|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Нәтиже сабақ Көшіру диктанты |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; 3.3.6.1 кең жолды дәптер бас əріп пен кіші əріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей жəне біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады және жауап береді |
||||
|
Құндылық |
Ұлттық мирасты, мәдениетті дәріптеу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақ тың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру «Ой қозғау» әдісі Тақтадағы берілген сөздердің ішінен болымды және болымсыз етістіктерді ажырат Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді Берілген сөздердің ішінен болымды және болымсыз етістіктерді ажыратады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Сөздер жазылған қима қағаздар |
|
|
Сабақтың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс Flippity платформасы «Спиинер» әдісі Мәтінді оқы. Мәтіндегі негізгі ойды анықта Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастыр. Жауап бер ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1. Мәтінде теледидардың бала денсаулығы үшін қандай зиянды жақтары сипатталған? |
Мәтін бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады
|
Дескриптор: -мәтіннің негізгі ойын анықтайды-1б - мәтіннен сұрақтың жауабы болатын нақты ақпаратты анықтайды-1б -мәтін бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады -1б -сұрақтардың негізінде ой қорытып, жауап береді – 1б -сұраулы сөйлемдердің құрылымын сақтайды -1б -сөйлеу барысында тілдік нормаларды сақтайды-1б ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Таратпа |
|
|
20 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Көркем жаз» әдісі Диктант жаз. Омар атам үй сыртындағы бақшаны аралап келе жатты. Түні бойы суық жаңбыр жауды. Жер саз. Атай жусанның ығында бүрісіп отырған кішкентай құсты көрді. Ұшуға жарап қалған бозторғайдың балапаны екен. Тұмысығының жиектері сап- сары. Өзіне әбден жаңбыр өткен. Екі қанаты салбырап, дір – дір етеді. ЕББҚ Мәтінді көшіріп жаз Талқылау сұрақтары: 1.Балапанның ары қарайғы тағдыры не болады деп ойлайсың? «Ұшты - ұшты» ойыны |
Мәтінді көркем жазу талаптарына сай көшіріп жазады Сұраққа жауап береді Ойынды ойнайды |
Дескриптор: -әріптерді қоспай, ауыстырмай, тастамай жазады -1б - әріптер мен дыбыстар арақатынасын белгілей біледі-1б - сөздерді жазу барысында орфографиялық нормаларды сақтай біледі-1б - сөйлемдерді жазу кезінде емле ережелерін қолданады-1б Жарайсыңдар! Керемет! |
Диктанттар жинағы дәптер |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
Рефлексия «Бір минуттық әңгіме» әдісі 1.Бүгінгі сабақ сендерге несімен ұнады? 2.Бүгінгі тақырып бойынша қандай маңызды ақпараттар алдыңдар? 3.Бүгінгі сабақта қандай оқу мақсатына қол жеткіздің?
Үйге тапсырма: Болымсыз етістіктерді қатыстырып үш сөйлем құрап жаз.. |
Сұрақтардың жауабын стикерге жазады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
стикер |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Нәтиже сабақ Көшіру диктанты ҚМЖ 3 сынып
Нәтиже сабақ Көшіру диктанты ҚМЖ 3 сынып
|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Нәтиже сабақ Көшіру диктанты |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; 3.3.6.1 кең жолды дәптер бас əріп пен кіші əріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей жəне біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады және жауап береді |
||||
|
Құндылық |
Ұлттық мирасты, мәдениетті дәріптеу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақ тың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру «Ой қозғау» әдісі Тақтадағы берілген сөздердің ішінен болымды және болымсыз етістіктерді ажырат Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді Берілген сөздердің ішінен болымды және болымсыз етістіктерді ажыратады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Сөздер жазылған қима қағаздар |
|
|
Сабақтың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс Flippity платформасы «Спиинер» әдісі Мәтінді оқы. Мәтіндегі негізгі ойды анықта Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастыр. Жауап бер ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1. Мәтінде теледидардың бала денсаулығы үшін қандай зиянды жақтары сипатталған? |
Мәтін бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады
|
Дескриптор: -мәтіннің негізгі ойын анықтайды-1б - мәтіннен сұрақтың жауабы болатын нақты ақпаратты анықтайды-1б -мәтін бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады -1б -сұрақтардың негізінде ой қорытып, жауап береді – 1б -сұраулы сөйлемдердің құрылымын сақтайды -1б -сөйлеу барысында тілдік нормаларды сақтайды-1б ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Таратпа |
|
|
20 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Көркем жаз» әдісі Диктант жаз. Омар атам үй сыртындағы бақшаны аралап келе жатты. Түні бойы суық жаңбыр жауды. Жер саз. Атай жусанның ығында бүрісіп отырған кішкентай құсты көрді. Ұшуға жарап қалған бозторғайдың балапаны екен. Тұмысығының жиектері сап- сары. Өзіне әбден жаңбыр өткен. Екі қанаты салбырап, дір – дір етеді. ЕББҚ Мәтінді көшіріп жаз Талқылау сұрақтары: 1.Балапанның ары қарайғы тағдыры не болады деп ойлайсың? «Ұшты - ұшты» ойыны |
Мәтінді көркем жазу талаптарына сай көшіріп жазады Сұраққа жауап береді Ойынды ойнайды |
Дескриптор: -әріптерді қоспай, ауыстырмай, тастамай жазады -1б - әріптер мен дыбыстар арақатынасын белгілей біледі-1б - сөздерді жазу барысында орфографиялық нормаларды сақтай біледі-1б - сөйлемдерді жазу кезінде емле ережелерін қолданады-1б Жарайсыңдар! Керемет! |
Диктанттар жинағы дәптер |
|
|
Сабақ тың соңы 7 мин |
Рефлексия «Бір минуттық әңгіме» әдісі 1.Бүгінгі сабақ сендерге несімен ұнады? 2.Бүгінгі тақырып бойынша қандай маңызды ақпараттар алдыңдар? 3.Бүгінгі сабақта қандай оқу мақсатына қол жеткіздің?
Үйге тапсырма: Болымсыз етістіктерді қатыстырып үш сөйлем құрап жаз.. |
Сұрақтардың жауабын стикерге жазады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
стикер |
|
шағым қалдыра аласыз













