|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 9. Жастар мәселесінің түйткілдері |
|||||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Наноспутник жасаған жас ғалымдар |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
11.3.3.1 әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселеге баға беру және әлем әдебиеті үлгілерімен салыстыру. 11.4.1.1 ғылыми және публицистикалық стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, аннотация жазу; |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселеге баға беру және әлем әдебиеті үлгілерімен салыстыра алады. ғылыми және публицистикалық стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, аннотация жазады; |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Жағдайлы волейбол» ойыны Мұғалім әділдік пен әділетсіздікті көрсететін жағдайларды айтады, сол арада дұрыс жауапқа бала допты қағып алады, бұрыс жауапқа қағып алмайды. Үй жұмысын тексеру «Сен-маған, мен- саған» тәсілі. Сұрақтар : 1 |
«Қол шапалақ» |
Слайд Үлестірмелі топтамалар |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Тыңдалым Айтылым 1- тапсырма Жеке жұмыс Оқылым Айтылым 2-тапсырма 3-тапсырма Тыңдалым Айтылым 4-тапсырма Айтылым Оқылым Айтылым Топтық жұмыс 5– тапсырма. Тапсырма сөйлемді толықтырып жазуға анық, нақты түсінділіп беріледі. Мұғалім тарпынан қолдау көрсетіледі. Жеке қажеттілігі: төмен деңгейлі оқушыға жұптық саралау жүргізіледі. Жоғары деңгейлі оқушымен жұптастырып, спикер рөлі беріледі Оқылым Жазылым 6-тапсырма Жұптық жұмыс Айтылым тапсырма Жеке жұмыс 8- тапсырма Жазылым Оқылым Жазылым 9-тапсырма 11-тапсырма Айтылым 13-тапсырма Жазылым |
Тыңдалым,айтылым. Бұлыңғыр-пасмурный Сұрқай-серый, бледный Мәдениет-культура Бейнесі-образ Рухани-духовный Болмыс-натура Парасат-рассудительность Өркениетті-цивилизованный Ұлықтау-инаугурация Тыңдалым Мәтінді тыңдап, сұрақтарға жауап бер. Негізгі ойды анықтап, пікір білдіріңіздер. Айтылым Мәтінді оқып, алдында тыңдаған мәтінмен байланыстырып айт. Айтылым Сұрақтарға жауап беріп, диалог ұйымдастырыңдар. Айтылым Суреттерге қара, жастардың не істеп жатқанын болжап айт.
Айтылым Мәтінді оқып, ,тақырыпқа қатысты күрделі сөздер мен терминдерді анықтаңыздар. Олардың жасалу жолын түсіндіріп сөйлем құраңыздар. Мәтінде айтылған пікір бойынша ой бөлісіңдер.
Жазылым «Сандар сөйлейді» әдісі.
1-10 кг, 10-100 ,60 %, 2017, 15, 16, 600, 2, 3
Айтылым Оқылым мәтініндегі ақпарат бойынша пікіріңді «Төрт сөйлем» бойынша дәлелде. • Бірінші сөйлем «Менің ойымша, ... » • Екінші сөйлем «Себебі, мен оны былай түсіндіремін … » • Үшінші сөйлем «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын … » • Соңғы сөйлем «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім . Жазылым Тірек- схема дайында Жазылым Менталды карта дайында Айтылым Диалог құрыңдар Айтылым Сұрақтарға жауап бер Жазылым Ойтаразы «Шығу парағы» |
«Смайликтер»
Дескриптор 3 балл -Талқылайды -Түсіндіреді
«Алма ағашы»
Дескриптор 4 балл -Мәтін жазады -Топтастырады. «ББҮ»
Дескриптор 3 балл -Түсіндіреді -Талдайды
«Өзін- өзі бағалау»
Дескриптор 3 балл -Қорытындылайды
«Қоқыс жәшігі»
|
Оқулық сөздік слайд
Слайд Оқулық
Оқулық
слайд
Кесте
Таратпалар |
||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 10, 12- тапсырма |
|
||||||||||
|
Кері байланыс
|
Өз деңгейлерін анықтайды. «Рефлексия пирамидасы» тәсілі бойынша сұрақтарға жауап береді. |
|
||||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Наноспутник жасаған жас ғалымдар 11 сынып ҚМЖ
Наноспутник жасаған жас ғалымдар 11 сынып ҚМЖ
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 9. Жастар мәселесінің түйткілдері |
|||||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Наноспутник жасаған жас ғалымдар |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
11.3.3.1 әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселеге баға беру және әлем әдебиеті үлгілерімен салыстыру. 11.4.1.1 ғылыми және публицистикалық стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, аннотация жазу; |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселеге баға беру және әлем әдебиеті үлгілерімен салыстыра алады. ғылыми және публицистикалық стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, аннотация жазады; |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Жағдайлы волейбол» ойыны Мұғалім әділдік пен әділетсіздікті көрсететін жағдайларды айтады, сол арада дұрыс жауапқа бала допты қағып алады, бұрыс жауапқа қағып алмайды. Үй жұмысын тексеру «Сен-маған, мен- саған» тәсілі. Сұрақтар : 1 |
«Қол шапалақ» |
Слайд Үлестірмелі топтамалар |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Тыңдалым Айтылым 1- тапсырма Жеке жұмыс Оқылым Айтылым 2-тапсырма 3-тапсырма Тыңдалым Айтылым 4-тапсырма Айтылым Оқылым Айтылым Топтық жұмыс 5– тапсырма. Тапсырма сөйлемді толықтырып жазуға анық, нақты түсінділіп беріледі. Мұғалім тарпынан қолдау көрсетіледі. Жеке қажеттілігі: төмен деңгейлі оқушыға жұптық саралау жүргізіледі. Жоғары деңгейлі оқушымен жұптастырып, спикер рөлі беріледі Оқылым Жазылым 6-тапсырма Жұптық жұмыс Айтылым тапсырма Жеке жұмыс 8- тапсырма Жазылым Оқылым Жазылым 9-тапсырма 11-тапсырма Айтылым 13-тапсырма Жазылым |
Тыңдалым,айтылым. Бұлыңғыр-пасмурный Сұрқай-серый, бледный Мәдениет-культура Бейнесі-образ Рухани-духовный Болмыс-натура Парасат-рассудительность Өркениетті-цивилизованный Ұлықтау-инаугурация Тыңдалым Мәтінді тыңдап, сұрақтарға жауап бер. Негізгі ойды анықтап, пікір білдіріңіздер. Айтылым Мәтінді оқып, алдында тыңдаған мәтінмен байланыстырып айт. Айтылым Сұрақтарға жауап беріп, диалог ұйымдастырыңдар. Айтылым Суреттерге қара, жастардың не істеп жатқанын болжап айт.
Айтылым Мәтінді оқып, ,тақырыпқа қатысты күрделі сөздер мен терминдерді анықтаңыздар. Олардың жасалу жолын түсіндіріп сөйлем құраңыздар. Мәтінде айтылған пікір бойынша ой бөлісіңдер.
Жазылым «Сандар сөйлейді» әдісі.
1-10 кг, 10-100 ,60 %, 2017, 15, 16, 600, 2, 3
Айтылым Оқылым мәтініндегі ақпарат бойынша пікіріңді «Төрт сөйлем» бойынша дәлелде. • Бірінші сөйлем «Менің ойымша, ... » • Екінші сөйлем «Себебі, мен оны былай түсіндіремін … » • Үшінші сөйлем «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын … » • Соңғы сөйлем «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім . Жазылым Тірек- схема дайында Жазылым Менталды карта дайында Айтылым Диалог құрыңдар Айтылым Сұрақтарға жауап бер Жазылым Ойтаразы «Шығу парағы» |
«Смайликтер»
Дескриптор 3 балл -Талқылайды -Түсіндіреді
«Алма ағашы»
Дескриптор 4 балл -Мәтін жазады -Топтастырады. «ББҮ»
Дескриптор 3 балл -Түсіндіреді -Талдайды
«Өзін- өзі бағалау»
Дескриптор 3 балл -Қорытындылайды
«Қоқыс жәшігі»
|
Оқулық сөздік слайд
Слайд Оқулық
Оқулық
слайд
Кесте
Таратпалар |
||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 10, 12- тапсырма |
|
||||||||||
|
Кері байланыс
|
Өз деңгейлерін анықтайды. «Рефлексия пирамидасы» тәсілі бойынша сұрақтарға жауап береді. |
|
||||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз















