Қысқа мерзімді сабақ жоспары.
|
Пәні: Математика. |
Мектебі: «Қызылсеңгір» ЖББМ |
|||||||
|
Күні: 22.09.2025 ж. |
Педагогтің аты-жөні: А. Акрамов. |
|||||||
|
Сыныбы: 5А,Ә |
Қатысқандар саны: қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
5.1В Натурал сандардың бөлінгіштігі |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Натурал сандардың бөлгіштері мен еселіктері |
|||||||
|
Оқу мақсаты: |
5.1.1.5 Натурал санның бөлгіші мен еселігі анықтамаларын білу 5.1.2.8 Натурал сандардың бөлгіштерін табу 5.1.2.9 Натурал сандардың еселіктерін табу |
|||||||
|
Бағалау критериі: |
Натурал санның бөлгіші мен еселігін табу анықтамасын біледі Натурал сандардың бөлгіштерін таба алады Натурал сандардың еселіктерін таба алады -
|
|||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
||||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату |
Бірлескен жұмыс (1,2,3 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу. |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
2 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Натурал сандардың бөлгіштері мен еселіктері қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: Натурал санның бөлгіші мен еселігі анықтамаларын білу Натурал сандардың бөлгіштерін табу Натурал сандардың еселіктерін табу Сыныппен амандасу. Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу үшін «Мен сіздерге сенемін» психологиялық тренинг жүргіземін. Оқушылардың қызығушылығы мен зейінін шоғырландырамын |
|
|
|
|||
|
8 мин |
Жаңа сабақ |
(Ұ) «Сұрақты ұстап ал» әдісін пайдаланып сұрақтар қою арқылы натурал санның бөлгіштері мен еселіктері ұғымын өздері тұжырымдауға жетекші сұрақтар беремін 1.Қандай сандар натурал сандар деп аталады? 2.Нөл саны натурал сан бола ма? 3 .Ең үлкен санды атауға бола ма? 4 1ден бастап 20 ны қоса алғандағы натурал сандар жазылған кесте құрыңдар 5. Осы кестеден 20 саны қалдықсыз бөлінетін сандарды дөңгелектеңдер (1,2,4,5,10,20) 6 . 5 санына қалдықсыз бөлінетін сандарды жазыңдар(5,10,20,25,30...) Сұрақтарға жауап берген оқушыларды қалыптастырушы бағалау тәсілі смайликтер(күлегештер) арқылы бағалаймын «Мозайка» әдісін пайдаланып сыныпты 3 топқа топқа бөлемін Жаңа білімді қалыптастыру Оқушылар топта мәтінмен жұмыс жасайды Тақырып бойынша натурал сандардың бөлгіштері, еселіктері туралы түсінік қалыптасады
|
Сұрақтарға жауап береді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады |
|
Слайд |
|||
|
15 минут |
Бекіту тапсырмасы |
Жж) Деңгейлік тапсырмалар А деңгейі «Конверттегі сұрақ» әдісі 1-тапсырма. Бірі екіншісіне бөлгіш болатын сандарды теріп жазыңдар 5 және 45, 9 және71, 8 және34, 16 және 80, 17 және 51, 4 және 63, 12 және 60, 23 және 115 2- тапсырма 3, 7, 10, 15, 18, 30, 84 сандарынан теріп жазыңдар: 2-нің еселіктерін 21-дің бөлгіштерін В деңгейі «Кім жылдам? әдісі 1. 18 асықты асық саны өзар тең болатындай неше тәсілмен үймелерге бөлуге болады? Әрбір үймеде неше асықтан болуы мүмкін? 2. 45- ке бөлгіш және 5-ке еселік санды жазыңдар С деңгейі «Ойлан тап»
Тапсырмаларды «Бағалау ағашы» әдісімен бағалаймын |
|
|
Слайд |
|||
|
10мин |
Жеке жұмыс |
Оқулықтан |
Тапсырманы орындайды |
|
|
|||
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: Натурал санның бөлгіші мен еселігі анықтамаларын білу Натурал сандардың бөлгіштерін табу Натурал сандардың еселіктерін табу Үйге тапсырма беру. №176, №183 Рефлексия
Жеке оқушымен жұмыс 1. 1) 502 саны 22088 санының бөлгіші; 2) 65 667 саны 3127 санының еселігі; 3) 13 188 саны 24 санының еселігі; 1) 762 саны 16 664 санының бөлгіші болатыны дұрыс па? |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
|
Презентация |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Натурал сандардың бөлгіштері мен еселіктері
Натурал сандардың бөлгіштері мен еселіктері
Қысқа мерзімді сабақ жоспары.
|
Пәні: Математика. |
Мектебі: «Қызылсеңгір» ЖББМ |
|||||||
|
Күні: 22.09.2025 ж. |
Педагогтің аты-жөні: А. Акрамов. |
|||||||
|
Сыныбы: 5А,Ә |
Қатысқандар саны: қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
5.1В Натурал сандардың бөлінгіштігі |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Натурал сандардың бөлгіштері мен еселіктері |
|||||||
|
Оқу мақсаты: |
5.1.1.5 Натурал санның бөлгіші мен еселігі анықтамаларын білу 5.1.2.8 Натурал сандардың бөлгіштерін табу 5.1.2.9 Натурал сандардың еселіктерін табу |
|||||||
|
Бағалау критериі: |
Натурал санның бөлгіші мен еселігін табу анықтамасын біледі Натурал сандардың бөлгіштерін таба алады Натурал сандардың еселіктерін таба алады -
|
|||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
||||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату |
Бірлескен жұмыс (1,2,3 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу. |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
2 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Натурал сандардың бөлгіштері мен еселіктері қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: Натурал санның бөлгіші мен еселігі анықтамаларын білу Натурал сандардың бөлгіштерін табу Натурал сандардың еселіктерін табу Сыныппен амандасу. Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу үшін «Мен сіздерге сенемін» психологиялық тренинг жүргіземін. Оқушылардың қызығушылығы мен зейінін шоғырландырамын |
|
|
|
|||
|
8 мин |
Жаңа сабақ |
(Ұ) «Сұрақты ұстап ал» әдісін пайдаланып сұрақтар қою арқылы натурал санның бөлгіштері мен еселіктері ұғымын өздері тұжырымдауға жетекші сұрақтар беремін 1.Қандай сандар натурал сандар деп аталады? 2.Нөл саны натурал сан бола ма? 3 .Ең үлкен санды атауға бола ма? 4 1ден бастап 20 ны қоса алғандағы натурал сандар жазылған кесте құрыңдар 5. Осы кестеден 20 саны қалдықсыз бөлінетін сандарды дөңгелектеңдер (1,2,4,5,10,20) 6 . 5 санына қалдықсыз бөлінетін сандарды жазыңдар(5,10,20,25,30...) Сұрақтарға жауап берген оқушыларды қалыптастырушы бағалау тәсілі смайликтер(күлегештер) арқылы бағалаймын «Мозайка» әдісін пайдаланып сыныпты 3 топқа топқа бөлемін Жаңа білімді қалыптастыру Оқушылар топта мәтінмен жұмыс жасайды Тақырып бойынша натурал сандардың бөлгіштері, еселіктері туралы түсінік қалыптасады
|
Сұрақтарға жауап береді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады |
|
Слайд |
|||
|
15 минут |
Бекіту тапсырмасы |
Жж) Деңгейлік тапсырмалар А деңгейі «Конверттегі сұрақ» әдісі 1-тапсырма. Бірі екіншісіне бөлгіш болатын сандарды теріп жазыңдар 5 және 45, 9 және71, 8 және34, 16 және 80, 17 және 51, 4 және 63, 12 және 60, 23 және 115 2- тапсырма 3, 7, 10, 15, 18, 30, 84 сандарынан теріп жазыңдар: 2-нің еселіктерін 21-дің бөлгіштерін В деңгейі «Кім жылдам? әдісі 1. 18 асықты асық саны өзар тең болатындай неше тәсілмен үймелерге бөлуге болады? Әрбір үймеде неше асықтан болуы мүмкін? 2. 45- ке бөлгіш және 5-ке еселік санды жазыңдар С деңгейі «Ойлан тап»
Тапсырмаларды «Бағалау ағашы» әдісімен бағалаймын |
|
|
Слайд |
|||
|
10мин |
Жеке жұмыс |
Оқулықтан |
Тапсырманы орындайды |
|
|
|||
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: Натурал санның бөлгіші мен еселігі анықтамаларын білу Натурал сандардың бөлгіштерін табу Натурал сандардың еселіктерін табу Үйге тапсырма беру. №176, №183 Рефлексия
Жеке оқушымен жұмыс 1. 1) 502 саны 22088 санының бөлгіші; 2) 65 667 саны 3127 санының еселігі; 3) 13 188 саны 24 санының еселігі; 1) 762 саны 16 664 санының бөлгіші болатыны дұрыс па? |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
|
Презентация |
|||
шағым қалдыра аласыз















