Сабақтың тақырыбы мен мақсаттары бөліміне арналған промпт Қ1
|
Бөлім |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні |
|
|
Сынып |
3 |
|
Қатысушылар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Негізгі және туынды сын есім 1-4 жаттығулар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. Сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу. 2. Негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау. 3. Сын есімдерді сөйлемде дұрыс қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар сөйлемдегі сөз таптарын анықтай алады және негізгі, туынды сын есімдерді ажыратады. |
Сабақтың барысы бөліміне арналған промпт Қ2
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5-10 минут) |
Оқушылармен амандасады, сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. |
Оқушылар мұқият тыңдайды, сабаққа дайындалады. |
Қарапайым мақтау сөздер арқылы ынталандыру. |
Интерактивті тақта, презентация. |
|
Сабақтың ортасы (35 минут) |
Тапсырма сипаттамасы |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау дескрипторлары |
Ресурстар |
|
1-тапсырма |
Сөйлемнен сөз таптарын табу: зат есім, сын есім, сан есім, етістік. |
Оқушыларға сөйлемдер береді және сөз таптарын табуды тапсырады. |
Сөз таптарын анықтап, дәптерлеріне жазып алады. |
Дұрыс жауаптарды тексеру арқылы бағалау. |
Жұмыс дәптері, сөйлемдер жазылған парақтар. |
|
2-тапсырма |
Негізгі және туынды сын есімді анықтау. |
Мысалдар береді және оқушыларға негізгі және туынды сын есімді табуды ұсынады. |
Сын есімдерді анықтап, дәптерлеріне жазады. |
Оқушылардың жауаптарын кері байланыс арқылы бағалау. |
Сын есімдер жазылған карточкалар. |
|
3-тапсырма |
Сөздерден негізгі және туынды зат есімдерді ажырату. |
Оқушыларға сөздер тізімін ұсынып, оларды негізгі және туынды зат есімдерге бөлуді сұрайды. |
Сөздерді дұрыс топтастырып, нәтижелерін түсіндіреді. |
Топтық жұмыс нәтижесін талдау арқылы бағалау. |
Сөздер тізімі жазылған жұмыс парағы. |
|
Сабақтың соңы (5 минут) |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Рефлексия |
Сабақтың қалай өткенін және қандай қиындықтар болғанын талқылайды. |
Сабақ туралы кері байланыс береді, өз пікірлерін айтады. |
Ауызша кері байланыс. |
Рефлексия парақтары. |
Әрбір тапсырмаға арналған промпт Қ3
1-тапсырма. Сәйкестендіру
|
Сәйкестендіру жұбы |
Жауабы |
|
1. Зат есім |
а. үлкен |
|
2. Сын есім |
б. жүгіру |
|
3. Сан есім |
в. бес |
|
4. Етістік |
г. кітап |
|
5. Негізгі зат есім |
д. үй |
|
6. Негізгі сын есім |
е. жасыл |
|
7. Негізгі етістік |
ж. оқу |
|
8. Туынды зат есім |
з. достық |
|
9. Туынды сын есім |
и. тәттілік |
|
10. Туынды етістік |
к. айтқан |
Оқушының әрекеті:
-
Сөздерді сәйкес топтарымен сәйкестендіреді.
Бағалау дескрипторлары:
-
Барлық жұптарды дұрыс сәйкестендірсе: 10 балл
-
8-9 жұпты дұрыс сәйкестендірсе: 8 балл
-
6-7 жұпты дұрыс сәйкестендірсе: 6 балл
-
4-5 жұпты дұрыс сәйкестендірсе: 4 балл
-
3 және одан аз жұпты дұрыс сәйкестендірсе: 2 балл
2-тапсырма. Аяқталмаған сөйлемдер
|
Аяқталмаған сөйлем |
Оқушының әрекеті |
|
1. Менің үйім… |
Сөйлемді толықтырады, зат есіммен аяқтайды. |
|
2. Кітап оқу… |
Сөйлемді толықтырады, етістікпен аяқтайды. |
|
3. Менің сүйікті түсім… |
Сөйлемді толықтырады, сын есіммен аяқтайды. |
|
4. Менің досым… |
Сөйлемді толықтырады, зат есіммен аяқтайды. |
|
5. Күн сайын мен… |
Сөйлемді толықтырады, етістікпен аяқтайды. |
Бағалау дескрипторлары:
-
Барлық сөйлемдерді дұрыс аяқтаса: 5 балл
-
4 сөйлемді дұрыс аяқтаса: 4 балл
-
3 сөйлемді дұрыс аяқтаса: 3 балл
-
2 сөйлемді дұрыс аяқтаса: 2 балл
-
1 сөйлемді дұрыс аяқтаса: 1 балл
3-тапсырма. Тест сұрақтары
|
Сұрақтар |
Жауаптар |
|
1. Зат есім дегеніміз не? |
а. Заттың атауы |
|
2. Сын есім дегеніміз не? |
б. Заттың сапасы |
|
3. Сан есім дегеніміз не? |
в. Заттың саны |
|
4. Етістік дегеніміз не? |
г. Қимыл, іс-әрекет |
|
5. Негізгі сын есімге мысал келтіріңіз. |
д. қызыл |
Оқушының әрекеті:
-
Тест сұрақтарына дұрыс жауап береді.
Бағалау дескрипторлары:
-
Барлық сұрақтарға дұрыс жауап берсе: 5 балл
-
4 сұраққа дұрыс жауап берсе: 4 балл
-
3 сұраққа дұрыс жауап берсе: 3 балл
-
2 сұраққа дұрыс жауап берсе: 2 балл
-
1 сұраққа дұрыс жауап берсе: 1 балл
4-тапсырма. Шығармашылық тапсырма
|
Тапсырма |
Оқушының әрекеті |
Бағалау дескрипторлары |
Ресурстар |
|
“Менің арманымдағы қала” тақырыбында шағын эссе жазыңыз. |
Оқушы өз қиялындағы қаланы сипаттайды, негізгі және туынды сын/зат есімдерді қолданады. |
- Негізгі және туынды сын/зат есімдерді дұрыс қолданса: 5 балл - Қиялын толық аша алса: 5 балл |
Қалам, дәптер, интернет |
Бағалау дескрипторларына арналған промпт Қ4
Тапсырма 1: Сөйлемнен сөз таптарын табу
Мақсаты: Оқушылар сөйлемнен зат есім, сын есім, сан есім және етістікті табу дағдыларын дамытады.
Тапсырма: Мәтіннен берілген сөйлемдерді көшіріп жазып, әр сөз таптарын атаңыз.
Бағалау дескрипторлары:
|
Критерийлер |
Дескрипторлар |
|
Зат есімді анықтау |
Барлық зат есімдерді дұрыс тапса |
|
Сын есімді анықтау |
Барлық сын есімдерді дұрыс тапса |
|
Сан есімді анықтау |
Барлық сан есімдерді дұрыс тапса |
|
Етістікті анықтау |
Барлық етістіктерді дұрыс тапса |
|
Барлық тапсырманы дұрыс орындау |
Барлық сөз таптарын дұрыс анықтаса |
Тапсырма 2: Негізгі және туынды сын есімдерді анықтау
Мақсаты: Оқушылар негізгі және туынды сын есімдерді ажырату дағдыларын жетілдіреді.
Тапсырма: Берілген сын есімдердің әрқайсысын негізгі немесе туынды екенін анықтаңыз.
Бағалау дескрипторлары:
|
Критерийлер |
Дескрипторлар |
|
Негізгі сын есімдерді анықтау |
Барлық негізгі сын есімдерді дұрыс тапса |
|
Туынды сын есімдерді анықтау |
Барлық туынды сын есімдерді дұрыс тапса |
|
Барлық тапсырманы дұрыс орындау |
Барлық сын есімдерді дұрыс анықтаса |
Тапсырма 3: Негізгі және туынды зат есімдерді анықтау
Мақсаты: Оқушылар негізгі және туынды зат есімдерді ажырату дағдыларын дамытады.
Тапсырма: Берілген зат есімдердің әрқайсысын негізгі немесе туынды екенін анықтаңыз.
Бағалау дескрипторлары:
|
Критерийлер |
Дескрипторлар |
|
Негізгі зат есімдерді анықтау |
Барлық негізгі зат есімдерді дұрыс тапса |
|
Туынды зат есімдерді анықтау |
Барлық туынды зат есімдерді дұрыс тапса |
|
Барлық тапсырманы дұрыс орындау |
Барлық зат есімдерді дұрыс анықтаса |
Тапсырма 4: Негізгі және туынды етістіктерді анықтау
Мақсаты: Оқушылар негізгі және туынды етістіктерді ажырату дағдыларын жетілдіреді.
Тапсырма: Берілген етістіктердің әрқайсысын негізгі немесе туынды екенін анықтаңыз.
Бағалау дескрипторлары:
|
Критерийлер |
Дескрипторлар |
|
Негізгі етістіктерді анықтау |
Барлық негізгі етістіктерді дұрыс тапса |
|
Туынды етістіктерді анықтау |
Барлық туынды етістіктерді дұрыс тапса |
|
Барлық тапсырманы дұрыс орындау |
Барлық етістіктерді дұрыс анықтаса |
Ресурстарға арналған промпт Қ5
|
Тапсырма/Кезең |
Қажетті ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Интерактивті тақта, Kahoot, Wordwall |
|
Сәйкестендіру тапсырмасы |
Дәптер, қалам, интерактивті тақта |
|
Аяқталмаған сөйлемдер |
Дәптер, қалам |
|
Тест сұрақтары |
Тест парақтары, интерактивті тақта |
|
Шығармашылық тапсырма |
Дәптер, қалам, интерактивті тақта |
|
Сабақтың соңы |
Презентация, рефлексия материалдары |
Сабақтың қорытынды бөліміне арналған промпт Қ6
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың соңы (5 минут) |
Рефлексия немесе кері байланыс жүргізу. |
Оқушылар сабақ нәтижелерін талқылайды. |
Рефлексия нәтижелері бойынша бағалау. |
Презентация, рефлексия материалдары. |
Қосымша тапсырмаларға арналған промпт Қ7
|
Тапсырма |
Қосымша тапсырма сипаттамасы |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Негізгі және туынды сын есімдер |
Оқушыларға негізгі және туынды сын есімдерді анықтауға арналған тапсырма беріңіз. |
Оқушылар берілген сөйлемдерден негізгі және туынды сын есімдерді табады. |
Негізгі және туынды сын есімдерді дұрыс анықтау деңгейі бойынша бағалау. |
Дәптер, қалам, тақырыптық кестелер. |
|
Сөйлемдегі сөз таптары |
Оқушыларға сөйлемнен сөз таптарын анықтауға арналған жаттығу жасаңыз. |
Оқушылар сөйлемдердегі зат есім, сын есім, сан есім, етістіктерді табады. |
Сөз таптарын дұрыс анықтау деңгейі бойынша бағалау. |
Дәптер, қалам, сөз таптары кестесі. |
|
Сөз түрлендіру |
Оқушыларға сөздерді түрлендіру арқылы негізгі және туынды сөздерді жасау тапсырмасын беріңіз. |
Оқушылар берілген сөздерге қосымшалар қосу арқылы туынды сөздер жасайды. |
Негізгі және туынды сөздерді дұрыс жасау деңгейі бойынша бағалау. |
Дәптер, қалам, сөздік. |
|
Шығармашылық тапсырма |
Оқушыларға негізгі және туынды сын есімдерді қолдана отырып, шағын шығарма жазу тапсырмасы. |
Оқушылар негізгі және туынды сын есімдерді қолданып, шағын шығарма жазады. |
Негізгі және туынды сын есімдерді дұрыс қолдану деңгейі бойынша бағалау. |
Дәптер, қалам, шығармашылық кесте. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Негізгі және туынды сын есім 1-4 жаттығулар
Негізгі және туынды сын есім 1-4 жаттығулар
Сабақтың тақырыбы мен мақсаттары бөліміне арналған промпт Қ1
|
Бөлім |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні |
|
|
Сынып |
3 |
|
Қатысушылар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Негізгі және туынды сын есім 1-4 жаттығулар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. Сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу. 2. Негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау. 3. Сын есімдерді сөйлемде дұрыс қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар сөйлемдегі сөз таптарын анықтай алады және негізгі, туынды сын есімдерді ажыратады. |
Сабақтың барысы бөліміне арналған промпт Қ2
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5-10 минут) |
Оқушылармен амандасады, сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. |
Оқушылар мұқият тыңдайды, сабаққа дайындалады. |
Қарапайым мақтау сөздер арқылы ынталандыру. |
Интерактивті тақта, презентация. |
|
Сабақтың ортасы (35 минут) |
Тапсырма сипаттамасы |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау дескрипторлары |
Ресурстар |
|
1-тапсырма |
Сөйлемнен сөз таптарын табу: зат есім, сын есім, сан есім, етістік. |
Оқушыларға сөйлемдер береді және сөз таптарын табуды тапсырады. |
Сөз таптарын анықтап, дәптерлеріне жазып алады. |
Дұрыс жауаптарды тексеру арқылы бағалау. |
Жұмыс дәптері, сөйлемдер жазылған парақтар. |
|
2-тапсырма |
Негізгі және туынды сын есімді анықтау. |
Мысалдар береді және оқушыларға негізгі және туынды сын есімді табуды ұсынады. |
Сын есімдерді анықтап, дәптерлеріне жазады. |
Оқушылардың жауаптарын кері байланыс арқылы бағалау. |
Сын есімдер жазылған карточкалар. |
|
3-тапсырма |
Сөздерден негізгі және туынды зат есімдерді ажырату. |
Оқушыларға сөздер тізімін ұсынып, оларды негізгі және туынды зат есімдерге бөлуді сұрайды. |
Сөздерді дұрыс топтастырып, нәтижелерін түсіндіреді. |
Топтық жұмыс нәтижесін талдау арқылы бағалау. |
Сөздер тізімі жазылған жұмыс парағы. |
|
Сабақтың соңы (5 минут) |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Рефлексия |
Сабақтың қалай өткенін және қандай қиындықтар болғанын талқылайды. |
Сабақ туралы кері байланыс береді, өз пікірлерін айтады. |
Ауызша кері байланыс. |
Рефлексия парақтары. |
Әрбір тапсырмаға арналған промпт Қ3
1-тапсырма. Сәйкестендіру
|
Сәйкестендіру жұбы |
Жауабы |
|
1. Зат есім |
а. үлкен |
|
2. Сын есім |
б. жүгіру |
|
3. Сан есім |
в. бес |
|
4. Етістік |
г. кітап |
|
5. Негізгі зат есім |
д. үй |
|
6. Негізгі сын есім |
е. жасыл |
|
7. Негізгі етістік |
ж. оқу |
|
8. Туынды зат есім |
з. достық |
|
9. Туынды сын есім |
и. тәттілік |
|
10. Туынды етістік |
к. айтқан |
Оқушының әрекеті:
-
Сөздерді сәйкес топтарымен сәйкестендіреді.
Бағалау дескрипторлары:
-
Барлық жұптарды дұрыс сәйкестендірсе: 10 балл
-
8-9 жұпты дұрыс сәйкестендірсе: 8 балл
-
6-7 жұпты дұрыс сәйкестендірсе: 6 балл
-
4-5 жұпты дұрыс сәйкестендірсе: 4 балл
-
3 және одан аз жұпты дұрыс сәйкестендірсе: 2 балл
2-тапсырма. Аяқталмаған сөйлемдер
|
Аяқталмаған сөйлем |
Оқушының әрекеті |
|
1. Менің үйім… |
Сөйлемді толықтырады, зат есіммен аяқтайды. |
|
2. Кітап оқу… |
Сөйлемді толықтырады, етістікпен аяқтайды. |
|
3. Менің сүйікті түсім… |
Сөйлемді толықтырады, сын есіммен аяқтайды. |
|
4. Менің досым… |
Сөйлемді толықтырады, зат есіммен аяқтайды. |
|
5. Күн сайын мен… |
Сөйлемді толықтырады, етістікпен аяқтайды. |
Бағалау дескрипторлары:
-
Барлық сөйлемдерді дұрыс аяқтаса: 5 балл
-
4 сөйлемді дұрыс аяқтаса: 4 балл
-
3 сөйлемді дұрыс аяқтаса: 3 балл
-
2 сөйлемді дұрыс аяқтаса: 2 балл
-
1 сөйлемді дұрыс аяқтаса: 1 балл
3-тапсырма. Тест сұрақтары
|
Сұрақтар |
Жауаптар |
|
1. Зат есім дегеніміз не? |
а. Заттың атауы |
|
2. Сын есім дегеніміз не? |
б. Заттың сапасы |
|
3. Сан есім дегеніміз не? |
в. Заттың саны |
|
4. Етістік дегеніміз не? |
г. Қимыл, іс-әрекет |
|
5. Негізгі сын есімге мысал келтіріңіз. |
д. қызыл |
Оқушының әрекеті:
-
Тест сұрақтарына дұрыс жауап береді.
Бағалау дескрипторлары:
-
Барлық сұрақтарға дұрыс жауап берсе: 5 балл
-
4 сұраққа дұрыс жауап берсе: 4 балл
-
3 сұраққа дұрыс жауап берсе: 3 балл
-
2 сұраққа дұрыс жауап берсе: 2 балл
-
1 сұраққа дұрыс жауап берсе: 1 балл
4-тапсырма. Шығармашылық тапсырма
|
Тапсырма |
Оқушының әрекеті |
Бағалау дескрипторлары |
Ресурстар |
|
“Менің арманымдағы қала” тақырыбында шағын эссе жазыңыз. |
Оқушы өз қиялындағы қаланы сипаттайды, негізгі және туынды сын/зат есімдерді қолданады. |
- Негізгі және туынды сын/зат есімдерді дұрыс қолданса: 5 балл - Қиялын толық аша алса: 5 балл |
Қалам, дәптер, интернет |
Бағалау дескрипторларына арналған промпт Қ4
Тапсырма 1: Сөйлемнен сөз таптарын табу
Мақсаты: Оқушылар сөйлемнен зат есім, сын есім, сан есім және етістікті табу дағдыларын дамытады.
Тапсырма: Мәтіннен берілген сөйлемдерді көшіріп жазып, әр сөз таптарын атаңыз.
Бағалау дескрипторлары:
|
Критерийлер |
Дескрипторлар |
|
Зат есімді анықтау |
Барлық зат есімдерді дұрыс тапса |
|
Сын есімді анықтау |
Барлық сын есімдерді дұрыс тапса |
|
Сан есімді анықтау |
Барлық сан есімдерді дұрыс тапса |
|
Етістікті анықтау |
Барлық етістіктерді дұрыс тапса |
|
Барлық тапсырманы дұрыс орындау |
Барлық сөз таптарын дұрыс анықтаса |
Тапсырма 2: Негізгі және туынды сын есімдерді анықтау
Мақсаты: Оқушылар негізгі және туынды сын есімдерді ажырату дағдыларын жетілдіреді.
Тапсырма: Берілген сын есімдердің әрқайсысын негізгі немесе туынды екенін анықтаңыз.
Бағалау дескрипторлары:
|
Критерийлер |
Дескрипторлар |
|
Негізгі сын есімдерді анықтау |
Барлық негізгі сын есімдерді дұрыс тапса |
|
Туынды сын есімдерді анықтау |
Барлық туынды сын есімдерді дұрыс тапса |
|
Барлық тапсырманы дұрыс орындау |
Барлық сын есімдерді дұрыс анықтаса |
Тапсырма 3: Негізгі және туынды зат есімдерді анықтау
Мақсаты: Оқушылар негізгі және туынды зат есімдерді ажырату дағдыларын дамытады.
Тапсырма: Берілген зат есімдердің әрқайсысын негізгі немесе туынды екенін анықтаңыз.
Бағалау дескрипторлары:
|
Критерийлер |
Дескрипторлар |
|
Негізгі зат есімдерді анықтау |
Барлық негізгі зат есімдерді дұрыс тапса |
|
Туынды зат есімдерді анықтау |
Барлық туынды зат есімдерді дұрыс тапса |
|
Барлық тапсырманы дұрыс орындау |
Барлық зат есімдерді дұрыс анықтаса |
Тапсырма 4: Негізгі және туынды етістіктерді анықтау
Мақсаты: Оқушылар негізгі және туынды етістіктерді ажырату дағдыларын жетілдіреді.
Тапсырма: Берілген етістіктердің әрқайсысын негізгі немесе туынды екенін анықтаңыз.
Бағалау дескрипторлары:
|
Критерийлер |
Дескрипторлар |
|
Негізгі етістіктерді анықтау |
Барлық негізгі етістіктерді дұрыс тапса |
|
Туынды етістіктерді анықтау |
Барлық туынды етістіктерді дұрыс тапса |
|
Барлық тапсырманы дұрыс орындау |
Барлық етістіктерді дұрыс анықтаса |
Ресурстарға арналған промпт Қ5
|
Тапсырма/Кезең |
Қажетті ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Интерактивті тақта, Kahoot, Wordwall |
|
Сәйкестендіру тапсырмасы |
Дәптер, қалам, интерактивті тақта |
|
Аяқталмаған сөйлемдер |
Дәптер, қалам |
|
Тест сұрақтары |
Тест парақтары, интерактивті тақта |
|
Шығармашылық тапсырма |
Дәптер, қалам, интерактивті тақта |
|
Сабақтың соңы |
Презентация, рефлексия материалдары |
Сабақтың қорытынды бөліміне арналған промпт Қ6
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың соңы (5 минут) |
Рефлексия немесе кері байланыс жүргізу. |
Оқушылар сабақ нәтижелерін талқылайды. |
Рефлексия нәтижелері бойынша бағалау. |
Презентация, рефлексия материалдары. |
Қосымша тапсырмаларға арналған промпт Қ7
|
Тапсырма |
Қосымша тапсырма сипаттамасы |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Негізгі және туынды сын есімдер |
Оқушыларға негізгі және туынды сын есімдерді анықтауға арналған тапсырма беріңіз. |
Оқушылар берілген сөйлемдерден негізгі және туынды сын есімдерді табады. |
Негізгі және туынды сын есімдерді дұрыс анықтау деңгейі бойынша бағалау. |
Дәптер, қалам, тақырыптық кестелер. |
|
Сөйлемдегі сөз таптары |
Оқушыларға сөйлемнен сөз таптарын анықтауға арналған жаттығу жасаңыз. |
Оқушылар сөйлемдердегі зат есім, сын есім, сан есім, етістіктерді табады. |
Сөз таптарын дұрыс анықтау деңгейі бойынша бағалау. |
Дәптер, қалам, сөз таптары кестесі. |
|
Сөз түрлендіру |
Оқушыларға сөздерді түрлендіру арқылы негізгі және туынды сөздерді жасау тапсырмасын беріңіз. |
Оқушылар берілген сөздерге қосымшалар қосу арқылы туынды сөздер жасайды. |
Негізгі және туынды сөздерді дұрыс жасау деңгейі бойынша бағалау. |
Дәптер, қалам, сөздік. |
|
Шығармашылық тапсырма |
Оқушыларға негізгі және туынды сын есімдерді қолдана отырып, шағын шығарма жазу тапсырмасы. |
Оқушылар негізгі және туынды сын есімдерді қолданып, шағын шығарма жазады. |
Негізгі және туынды сын есімдерді дұрыс қолдану деңгейі бойынша бағалау. |
Дәптер, қалам, шығармашылық кесте. |
шағым қалдыра аласыз













