Наурыз Сәкен Сейфуллин

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Наурыз Сәкен Сейфуллин

Материал туралы қысқаша түсінік
ааааааааааа
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар

Күні: Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 8 сынып Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Адам қаңқасы және оның бөлімдері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

Адам қаңқасының негізгі бөлімдерін анықтау

Сабақ мақсаттары

Оқушылар орындай алады:

Адам қаңқасының негізгі бөлімдерін ажырата алады

Адам қаңқасы негізгі бөлімдерін құрайтын сүйектерді анықтай алады

Бағалау критерийлері

1. Тақырыпты оқып, түсіне алады.

2. Адам қаңқасының негізгі бөлімдерін құрайтын сүйектерді атай алады.

3. Адам қаңқасының негізгі бөлімдерін құрайтын сүйектерді анықтай алады.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар орындай алады: адамның қаңқасының негізгі бөлімдерін ауызша және жазбаша тапсырмалар орындау арқылы анықтай алады.

Терминология. Қаңқаның құрылысы ағылшын тілінде берілген суретке оқушылар терминдерді қазақ тілінде белгілейді.

Диалог құруға арналған сөз тіркестер:

-Сүйектер пішіні бойынша... жіктеледі; -Ұзын сүйектерге..., ..., ... жатады; -Қаңқа ..., ..., ... бөлімдерден тұрады т.б.

Құндылықтарды дарыту

Әлемдік білім беру кеңістігінде бәсекеге қабілетті болуға мүмкіндік беретін, терең академиялық білім беру; өз бетімен және топта тиімді жасай білу; физикалық, психлогиялық және рухани тұрғыда даму.

АКТ қолдану дағдылары


Пәнаралық байланыс

Қазақ тілі, ағылшын пәндерімен пәнаралық байланыс, ал информатика пәнімен пәнаралық байланыс интербелсенді тақтада демонстарция арқылы жүзеге асады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспар-

ланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған ісәрекет

Ресурстар

Сабақтың басы











































Сабақ ортасы:































Сабақ соңы:


І. Ұйымдастыру кезеңі. Ынтымақтастық атмосферасын құру және оқушылардың сабаққа деген ынтасын арттыру мақсатында «The skeleton dance» биіне оқушыларды билету(1.40 минутқа дейін) Жаңа сабақ тақырыбы оқушылармен бірлесе анықталады. Тақтаға сабақ тақырыбы, осы сабақта жүзеге асырылатын оқу мақсаты мен сабақтың бағалау критерийлерішығарылып талқыланады. Терминдермен жұмыс: Оқушыларға қаңқа құрылысы ағылшын тілінде берілген сурет таратылады. Әр сүйектің атауын қазақ, орыс тілінде суреттеріне белгілеп жазып алады

Мұғалімнің қысқаша кіріспе сөзі

-«Қозғалыс – ол өмір» - деп Ф.Вольтер айтпақшы, қозғалыс адам өмірінде өте маңызды. Қозғалыс тірек-қимыл жүйесі арқылы жүзеге асырылатыны белгілі. Енжар қозғалыс аппарат бөлімі. Тұлға қаңқасы (төс және омыртқа, қабырғалар); Бас қаңқасы (бассүйек); Аяқ-қол сүйектері; Белсенді қозғалыс аппараты: Қаңқа бұлшық еттер жүйесінен құралған.

Жұптық жұмыс: № 1-5 аялалары қаңқаның негізгі бөлімдері, құрайтын сүйектердің суреттері берілген. Осы суреттерді пайдаланып, осы бөлімдерді құрайтын сүйек атауларын төмендегі кестеге енгізіп, жұптық сипаттауға дайындалады.

1 жұп: Бассүйекті құрайтын сүйектер

2жұп: Тұлға қаңқасын құрайтын сүйектер

3 жұп: Омыртқа жотасының бөлімдері

4 жұп: Иық белдеуі, қол сүйектері

5 жұп: Жамбас белдеуі, аяқ сүйектері


Жұптар ортадан адам қаңқасынан бөлімдерді құрайтын сүйектерді атайды, қаңқадан көрсетеді. Басқа жұп оқушылар мәліметтерді кестеге енгізеді. Сұрақтар туындаса бір- бірлеріне қойып, талқылаулық жұмысқа оқушылар бір-біріне кері байланыс береді.

Бекіту. Мұғалім «Адам қаңқасынан» сүйектерді көрсетеді. Оқушылар жылдам жауап береді.

Топтық жұмыс «Кім жылдам?» адам қаңқасы моделінің суреті таратылады. Топтық жұмысқа қойылған критерий тақтаға шығарылады. Уақыт белгіленеді. Адам қаңқасының моделін топпен құрастырады. Тақырып бойынша алған білімді тексеру: Деңгейлік тапсырмалар мен білімленд электрондық ресурстар қорынан 6-8 беттердегі тапсырмаларды орындайды.

https://www.youtube.com/




















watch?v=e54m6XOpRgU




Кері байланыс:






Рефлексия:

Сабаққа кері байланыс: «Білім баспалдағы» арқылы алынады

Үй тапсырмасы 1. Оқулық 90-92 беттердегі оқу материалын оқып, тақырып соңындағы сұрақтарға жауап беру.

«Иық тірескен шеңбер» әдісі арқылы оқушылар шеңберге тұрып, бір бірінің иығына қолын қойып, құшақтасқан түрде тұрып сабақ туралы пікірлерін келтіреді.




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
09.11.2018
583
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі