(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
30.03.2026 |
|
|
Сынып: 8 сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
7 сәуір Дүниежүзілік денсаулық күні |
|
|
Мақсаты |
Оқушыларға денсаулықтың маңыздылығын түсіндіру. Салауатты өмір салтын насихаттау. Дене тәрбиесі мен дұрыс тамақтанудың рөлін ұғындыр |
|
|
Қауіпсіздік сабағы |
«ҚАУІПТІ ЖӘНЕ БОЛЖАНБАЙТЫН ЖАҒДАЙЛАРДАН, ЗИЯНСЫЗ ӘЗІЛДЕР МЕН ҰСЫНЫСТАРДЫ ҚАЛАЙ АЖЫРАТУҒА БОЛАДЫ?» |
|
|
Мақсаты |
Сабақтың мақсаты: қауіпті әзілдер мен ұсыныстарды тану және «ЖОҚ!» деп сенімді түрде айту.
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы |
|
|
Апта дәйексөзі |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Амандасу, сыныпты түгендеу. Психологиялық ахуал: Оқушыларға «Кітап – білім бұлағы» деп айтып, осы сөз тіркесін қалай түсінетіндерін сұрау. ІІ. Кіріспе бөлім
Мұғалім
сөзі: Сұрақ: Кітапты не үшін оқимыз? Қандай кітаптар сендерге ұнайды?
|
Кітаптың пайдасы
Кітап бізге:
Тапсырма
1:
? Кітап – білім
бұлағы, Сұрақтар:
|
презентация |
|
|
Сабақтың ортасы |
«Кітаптың пайдасы» шағын
әңгіме Бір күні бала кітап дүкеніне барады. Ол жерде әдемі қапталған, түрлі-түсті кітаптарды көреді. Бірақ кітаптардың ешқайсысын алғысы келмейді. Өйткені ол кітап оқуды ұнатпайтын еді. Бір кезде қарт кісі оған жақындап: – Балам, сен кітап оқисың ба? – деп сұрады. – Жоқ, ата, мен кітап оқуды ұнатпаймын, – деп жауап берді бала. – Ал сен білімді, ақылды болғың келе ме? – Әрине, ата! – Ендеше, кітап сенің ең жақын досың болсын! Ол сені ақылды, білімді, ойлы, зерек етеді. Содан бері бала кітап оқуға дағдыланып, білімді азамат болып өсіпті. Талқылау:
2. «Кітап – алтын қазына» мақал-мәтелдер
сайысы
3. Дәптермен жұмыс (шығармашылық
тапсырма)
|
Кітаптың құрылымы
Кітап бірнеше
бөлімнен тұрады:
Тапсырма 2:
? Кітаптың
атауы: _____________ |
Интербелсенді тақта/ компьютер |
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия: Сабақтан қандай әсер алдыңдар? Кітап оқудың маңыздылығы неде?
Қорытынды
сөз: Бағалау: Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды мадақтау. |
Кітапқа күтім жасауКітап – біздің досымыз. Оған ұқыпты қарау керек.
✅ Кітапты таза қолмен ұста.
Тапсырма
3: ? Кітапты жырту – ( ) |
презентация |
|
|
Қауіпсіздік сабағы |
«ҚАУІПТІ ЖӘНЕ БОЛЖАНБАЙТЫН ЖАҒДАЙЛАРДАН, ЗИЯНСЫЗ ӘЗІЛДЕР МЕН ҰСЫНЫСТАРДЫ ҚАЛАЙ АЖЫРАТУҒА БОЛАДЫ?»
Сабақтың мақсаты: қауіпті әзілдер мен ұсыныстарды тану және «ЖОҚ!» деп сенімді түрде айту. Негізгі міндеттер:
Сабақтың барысы
Қауіпті және болжанбайтын жағдайлардан зиянсыз әзілдер мен ұсыныстар. Сіз өзіңізді әртүрлі тәсілдермен қорғай аласыз. Мұнда бірнеше пайдалы кеңестер берілген. Пайдалы кеңестер:
Қауіпті әзілдер мен ұсыныстарға қалай жауап беруге болады: - «Ұсынысыңызға рақмет, бірақ мен мұны жасай алмаймын»;
Рефлексия. Рольдік ойындар Оқушылар топтарға бөлініп, күмәнді әзілдер мен ұсыныстарға жауап беруі керек сценарийлерді ойнайды. Жағдайды талдау. 3. Қорытынды
Негізгі ойларды қайталау. Пайдалы сілтемелер: https://drive.google.com/file/d/1nEzIuDh1T7LFYC9M3R6p2bDPA2jAEsn-/view https://drive.google.com/file/d/1AAad82H9CjMQEqBSg3o1qB98wchbGK3g/view https://youtu.be/E_Q2rB3ltmY?si=CNja5zILw6x5AdM0
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Нарын құм зауалы. Балладасы. Махамбеттің соңғы сөзі
Нарын құм зауалы. Балладасы. Махамбеттің соңғы сөзі
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
30.03.2026 |
|
|
Сынып: 8 сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
7 сәуір Дүниежүзілік денсаулық күні |
|
|
Мақсаты |
Оқушыларға денсаулықтың маңыздылығын түсіндіру. Салауатты өмір салтын насихаттау. Дене тәрбиесі мен дұрыс тамақтанудың рөлін ұғындыр |
|
|
Қауіпсіздік сабағы |
«ҚАУІПТІ ЖӘНЕ БОЛЖАНБАЙТЫН ЖАҒДАЙЛАРДАН, ЗИЯНСЫЗ ӘЗІЛДЕР МЕН ҰСЫНЫСТАРДЫ ҚАЛАЙ АЖЫРАТУҒА БОЛАДЫ?» |
|
|
Мақсаты |
Сабақтың мақсаты: қауіпті әзілдер мен ұсыныстарды тану және «ЖОҚ!» деп сенімді түрде айту.
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы |
|
|
Апта дәйексөзі |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Амандасу, сыныпты түгендеу. Психологиялық ахуал: Оқушыларға «Кітап – білім бұлағы» деп айтып, осы сөз тіркесін қалай түсінетіндерін сұрау. ІІ. Кіріспе бөлім
Мұғалім
сөзі: Сұрақ: Кітапты не үшін оқимыз? Қандай кітаптар сендерге ұнайды?
|
Кітаптың пайдасы
Кітап бізге:
Тапсырма
1:
? Кітап – білім
бұлағы, Сұрақтар:
|
презентация |
|
|
Сабақтың ортасы |
«Кітаптың пайдасы» шағын
әңгіме Бір күні бала кітап дүкеніне барады. Ол жерде әдемі қапталған, түрлі-түсті кітаптарды көреді. Бірақ кітаптардың ешқайсысын алғысы келмейді. Өйткені ол кітап оқуды ұнатпайтын еді. Бір кезде қарт кісі оған жақындап: – Балам, сен кітап оқисың ба? – деп сұрады. – Жоқ, ата, мен кітап оқуды ұнатпаймын, – деп жауап берді бала. – Ал сен білімді, ақылды болғың келе ме? – Әрине, ата! – Ендеше, кітап сенің ең жақын досың болсын! Ол сені ақылды, білімді, ойлы, зерек етеді. Содан бері бала кітап оқуға дағдыланып, білімді азамат болып өсіпті. Талқылау:
2. «Кітап – алтын қазына» мақал-мәтелдер
сайысы
3. Дәптермен жұмыс (шығармашылық
тапсырма)
|
Кітаптың құрылымы
Кітап бірнеше
бөлімнен тұрады:
Тапсырма 2:
? Кітаптың
атауы: _____________ |
Интербелсенді тақта/ компьютер |
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия: Сабақтан қандай әсер алдыңдар? Кітап оқудың маңыздылығы неде?
Қорытынды
сөз: Бағалау: Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды мадақтау. |
Кітапқа күтім жасауКітап – біздің досымыз. Оған ұқыпты қарау керек.
✅ Кітапты таза қолмен ұста.
Тапсырма
3: ? Кітапты жырту – ( ) |
презентация |
|
|
Қауіпсіздік сабағы |
«ҚАУІПТІ ЖӘНЕ БОЛЖАНБАЙТЫН ЖАҒДАЙЛАРДАН, ЗИЯНСЫЗ ӘЗІЛДЕР МЕН ҰСЫНЫСТАРДЫ ҚАЛАЙ АЖЫРАТУҒА БОЛАДЫ?»
Сабақтың мақсаты: қауіпті әзілдер мен ұсыныстарды тану және «ЖОҚ!» деп сенімді түрде айту. Негізгі міндеттер:
Сабақтың барысы
Қауіпті және болжанбайтын жағдайлардан зиянсыз әзілдер мен ұсыныстар. Сіз өзіңізді әртүрлі тәсілдермен қорғай аласыз. Мұнда бірнеше пайдалы кеңестер берілген. Пайдалы кеңестер:
Қауіпті әзілдер мен ұсыныстарға қалай жауап беруге болады: - «Ұсынысыңызға рақмет, бірақ мен мұны жасай алмаймын»;
Рефлексия. Рольдік ойындар Оқушылар топтарға бөлініп, күмәнді әзілдер мен ұсыныстарға жауап беруі керек сценарийлерді ойнайды. Жағдайды талдау. 3. Қорытынды
Негізгі ойларды қайталау. Пайдалы сілтемелер: https://drive.google.com/file/d/1nEzIuDh1T7LFYC9M3R6p2bDPA2jAEsn-/view https://drive.google.com/file/d/1AAad82H9CjMQEqBSg3o1qB98wchbGK3g/view https://youtu.be/E_Q2rB3ltmY?si=CNja5zILw6x5AdM0
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













