайдаланады
Мадақтау сөздері «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» |
|
||
|
Жаңа білім 5 минут 10 минут Сабақтың ортасы 7 минут |
Ой шақыру: «Стоп кадр» бейне ролик арқылы жаңа тақырыпты ашу.
1-тапсырма: «Алаш зиялылары» (Топтық тапсырма) Алаш зиялыларына арналған ұяшықтарды таңдап, жасырылған сұрақтаға топпен бірге жауап береді. Сұрақ:
2-тапсырма: Мағынаны тану (топтық тапсырма): М. Дулатұлы мен А. Байтұрсыновтың сөздері:Көзіңді аш, оян қазақ, көтер басты, Өткізбей қараңғыда бекер жасты. Жер кетті, дін нашарлап, хал арам боп, Қарағым, енді жату жарамас-ты. (М.Д.) «Өзге жұрттар өрге қадам басқанда, - дедім, - сен де қатарыңнан қалыспа!» Бар ма, қазақ, мұнан басқа
қылғаным? Неңді шаштым, неңді бұздым, былғадым? Қиын емес дарға асып, атқаны. Маған ауыр осылардың бәрінен Өз ауылымның иттері үріп, қапқаны. (Ахмет Б.) Сұрақ: -ХХ ғасырдың басында қазақ зиялыларын көп алаңдатқан қандай мәселелер? -Қазақ зиялыларының бойынан қандай қасиеттерді байқауға болады? -Алаш қайраткерлерінің проблемалық жағдайды шешудегі іс-әрекеттері қандай болды? |
Бейне роликтегі негізгі идеяны анықтайды ,қажет мәліметті жұмыс дәптерге жазып алады . Оқушылар топпен бірге өз білімдерін көрсете отырып жұмыстанады ,берілген сұрақтарға жауап береді Оқушылар Алаш зиялыларының өлеңдерімен таныса отырып,негізгі мағынасын ашады. Берілген сұрақтарға жауап береді. |
Д -ХХ ғасырдың 30 жылдарындағы қазақ қоғамын сипаттай алады -қазақ зиялыларын жазалау кімнің бастамасымен жүзеге асқанын анықтай алады -қуғын сүргінге ұшыраған зиялыларды атай алады -әрбір дұрыс жауапқа –1 балл Бағалау: «Киіз үй» әдісі арқылы оқушылар өзін-өзі бағалау шкаласын пайдаланады
Дескриптор: - ХХ ғасырдың басында қазақ зиялыларын көп алаңдатқан мәселелерін анықтай алады -Қазақ зиялыларына тән қасиеттерін сипаттай алады - Репрессия құрбандарының басты мақсатын айта алады
-әрбір дұрыс жауапқа –2 балл
Бағалау: «Киіз үй» әдісі арқылы оқушылар өзін-өзі бағалау шкаласын пайдаланады |
https://youtu.be/P-9vfb253AY?si=SDrntvStf35kOyIs
https://youtu.be/wKkzJx_X4KI?si=DIQwrqQgkuntfxrx
|
||
|
Сабақты бекіту 5 минут |
Сабақты қорытындылау (Жеке жұмыс) «WORDWALL» платформасы арқылы. Сұрақтар:
|
Оқушылар платформа көмегімен сұраққа жауап беру арқылы жаңа тақырыпты қорытындылайды. |
Дескриптор: -әрбір дұрыс жауапқа 1 балл Бағалау: «Киіз үй» әдісі арқылы оқушылар өзін-өзі бағалау шкаласын пайдаланады |
|
||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 3 минут |
«Padlet» платформасы арқылы оқушылар кері байланыс жасайды Үй тапсырмасы: «1920-1930 жылдардағы саяси репрессиялар» |
Оқушылар платформа арқылы сабақ туралы өз ойларын айтып кері байланыс жасайды |
Оқушылар 1-10 балдық жүйе бойынша қорытынды бағаланады. |
https://padlet.com/asusgassyrbek/8-nj3wb0yj7kxb0rbm
|
||
шағым қалдыра аласыз




ескриптор:
















